Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit fog reagálni a pszichológu...

Mit fog reagálni a pszichológusom ha elmondom neki, hogy beleszerettem?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ez nem igazi szerelem és gyakran előfordul. Arra lennék kíváncsi, hogy erre mit szoktak mondani? Vagy inkább ne is hozzam szóba? 22N

2023. márc. 2. 20:00
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Cuki vagy. :)
2023. márc. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Psycho ***** válasza:
88%
Fontos, hogy beszéljetek róla. Ha ez nincs a helyén kezelve, tönkrevághatja a terápiás folyamatot, aminél az is sokkal jobb, ha inkább egy másik pszichológushoz jársz. Heteroszexuálisoknál ezért javallott, hogy a sajátjával azonos nemű szakemberhez járjanak. Persze ez sokszor nem megoldható, de nem véletlen ez az iránymutatás. Vagy, ha nem érhető el, akkor legyen nagy a korkülönbség.
2023. márc. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan mondd el neki, fogja tudni kezelni, ez nem is olyan ritka dolog és tanulják is, hogy mit kell ilyenkor tenni. Szóval ne érezd cikinek.
2023. márc. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%
Én a fogorvosomba zúgtam bele és így még a foghúzás se volt rossz :) Ne érezd cikinek, úgyis látja rajtad a viselkedésedből, hogy tetszel neki. Nyugodtan elmondhatod neki, nem fog megharagudni, nem fog leszidni, sem kinevetni, de ha végtelenül rosszul éreznéd magad és kínosan, ha elmondanád (fejben játszd végig, hogy megtetted), akkor inkább ne.
2023. márc. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem érezném kellemetlenül magam :) egy fiatal srácról van szó egyébként. Depresszióval kezelnek és míg bent feküdtem, ő jött hozzám mindennap beszélgetni. Már csak párszor találkozunk, ezért nem tudom, hogy van e értelme elmondani.
2023. márc. 2. 21:00
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Így hogy nem éreznéd magad kellemetlenül, miért ne :) Kimozdított a depressziós állapotból és erőt ad az is ha látod és beszélgetsz vele, jobb kedved van tőle, ezeket így nyugodtan elmondhatod, mert jó hatással van rád és jól fog esni neki is.
2023. márc. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
ez a dolga...nézzd meg a wikipédiát!
2023. márc. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló helyzetben voltam, én elmondtam és nem bántam meg. Igaz, időzítve volt a dolog, mert féltem attól, hogy elküldene máshoz. 2 évig jártam hozzá és csak a levégén montam el neki, amikor már én is szerettem volna befejezni a terápiát. Természetesen sejtette, az utolsó alkalmakkor még beszélgettünk róla, de mindvégig úgy viselkedett velem, mint azelőtt bármikor. Nem akartam tőle semmit, csak beszélni az érzéseimről. Sikerült, úgy érzem megértett és nekem is így könnyebb lett a lezárás.
2023. márc. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!