Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit kéne tennem, ha úgy érzem...

Mit kéne tennem, ha úgy érzem idegileg kezdek összeomlani?

Figyelt kérdés

Olyan lelki traumák vannak a hátam mögött, hogy úgy érzem sohasem fogom kiheverni őket.3 éve közepesen súlyos depresszióban szenvedek, mert felerősödött bennem ez az egész. Sokszor gondolok öngyilkosságra, mert senki se segít nekem, valamint állandóan bántanak mert tudják hogy depis vagyok. Voltam pszichológusnál is de nem segít, mert csak gyógyszereket ír fel, és az én problémám beszélgetéssel sem fog elmúlni, mert nem könnyebbülök meg tőle.

Úgy érzem idegileg teljesen kivagyok. Be kéne feküdnöm pszichiátriára, mert rajtam már csak az segíthet.

Anyám is bekerült tavaly, mert neki is hasonló gondjai voltak mint nekem, őt is sokan bántották, apám is leszólta meg a család is hogy dilis, meg megbolondult ahelyett hogy segítettek volna rajta, de sajnos félrekezeélték, meg teletömték gyógyszerrel, és rosszabbul jött ki mint ahogy bement.Nem szeretném hogy velem is ez történjen, de valamit tenni kéne.


2008. jún. 8. 21:14
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
Igen,tenni kéne.Tudom,sablonosan hangzik,de muszáj erőltetned magad,hogy rávedd magad a pozitív gondolkodásra. Olyan, nincs,hogy semmi jó nincs körülötted.Azt is értékelni kell, hogy süt a nap. Kellene valaki a környezetedben, barát vagy családtag,akivel beszélgethetsz és aki ezt mindig erősítené benned. Nem szabad hagynos,hogy a rossz gondolatok legyűrjenek, mert a gondok ellenére az élet szép akkor is,ha néha nem annak látjuk.Ez az egész fejben dől el. Kezdd mindig úgy a napodat, hogy az első gondolatod valami pozítív legyen és elalvás előtt az utolsó is. Ha eldöntöd fejben,h márpedig nem hagyod magad legyűrni,hidd el, úgy is lesz.
2008. jún. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez nem könnyű, ha az emebert közben szekálják, egyébként is próbáljon meg valaki a helyemben lenni.
2008. jún. 8. 21:31
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nézd: itt a legkeményebb munkád neked lesz.

Olyan sajnos nincs, hogy valaki fog, és kirángat ebből a helyzetből. Ha lenne egy igaz szerelmed, még neki se menne egyedül.

Az orvos is a könnyebbik végét fogja meg a dolognak, és az ismerőseid is. Mi is csak tanácsot tudunk adni: pl. azt, hogy ne hagyd magad rendszeresen begyógyszerezni. Az tényleg nem használ neked.

Próbálj meg konkrét kérdésekben tanácsot kérni, akkor jobban tudunk segíteni. De készülj rá, hogy lesz itt pár poénos ember is: őket szavazd le: akkor egy idő után eltűnik az írásuk, és nem kell olvasni se.


Egyébként egyetértek az előzőkkel: KERESD a pozitív dolgokat. Én még annyit tennék hozzá, hogy a negatív dolgokkal csak annyit foglalkozz, amennyit muszály - NE TÖBBET! Pl. ha elveszted a kulcsod, akkor gyorsan ki kell cserélni a zárakat, és kész. Nem szabad azon sopánkodni, hogy micsoda nagy utánjárás, hatalmas pénz, balszerencse volt. Cselekedni kell, és utána elfelejteni. Csak annyit jegyezni meg, hogy jobban kell vigyázni a kulcsra.

2008. jún. 9. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
88%
Ez a tipikus reakció:próbáljon meg valaki az én helyemben lenni.Nehogy azt gondold,hogy csak neked vannak gondjaid!Az én szüleim 3 gyereket temettek el egymás után mert egy olyan genetikai betegségük volt,amit akkor még meg se tudtak állapítani,hogy micsoda és már 5-6 évesek voltak,mikor kiderült.Folyamatosan visszafejlődtek és a tehetetlen szüleim szeme láttára haltak meg egymás után. Közben apukám dolgozott,anyukám meg egyedül látta el,pelenkázta stb. a 3 gyereket és nem volt segítsége mert a család és a barátok szépen leléptek,nehogy segíteni kelljen. Az én szüleim mégse nyavajogtak,nem akartak öngyilkosok lenni, évekig így éltek. Aztán később jöttem én,egészségesen,de aztán betegek lettek,apukám ma gyakorlatilag fél szívvel él, mégse síránkozik...szóval nehogy azt hidd,hogy másnak jobb.A mai napig mindennek a pozitív oldalát keresik, máshogy nem is megy ebben a világban.
2008. jún. 9. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Igaza van a második válaszolónak, lehet,hogy észre se veszed, ha valaki segíteni akar mert teljesen átadod magad a depressziónak.Bármilyen trauma is ért,fel kell állni és menni kell tovább.
2008. jún. 9. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Valamit tisztázni kell: a depresszió a legtöbb esetben nem azzal függ össze, hogy milyen negatív dolgok történtek az illetővel, hanem bizonyos anyi ingerületvivő anyagok zavara. Éppen ebből kifolyólag a pozitív gondolkodás ebben a helyzetben szinte megvalósíthatatlan, hiszen éppen ez az, amiben a beteg gátolva van. Valóban nem érti meg az, akinek sosem volt ilyen problémája, mert nem tudja elképzelni. A depresszió legtöbb esetben néhány hónap után magától is elmúlik, (sajnos, visszatérhet) de addig szükség lehet orvosi segítségre, ami nem azt jelenti, hogy millió gyógyszert be kell szedni, csak a legszükségesebbet.

Itt nem tudunk konkrét megoldásokat javasolni, de rengeteg cikket találsz a neten "depresszió" címszó alatt, biztos vannak közte megfogadható tanácsok.

2008. jún. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!