Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy "átlagos" pszichológus...

Egy "átlagos" pszichológus meg tud állapítani fejlődési zavarokat? (Még ha diagnózist nem is adhat)

Figyelt kérdés

Itt most főleg az autizmus+adhd spektrum(ok)-ra gondolok. Sanda gyanúm hogy valami ilyennel küzdhetek, de még nem vett rá semmi, hogy keressem a diagnózist.


Kezdenek az életemben felgyűlni a kisebb-nagyobb problémák, és úgy érzem hogy jó lenne egy szakemberrel átbeszélni őket. De pont az jutott eszembe, hogy ilyen "ha már ott vagyok" alapon, a fentiekre se ártana akkor kitérni.


Egy átlagos pszichológusnál lenne szerencsém ha felhoznám ezt a témát egy pár alkalom múlva? Vagy ha észreveszi hogy valami nem stimmel velem, akkor arra ő kitérne magától, tenne rá megjegyzést?


Tudom, hogy ez inkább pszichiátriai helyzet, de most nem ez az első, jelenleg pszichológusra nagyobb szükségem van. Csak az érdekel, hogy le tudnék e így ütni két legyet egy csapásra.



2023. febr. 6. 03:09
 1/3 Fárasztó96 ***** válasza:
100%
Van amit ö is észrevesz, de elsö alkalommal csak a problémát beszélitek meg, ami miatt felkerested, és tájékoztat, hogy elvállal-e vagy sem
2023. febr. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Az autizmus elég speciális dolog, azzal a legtöbben egyáltalán nem foglalkoznak. Ráadásul egy része inkább gyógypedagógiai kompetencia (plusz általában kell hozzá szülői beszámoló is, hogy a koragyermekkori dolgokról is legyen infó). Az ADHD azért "általánosabb", a hiperaktivitás vagy a figyelemzavar akár feltűnő is lehet. De a pszichológus nem gondolatolvasó, ne arra várj, hogy majd észrevegyen dolgokat. Mondjuk a folyamatos fészkelődés lehet pl. ADHD vagy szorongás jele is. Ha nem mondasz semmit, neki is nehezebb lesz kitalálnia, melyik állhat a háttérben. Igenis hozd fel, hogy mi zavar, miket veszel észre magadon, stb. Ha úgy van, keress klinikai szakpszichológust, ők foglalkoznak mentális zavarokkal is.
2023. febr. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Értem, akkor lehet csak bejelentkezek tb-s adhd ambulancia várolistára, megyek pszichológushoz, és majd közben kitérek rá, hogy mit gondol.


Ahol én lakok, van egy jónak tűnő klin. szakpszichológus, aki ért is ehhez a dologhoz, de ő inkább viselkedésterápiával meg hasonlókkal foglalkozik. Szóval vele meg lehet, hogy az ilyen lelki gondokkal nem tudnék foglalkozni.

2023. febr. 6. 23:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!