Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tényleg túl lehet lenni...

Tényleg túl lehet lenni annyira a nárcisztikus bántalmazáson, hogy megtanulsz együtt élni a nárcisztikussal (szülők) vagy csak a no contact, ami meggyógyít?

Figyelt kérdés

Pár éve már külön élek a szüleimtől, viszont dokihoz csak pár hónapja járok, hogy feldolgozzam a gyerekkori traumáimat. Eljutottam odáig, hogy már felismerem a nárcisztikus játékokat, bántalmazásokat. Viszont, akár hányszor hazamegyek, meghúzom a határaimat, de nem változik semmi. (Tőlük nem is várom, hogy változzanak. Már elfogadtam a dolgot.) Tudatosítom magamban a dolgot, de még mindig mérgez a légkör. Pénzügyi megfontolásból felvetődött a dolog, hogy átmenetileg, hazaköltözhetnék. Erre az orvosom azt mondta, hogy idővel megtanulom nem felvenni ezeket a dolgokat és nem fog bántani az érzés, ami a légkör miatt van. Én viszont nem érzem - még - ezt. Hiába tudom, amit tudok, de még a lelkem mélyén úgy érzem magam a szüleim közelében, mint régen gyerekként. Megmondom a lényeget, de érzem azt a feszültséget és keserűséget magamban. Nem vonom kétségbe az orvosom tudását, de én úgy érzem, hogy nekem ez nem fog menni. És inkább tengek lengek, mint az, hogy teljesen megreccsenjek.


Mi a tapasztalatotok vagy véleményetek a témában?


2023. márc. 2. 22:46
 1/3 anonim ***** válasza:
86%
Éljen együtt a doki nárcikkal. Ő tanulta, hogy hogy kell kezelni. Az nagyon sok idő és kemény munka, hogy megtanuld nem felvenni a bántalmazást és talán sohasem ér véget, mert a nárcik is kreatívak és újabb csapdákat eszelnek ki neked.
2023. márc. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Huh, lehet hogy a doki is nárci, ha haza akar költöztetni. Inkább fogadjanak egy albérlőt és adják neked a pénzt. Nincs valami ismerősöd erre?
2023. márc. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hat az az orvos egg hulye akkor. Na erre mondjak, hogy egy nem narcizmusra szakosodott orvos/terapeuta/stb tobbet arthat, mint amennyit hasznal! Az en szuleim is ilyenek, hidd el ez soha nem fog valtozni, teljesen le fogsz epulni mellettuk.
2023. júl. 6. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!