Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit kezdjek magammal? Kezd...

Mit kezdjek magammal? Kezd összeomlani az életem.

Figyelt kérdés

Több, mint 5 éve próbálok meggyógyulni a mentális betegségeimből, de csak egyre rosszabbak. Az elmúlt 5 évben több terapeutával és pszichiáterrel is próbálkoztam, de semmi eredmény. A legutóbbival 1.5 éve dolgozunk együtt, de a kezdeti lelkesedés után most már csak megszokásból járok hozzá. Az elején tök motivált és boldog voltam, most már lassan fel sem tudok kelni az ágyból. A lakás koszos, hetek óta nem mosogattam el. Vizsgázni fogok májusban, de nem tudok tanulni. Az agyam ráadásul kezdi felmondani a szolgálatot, egyre erőteljesebben épülök le szellemileg. Múltkor annyira össze voltam zavarodva, hogy valami random üzenetet küldtem az egyik osztálytársamnak. Az utóbbi 1 évben 20-30kgot híztam. Örömöt semmiben sem lelek, barátkozni nem tudok, nulla motivációm van a beszélgetséhez is. Ráadásul a szorongásom is nagyon sokat erősödött.


Most utolsó mentsvárként kértem nagy nehezen gyógyszert a terapeutámtól, de nem segít, inkább csak rontott a helyzetemen. Úgy érzem, hogy soha nem fogok meggyógyulni, és maximum 2 évem van hátra amíg feladom és felkötöm magam. :(


2023. febr. 27. 21:30
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
A pszichiáternek nem jutott eszébe magától antidepresszánst adni? Ilyen állapotban rég kellett volna! Mióta szeded? A hatáshoz legalább 2-3 hét kell, és könnyen előfordulhat, hogy nem az először javasolt lesz a megfelelő. Lehet, hogy négyet is ki kell próbálni, mire bejön. Én még a kórházi befekvést is elképzelhetőnek tartom ebben a helyzetben. Családod nincs?
2023. febr. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Van, de nem velük lakok. Nem jutott eszébe, nem látja rajtam a depressziót sajnos. Én próbáltam mar hetekkel ezelőtt gyógyszert kérni tőle, de lebeszelt róla, viszont anélkül szerintem már nem fogok soha meggyógyulni. Ha 5 év alatt semmilyen terápia nem segített, akkor nem lesz soha javulás.
2023. febr. 27. 21:52
 3/6 anonim ***** válasza:
Na ez az az eset, amikor gyógyszer kell. De milyen panasszal jártál terápiába, ha nem a depresszióval, és mért nem mondtad neki az itt felsorolt tüneteidet?
2023. febr. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt a félévet engedd el. A gyógyszerbeállítás elhúzódhat, a folyamatos szorongás meg nem segít. Kitartást kívánok!
2023. febr. 28. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
De nem engedhetem el sajnos, mert az utolsó félév. Nem egyetem, hanem technikum. Ha megbukok, vagy nem sikerül, mert nem jártam be, akkor az egész évet kezdhetem újra. Ráadásul a munkahelyem is ugrik, mert a képzés által adott szakmában dolgozok.
2023. febr. 28. 10:16
 6/6 anonim ***** válasza:
Oké. Akkor húzz bele. Vannak tartalékaid, mert fiatal vagy és egészséges. Menni fog.
2023. febr. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!