Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vannak itt ex-kényszerbetegek,...

Vannak itt ex-kényszerbetegek, akik tisztálkodási kényszertől szenvedtek, de sikerült túllenniük rajta?

Figyelt kérdés
Hogyan sikerült lekűzdeni?
2012. máj. 21. 14:56
 1/4 anonim ***** válasza:
igen ismerek ilyeneket!pszichiáter segitett neki!
2012. máj. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

nekem pont ez van..állandóan kezet mosok, (általában valami negativ gondolat jut eszembe..és akkor kell kezet mosnom, megismétlem egymás után 5x)piszkosnak érzem magam, a hajam állandóan mosnám,ágyneműt is sűrűben cserélek, ruhát 1 alkalom felvétele után kiakarom, vagy kiszoktam mosni..

de nem csak iylen kényszer betegségem van van más is

de még nem mentem el doktorhoz, mert nem merek, és nem is tudok bízni benne hogy segiteni tudna

24 l

2012. máj. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Én is sűrűn mosok kezet, a ruháimat és az ágyneműt is gyakran cserélem. Vannak dolgok, amiket ha m egfogok, azonnal bevillan ez a gondolat, és kezet kell mosnom. De nem ragozom, szerintem tudod miről beszélek. Én már egyszer voltam orvosnál, egy évig gyógyszert is szedtem, de semmi változás nem volt. Saját erőből kell lekűzdenem, de nagyon nehéz.
2012. máj. 21. 16:51
 4/4 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Bocs, hogy írok, nekem nincsenek kényszerbetegségeim (azt hiszem:) Viszont a bátyámnak igen, elég súlyosak.

Példák:

Reggel akkora procedúra nála a wc-fürdés kombó, hogy az hihetetlen. Egy óráig ül a wc-n minden reggel, és elhasznál kb. 2 tekercs wc papírt. Aztán elmegy fürödni, kb. 45 percig fürdik (régebben ez 1,5 óra volt, úgyhogy javuló tendenciát mutat a dolog), de úgy, hogy amikor utána bemegyek a fürdőbe, olyan pára úszik, mintha szaunában lennék. Mondtam, hogy nyissa ki legalább az ajtót/ablakot, mert így el fognak rohadni a bútorok is, de neeeem, mert megfázik. Májusban. A másik az, hogy állandóan hajszárítózza magát. Valamikor arra eszmélek, hogy már egy órája zúg a hajszárító, csak azért, mert fújja magát. Iszonyatos villanyszámláink vannak. Akkor... a szobája valami borzalom. Folyton tele van a föld alsónadrágokkal/boxerekkel, hiába mossa őket anyám, mint egy őrült, akkor is mindig van 5-6 gatya a földön. A ruháit örökké szétdobálja, akár pár óra hordás után. A másik mániája az, hogy vizes a gatyája. Nyilván ez okozza az előző tünetegyüttest. Ezért cserélgeti őket folyton, csak úgy elkezdi szárítgatni, merthogy "beleizzadt". Éjszaka képes akár 2-3-szor átöltözni, mert ő izzad, és meg ne fázzon.

Azt tudni kell, hogy volt valami prosztatabetegsége, baktériumok voltak a vizeletében/spermájában. Nagyon nehezen sikerült kiírtani őket, bár az utsó kontrollnál is volt egy minimális mennyiségű a vizeletében. És ezután kattant be teljesen, szerintem még mindig attól retteg, hogy visszatér a fertőzés, és ezért ez a sok herce-hurca. Nemrég még olyat is csinált (ez most stagnál), hogy állandóan a fenekét törölgette, hogy nincs e rajta... semmi. Merthogy nehogy fertőzést kapjon. És ez még csak a jéghegy csúcsa, vannak sokkal másabb és nagyobb problémák is. De szerintem elsődleges lenne, hogy a kényszerproblémáit elhagyja, hogy lehessen foglalkozni a többivel. Szerintetek hová kéne őt küldni? Ezt gyógyszerezni lehet? Akkor pszichiátria? Bár nem is tudom, hogy elmenne-e, mert ugye "neki nincsen semmi baja"S: Nehéz ügy. Köszi a segítséget:)

2012. máj. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!