Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Amióta szedem a gyógyszereket,...

Amióta szedem a gyógyszereket, alig tudok mozogni, mit tegyek?

Figyelt kérdés

27 éves vagyok, szeptember óta szedek antidepresszánst, és nyugtatót is.

Most ki kellett egészíteni egy hete a terápiát hangulatstabilizálóval.


Kb. egy pár hete alig tudok mozogni. Jelenleg nem dolgozom, de kb. sétálni sem tudok elmenni, illetve a barátaimmal is úgy tudok találkozni, hogy azt érzem összeesek. Járok terápiás kezelésre is.


Azért írtam a pszichiáternek, mert ezt érzem, hogy összeesek, s erre kaptam a hangulatstabilizálót. Azt mondta, várjunk még egy picit.


Mit tehetnék, hogy jobb legyen? Elkezdtem egészségesebben is táplálkozni, de tényleg úgy érzem, hogy összeesek. Múltkor elindultam sétálni, s vissza kellett fordulnom félúton, mert azt éreztem nem bírom. Illetve egy héten át (ez már nem érvényes) 14 órákat aludtam, de ez elmúlt.


Szerintetek ez mitől lehet? Megfogadom a pszichiáter tanácsát, mert egy nagyon jó orvosról van szó, akiben tényleg bízom (már többnél voltam előtte), viszont elég ramatyul vagyok. :(


2023. febr. 26. 17:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nem tudok biztosat mondani, de szerintem a gyógyszerek miatt lehet, értem, hogy szükséges a kezelés miatt, de valószínűleg az egyik mellékhatása lehet vagy pedig többé együttesen. Ha az orvos azt javasolta hogy várj, várj vele. Lehet megszokja a szervezeted és elmúlik a tünet. De ha ez sokáig nem fog változni (mint ahogy írod, hogy régóta tart) kérd meg hogy írjon fel valami másik gyógyszert amivel nem lehet baj, vagy valamit találjatok ki.

Sajnálom, kitartást ehhez az állapothoz! Remélem hamar jobban leszel!

2023. febr. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen keresd fel a kezelőorvosod és mond el milyen problémákat észleltél.
2023. febr. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
53%

Ezektől sose fogsz jobban lenni.

Pont olyan ez is mint az alkohol, hogy hirtelen jól esik és el múlik minden fájdalom és rossz érzés.

De aztán hatványozottan jön elő a sokall több baj és betegség, csak akkorra már a rabja lettél és nem tudod letenni.

AZ orvosoknak az a lényeg hogy minél többet eladjanak, ők ebből élnek.

Nem is egy jutalékot kap az eladott gyógyszergyártól.

2023. febr. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!