Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kezdek túllenni az exemen, de...

Kezdek túllenni az exemen, de görcsösen akarok ragaszkodni valakihez. Mit kezdjek ezzel?

Figyelt kérdés

Gyerekkori traumáktól alakult ki, most kezdtem el pszichológushoz járni.

Viszont nekem volt egy barátnőm, szerettem nagyon, de ahogy ragaszkodtam, úgy löktem el magamtól. Mit kezdjek ezzel a görcsös ragaszkodással? Kell valaki, egyszerűen vágyom a törődésre. Belefulladok a magányba, mit csináljak?


2023. febr. 24. 21:21
 1/7 A kérdező kommentje:
Annyira szeretnék valakihez ragaszkodni, hogy már a pszichológusba kezdek beleszeretni. Utálom magam emiatt. Nem tudok ezekkel az érzésekkel mit kezdeni. Mindenképp elmondom neki, olvastam róla hogy ezzel nagyon jókat lehet dolgozni egy terápián.
2023. febr. 24. 21:24
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha pszichológushoz jarsz ő biztos segít neked!

Szeretethiányos vagy!

2023. febr. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

7 évnyi házasság után elvált orvosként bátran ki merem jelenteni, hogy bizony nagyon nem könnyű az ilyen helyzet. Természetesen az ember a veszteség után önmagát is vádolni kezdi, mégha abszolúte nem miatta ment tönkre a kapcsolat. A pszichológus jó ötlet, de neked kell eldöntened, hogy “kész, nem gondolok rá többet, inkább kihozom a legjobbat a helyzetből”. Nekem ez bevált, új emberekkel ismerkedtem meg, a medicinán belül új területekkel kezdtem foglalkozni, újabb nyelvet tanultam, végül elköltöztem 140 km-re, ott találtam új munkahelyet, ahol pedig egy Gyönyörű és kedves nőt sodort felém az élet, és azóta is boldogan élünk.

Nyilván, most már könnyen beszélek, de mint mondtam, nagyon nehéz helyzet, és azokat még jobban megviseli, akiknek az érzelmi intelligenciája magasabb.

Szóval röviden: kezdj új dolgokkal foglalkozni, mely akár nyelvtanulás, akar továbbképzés, akár máshová költözés. Nekem ez működött, hosszú időt vett igénybe, így a véleményem szubjektív.

Amitől viszont óva intenélek, hogy rövidebb idő elteltével beleugorj egy másik kapcsolatba. Tudom, nagyon rossz a magány, de mindenből ki lehet hozni a legjobbat. Ha nem vagyok indiszkrét, mit értesz azon, hogy “eltaszítottad”?

2023. febr. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#3

Rettegtem attól hogy elveszítem, plusz nem kaptam meg tőle a minimumot sem,éheztem és rohadtul nem tudtam jól kezelni.

Annyira fájdalmasan kapaszkodtam belé hogy ő is tönkrement, mindenképp elvesztettem volna.

Borderline vagyok, így szerintem elképzelhető mennyire voltam kiakadva hogy elveszítem.

Magam hibáztatom de mindenki azt mondja hogy nem vagyok hibás semmilyen formában. Egyszerűen csak vágytam arra hogy szeressen.

2023. febr. 24. 21:50
 5/7 anonim ***** válasza:
Ezt a borderline-t a psych. mondta?
2023. febr. 25. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, diagnosztizált.
2023. febr. 25. 13:50
 7/7 anonim válasza:
Kapcsolatfüggők is ilyenek. Dolgozz magadon!
2023. febr. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!