Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyógyszerek elhagyása?

Gyógyszerek elhagyása?

Figyelt kérdés
Kb. 1 hónapja hagytam el a gyógyszereimet (Tegretol, Paroxat), amiket bipoláris depresszióra szedtem. Eddig minden okés volt, viszont most megint felerősödtek a depresszív tüneteim. Ez vajon csak átmeneti állapot? Mit tudok tenni? Anyagi problémák miatt a terápiát is befejeztem.

2023. febr. 24. 08:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%
Sajnos gyógyszerek nélkül rosszabb lesz az állapodot, nem véletlenül írják fel őket
2023. febr. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%
Ezt elfelejtettem: ha anyagi gondok miatt nem tudod szedni keresd meg a helyi családsegítőt, illetve nézz utána az ottani önkormányzati támogatásoknak. Sok helyen van gyógyszer támogatás, illetve a családsegítő is tud segíteni (a nevével ellentétben nem csak családok vehetik igénybe).
2023. febr. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
59%
Ugye orvosi felügyelet mellett hagytad el?
2023. febr. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
21%

2-es...a terápiát fejezte be anyagi okok miatt!


Kérdező...sajnos visszaestél.

2023. febr. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
64%
Én 1 éve hagytam abba gyógyszereket rémes mellékhatások miatt, szintén bipoláris vagyok. Nem tapasztaltam ilyet.
2023. febr. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
33%
Pontosan naplózni kell a tapasztalatokat a gyógyszer adagolásának fokozatos mérséklése mellett. Meg lehet állni olyan dózisnál, ahol még a pozitív hatás érzékelhető, ekkor egyénre szabott az adagolás. Teljes elhagyás, különösen a hirtelen elhagyás, nem minden esetben vezet eredményre.
2023. febr. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Akkor most szokjak vissza a gyógyszerekre? Pont ezt nem akartam.
2023. febr. 24. 22:56
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Aki bipoláris zavaros annak nem szabad abbahagyni a gyógyszereket,mert különben visszaesik a depresszioba. Tudom mert évek óta bipoláris vagyok és még gyógyszerek mellett is ingadozok.
2023. febr. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Igen most már bánom hogy abbahagytam de hát mit tudok tenni...
2023. febr. 26. 11:42
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha bipoláris vagy, akkor szedd a gyógyszert basszus. Csak akkor szabad letenni, ha az orvosod mondta. Ha valami bevált és működik, akkor nem szabad abbahagyni csak úgy. Persze szar dolog, hogy tablettázunk kell, de a stabilitás a legjobb érzés a világon.
2023. márc. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!