Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak? Meg akarok...

Mit csináljak? Meg akarok halni de miért?

Figyelt kérdés

Szóval, a sztori lényege az, hogy öngyilkos akartam lenni. Be is vettem a tablettákat, javarészt fel is szívódott, meg is haltam volna de kihívtam a mentőket. Fogalmam sincs miért tettem ezt, nem tudom.. Megijedhettem volna? Fogalmam sincs.. De most csak az jár a fejemben hogy f*szságot csináltam mert még itt vagyok. Mikor elaltattak, bíztam benne hogy beledöglök végre és soha többé nem kellene felkeljek. De nem így lett.

Most nem tudnám megtenni, mert félek hogy a családom magát hibáztatná.. Ami nem kell mert nem szeretném hogy bárki rosszul is legyen ettől. Viszont rohadtul elegem van, olyan halálvágyam van minden nap hogy nem tudok vele mit kezdeni, csak meg akarok halni végre..

Nem segít semmi, szedek gyógyszert, járok pszichiáterhez, pszichológushoz is de k*rvára semmi értelme. Van akit nem lehet megmenteni, na én ez vagyok.

Miért akarnak életben tartani? Miért kell itt lennem?


2023. febr. 28. 19:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Mondod a pszichiáternek, hogy nem használ a gyógyszer? Addig kell próbálkozni, amíg valamelyik nem működik.
2023. febr. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
68%

A szakemberek és a gyógyszerek nem fognak segíteni ha te már azt gondolod magadról hogy “Van akit nem lehet megmenteni, na én ez vagyok.„

Hány éves vagy?

2023. febr. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Mondtam, az volt a válasz hogy 3-4 hét mire elkezd hatni

Eltelt 3 hónap lassan, és semmi.. Nem akar új gyógyszert adni, inkább abbahagyom, felesleges pénzkidobás.

2023. febr. 28. 19:25
 4/15 A kérdező kommentje:

#2

19..

2023. febr. 28. 19:25
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezek szerint utoljára két hónappal ezelőtt mondtad, mert addigra már ha eltelt volna a szedése kezdetétől egy hónap, akkor erre nem hivatkozhatott volna. Újra mondd. Olyan nincs, hogy megtagadja a nem hatékony gyógyszer lecserélését. És a pszichológusnál mi történik?
2023. febr. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Figyu, masik ciciaterhez menj, addig menj, amig nem talalod meg azt, akivel egyutt tudtok dolgozni, es addig menj, amig nem kerul elo a szamodra hatekony antidepresszans. Nekem a 3. hasznalt vegre, de tudtam, nem normalis, hogy nincs hozzaferesem a pozitiv gondolataimhoz, csak a negativakhoz, szoval kognitiv terapia is loett belole. Egy gyogyszer utan megallapitani 19 evesen, h menthetetlen vagy, netto hulyeseg, es TUDOM, hogy mirol beszelek.


Lenyeg: meggyogyultam.

2023. febr. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Megértelek. Már teljesen befejeztem és lezártnak tekintem az életemet, mindent elértem, amit akartam és elérhető volt a számomra, és szeretnék meghalni, mivel nagyon rossz körülmények között élek, lehetőleg minél hamarabb. Azért vagyok még életben, mert az egyedüli fontos személy az életemben megkért, hogy ne öljem meg magam. Nem nagyon értem, miért jó neki inkább nézni, ahogy nap mint nap csak szenvedek vagy épp üresen vegetálok, de nem kell értenem ahhoz, hogy elfogadjam, hogy neki így jó, és én csak azt szeretném, hogy neki jó legyen. A kérését teljesen saját magam fölé helyezem, mindennap tudatosítom magamban, hogy az én érzéseim nem számítanak, csak az, amit ő akar. Talán könnyebb helyzetben vagyok, mint te, mert nekem van olyan ember, akiért ezt van erőm megtenni.
2023. febr. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Mi a halálvágyad oka? Rossz családi körülmények között élsz? Az iskolában vagy munkahelyen bántanak, szégyenítenek meg?


Elsőnek az okot érdemes megkeresni, hogy miért érzed, és ha az megvan, akkor megoldásokat keresni a probléma megoldására szakember segítségével.


A pszichológus és pszichiáter nem oldja meg a problémádat, az a te feladatod. A szakemberek csak szakszerű segítséget nyújtanak, amivel megkönnyítheted a problémáid megoldását.


Hosszú és rögös út lesz, de hidd el megéri küzdeni, mert egyszer minden sokkal, de sokkal jobb lesz. Persze nem pottyan az öledbe minden, viszont ha teszel a dolgokért, boldog életet élhetsz a jövőben, és nevetve gondolsz vissza, hogy szerencse, hogy nem tetted meg.

2023. febr. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
7-es, és annak az illetőnek a szeretete, a vele töltött idő nem tölti meg tartalommal az életedet? Nem tudsz örömet okozó elfoglaltságokat találni?
2023. febr. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
9, csak egy online ismerőse vagyok, nem vagyunk közeli kapcsolatban. Egyáltalán nem vonz, hogy bármilyen tevékenységet végezzek, mint mondtam, már befejezettnek tekintem az életemet. Tartalmas életem volt, tényleg mindent elértem, amit lehetett.
2023. febr. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!