Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyfokú szégyent érzek, ha...

Nagyfokú szégyent érzek, ha hibázok, hogyan lehet leküzdeni?

Figyelt kérdés
Ha például rosszul mondok egy szót vagy valami másban hibázok és ezért valaki kinevet, olyan nagy szégyent tudok átélni, hogy az egész napomat elrontja. Ha kicsit el is feledkezek róla, mikor újra eszembe jut az élmény újra kezdődik. Úgy érzem nem hibázhatok, sokszor inkább elkerülően viselkedek emiatt és bezárkózok.

#szégyen #hibazas
2023. febr. 17. 21:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell tanulni nevetni magadon. :) Nekem ez vált be. Nem megy egyik napról a másikra de engedd meg magadnak,hogy hibázz! Ès azt is,hogy ez vicces legyen! Pontosan tudom milyen amikor egy baki akár èveken keresztül kísèrt.
2023. febr. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Mert a másik még soha nem hibázott :D én speciel lesz*rom, ha valaki rosszul mond egy kifejezést, és leginkább azok nevetnek a leghangosabban, akik a legtöbbet hibáztak, ez nyugtasson.
2023. febr. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Jajj nagyon aterzem a helyzetet,enis nagyon kritikus vagyok magammal szemben . Igazából nem hiába mondják : emberassment is a choice:) Ne törődj annyit az ilyenekkel, hiszen 5 év múlva semmit sem fog már számítani. Engedd abban a pillanatban járjon át a szégyen érzése,utána pedig engedd el . Semmi értelme ilyen semmiségeken rágódni ,tulgondolni,a drága energiád sokkal értelmesebb dolgokra kell fordítani . Én így próbálok gondolkozni,és tudom hogy tulajdonképpen mindenki csinált már szégyenteljes dolgot,emberek vagyunk:) aki pedig ezek miatt elítél ,kicsinyit téged az nem érdemli meg meg azt sem hogy beszélgess vele. Akivel minden oké az nem fog bántani ha szégyenteljes dolgot követsz el. Az is nagyon hatásos ha kiadod magadból,megkonnyebbulsz és rájössz hogy talán nem is olyan nagy dolog miatt érzed így magad. Döntés kérdése az egész 😊
2023. febr. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!