Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziós vagyok ha állandóa...

Depressziós vagyok ha állandóan csak aludnék és ennék?

Figyelt kérdés
és nincs kedven kikelni az ágyból, olyan kényelmes itt csak ücsörögni. A szobámban rendet raktam valamelyik nap, a személyes higiéniámra viszont igencsak nehezemre esik odafigyelni, fogat mosni, fürdeni ritkán van kedvem, a házból szinte ki nem teszem a lábam, főleg este mert olyankor általában elkap egy rossz hangulat. Az emberek zavarnak körülöttem, imádok egyedül lenni, várom nagyon a nyarat hogy kiülhessek a napsütésbe egy jó könnyvel egyedül, ilyen időben nyilván sz@r a kedve az embernek, viszont nem tudom depressziósnak számítok - e ezek alapján.

2023. febr. 26. 14:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
32%
Mit szólnak ehhez a szüleid?
2023. febr. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%

A leírtak alapján annak tűnik, talán még egy enyhébb formában. Ha még nem, akkor előbb utóbb a passzivitás miatt kialakulhat, súlyosbodhat.

Ingerek kellenek, hogy a szervezet a szerotonin/dopamint szinten tudja tartani. Ha az ingerek elmaradnak, marad a hormonhiány és a depresszió.

2023. febr. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
69%
Nem, ez alapján biztosan nem. De vigyázz, ennek kóros elhizás lesz a vége, mert az emberi testnek télen is szüksége van a mozgásra. Egyedül laksz a házban, senki nem nogat fürdésre, fogmosásra?
2023. febr. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
17%
Ez alapján te nem depressziós vagy hanem szimplán lusta.
2023. febr. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
29%

A 3-as fogalmatlan, aki biztosra ír olyat, amire csak tippje van. Inkább ne írt volna semmit!


A 4-es szintén, csak gyökerebb stílusban.


(Engem már kezelt igazságügyi elmeszakértő 4 féle ideggyógyszerrel, szóval igen, ez valószínűleg az.)

2023. febr. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
33%

5-os. Szóval mivel téged többször is kezeltek pszichiátrián, ezért aztán önkéntes diagnosztává nyilvánítottad magadat. De azt értékelem, hogy "valószínűleg " et írtál.

Nos, én továbbra is azt gondolom, hogy a levéliro NEM depressziós. Ha majd a nyarat is így fogja tölteni, akkor azt mondom, meg kell nézni komolyabban az esetét. Addig nem dontenék elhamarkodottan. De nem vagyok a bőrében, neki kell utánanézni, akár a neten is, melyek a depresszió tünetei és ezek mennyiben jelentkeznek nála.

Az is gond lehet hogy nincs napi feladata, életcélja, szerető közeg, ami korulveszi. Nyilván én nem vagyok orvos, amikor ezt mondom, nem depresszió, valamennyire a pozitívat szeretném erősíteni benne.

2023. febr. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

többször is kezeltek pszichiátrián


Sosem kezeltek. Nem is csodálkozom, hogy belekötsz, amikor láthatóan nem megy a szóvegértelmezés.

2023. febr. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
54%
„A szobámba rendet raktam" ebből gondoltam, hogy gyerek, vagy legalábbis nagyon fiatal a kérdező. Ha így van, talán nem baj, ha a szülők is tudnak a dologról. Nagyon gonosz voltam, megérdemeltem a lepontozást. 1.válaszoló voltam.
2023. febr. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen ismerős. Az én szüleim is mindig kiabálnak velem hogy "miért nem takarítassz ki?" "Miert nem tanulsz?" "miért eszel olyan sokat?" És nem azért mert lusta vagyok. Tul sok erzes van bennem es utalom. Suliban is vannak barataim de ok nem igaziak. Ha valaki erti mire celzok. Sosem kerdezik meg hogy erzem magam? meg csak annyit sem hogy "mizu?" de en ettol ugyanugy megkerdezem toluk hogy jol vagy? jol erzed magad? szeretnel beszelgetni? Ájanlom hogy talalj egy baratot a neten vagy akar élőben akivel tudsz beszelgetni. De ne legyél önző kérdezd meg tőlük hogy ŐK hogy érzik magukat. Nem csak neked lehetnek ilyen problémaid. Vagy akár az is segíthet ha szerzel magadnak egy állatot. És sétalj egy keveset. Akár hallgass zenét közben. De ne a legszomorubb zenet a vilagon amitol utana meg szarabbul erzed magadat. Menj el biciklizni a szabadba. Egyszeruen csak ulj ki egy kicsit az udvarra. Olvass. Tudom én is utalok olvasni de muszaj. neha szakadj el a telefontol. Főleg ha fáj a fejed. Nem tudom nekem mitől fáj a fejem lehet a suli miatt vagy nem tudom de ez már vagy 5hónapja. Nem tudom mennyit segitettem. Valszeg semmit de én sem tudok segíteni mivel én is sötétben tapogatózok..:")
2023. febr. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
9#-es vagyok. Én sem tudom hogy ez nálad depresszió vagy sem. Én néha . én amikor jobban vagyok egyből kitakarítom a szobámat hogy ne legyen probléma de ez mostanában nem nagyon történt meg. Lehet hogy depressziós vagy lehet nem. Ezt igazából te tudod nem mi. Ha teljesen jól érzed magadat csak néha szomorú vagy lusta vagy az nem depresszió. ez csak annyit jelent hogy kicsit lusta vagy dolgokat megcsinalni:))
2023. febr. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!