Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A kisfiam most kapott f84.00...

A kisfiam most kapott f84.00 asd diagnozist.?Igaz az ,hogy ûgymond ez a kinöhetö kategoria?

Figyelt kérdés

2023. febr. 25. 12:58
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

3 èves 4 hònapos a fiûcskânk.

#10 te èrted ,hogy èrtettem

2023. febr. 25. 13:41
 12/19 anonim ***** válasza:
Kedves kerdezo a fiam is epp ennyi idos,leinrad ha megkerlek mik nalatok a tunetek? Elore is kosoznom.
2023. febr. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Privâtba leirtam.
2023. febr. 25. 13:55
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként, hogy a kérdésre is válaszoljak, az autizmus nem nőhető ki. Bármilyen életkorú csoportot vizsgálnak, az autisták aránya fix.


Viszont megfelelő segítséggel egy autista gyerek is kibontakoztathatja a tehetségét. Meg tud tanulni recepteket, amivel elboldogul a mindennapi életben. Adott esetben, ha akarja, el is tudja rejteni a másságát - de hátrányára válik, ha ezt sokat kell művelnie, kifárad és nem marad ereje a fontosabb dolgokra. Ezért az elfogadó környezet is fontos, ami legalább az ártalmatlan rigolyákat szó nélkül hagyja.


Van autista, aki egész életében segítségre szorul, de olyan is, aki teljesen önálló életet tud élni, párja és gyereke lesz stb. Lehet, hogy felnőttként is utálni fogja a hangos partikat és csak a 100% pamut pólót fogja elviselni, a mosógépszerelővel pedig a párjának kell majd telefonálni - és akkor mi van? Haazt mondták a szakemberek, hogy kinőheti, akkor vagy az utóbbi verzióra gondolhattak, vagy arra, hogy esetleg autizmusnak látszó idegrendszeri értetlenséggel állnak szemben.

2023. febr. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

"2 helyen szerepel az a szo is hogy gyanû. ... idegrendszeri èretlensèg is fennàllhat"

Akkor lehet, hogy az idegrendszer fejlődése kapcsán majd kiderül, hogy nem is az valójában, csak most egyelőre arra gyanakodnak.

De ha az, az se a világ vége, tényleg. Tanítottam már autistát olyat is, akiről fel se merült volna bennem, hogy autista, ha nem hívja fel rá a figyelmemet az ofője.

2023. febr. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Nagyon bizom benne amig lehet,hogy idegrendszeri èretlensèg.

Belelèptünk ebbe a fejleszteses utba es nagyon falakba ütközös .

Raadasul ovit is kell talalni.

2023. febr. 25. 14:33
 17/19 anonim ***** válasza:

Ha elmennétek állami szakértői bizottsághoz akkor ott tudnának javasolni ovit, meg tudják állapítani azt is, hogy szegregált vagy integrált formába érdemes mennie.

Ugyanez a fejlesztéssel. Ha egy intézménybe bekerültök ott könnyebben fogtok tudni gyógypedagógust igényelni, semmint így a semmibe.

2023. febr. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Uramisten ! Szégyen a magyar egészségügyre nézve, hogy szakorvos szájából kell ilyen ostobaságot hallani. Azonnal keress egy értelmesebbet a gyermek érdekében ! Az autizmus ugyanis NEM kinőhető ! Mégegyszer mondom, NEM kinőhető ! Amit a sok agyhalott kinövésnek hisz, az az úgynevezett maszkolás. Azaz az autista megpróbál beleolvadni a környezetébe annak érdekében, hogy jobban elfogadják őt. Ugyanis érzékeli, hogy más és van esze látni, hogy miben más. Megpróbálja kompenzálni. Mint amikor egy pingvint kivágnak Afrikába. Nem komfortos így élnie, de muszáj. Ebbe előbb-utóbb garantáltan belerokkan az autista. Öngyilkosságig is fajulhat ! Kérek minden autistát nevelő anyukát, hogy legalább nekik legyen eszük és próbálják már szegény gyermeket elfogadni olyannak, amilyen. Az autisták közt sok a megfelelési kényszeres. Érzik, ha lenézik őket.


Én is autista vagyok. Felnőtt korban kaptam diagnózist. Gyermekkoromban ugyan voltak látványos tüneteim is, de nem vettek komolyan. Később azt hitték, hogy kinőttem. Közben csak görcsösen meg akartam felelni. Ebbe 30 felett belerokkantam. Pszichiáterhez kerültem. És ezzel nem vagyok egyedül. Nem kaptam meg gyermekkoromban a fejlesztéseket, semmilyen segítséget sem és ennek most látom igazán kárát. Úgyhogy nagyon gondold meg mit csinálsz ! Az a fontosabb, hogy ne érjen az a szégyen, hogy autista a gyereked vagy az ő boldogsága ? Én mit nem adnék érte, ha a szüleim nem szégyellnék, titkolnák a dolgot mások előtt. Ha csak egyszer hallhatnám, hogy jó vagyok olyannak, amilyen vagyok.

2023. márc. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
18 as. Pedig a Heim Pàl pszihâtriàjàn mondta egy pszihâter,hogy kinöhetö.A vadasba egy pszihâter hölgy mondta , hogy vannak az àtmeneti stâdiumba lèvö gyerekek akiknek hosszutâvon a diagnozis többet àrt mint hasznâl .
2023. márc. 26. 12:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!