Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van lehetőség (hosszútávú)...

Van lehetőség (hosszútávú) pszichológiai terápiára, amiért nem kell fizetni? (17/L)

Figyelt kérdés

Röviden úgy mondanám, hogy kifejezetten NAGY szükségem lenne egy pszichológusra, de a családom nem áll jól anyagilag, így a szüleimnek nem lenne pénzük arra, hogy egy magán pszichológust kifizessenek. Főleg, ha rendszeresen járnék hozzá.


A gyermekpszichiátriára már be vagyok jelentkezve. Havonta egyszer járok pszichiáterhez, de csak súlykontrollra, anorexia nervosa miatt. Ez van már körülbelül 4,5 éve, eredménye pedig nincs. Gyógyszert nem szedek, nem is szeretnék. NEM vagyok depressziós.

A folyamatos (súlyos) szorongás viszont megnehezíti, megkeseríti az életemet. Emellett még szociális szorongással is küszködök (így egyetlen barátom sincsen).

Ezt az egészet szerintem az alapozta meg, hogy mindig is NAGYON érzékeny voltam.

Előző tanévben jártam iskolapszichológushoz, de ő a szüleimnek elmondta, hogy ehhez egy iskolapszichológus sajnos nem lesz elég.


Van esetleg valami lehetőség arra, hogy “ingyen” pszichológushoz járhassak? Nagyon fontos lenne számomra…


(17 éves lány, Hajdú-Bihar megye)



2023. márc. 4. 16:22
 1/7 anonim ***** válasza:
70%
Van a kórházban ingyen pszichológus. Meg vannak ingyenes segélyszolgálatok akik tudnak ingyenes segítséget biztosítani. Vagy ott a családsegítő.
2023. márc. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem szorongó lennél jobban merném ezt ajánlani, mint így, de hátha megfontolandónak tartod. Ha hétvégenként elmennél pár órát diákmunkára már lenne pénzed pszichológusra is. Akár még az önbizalmadat is növelné.


De érdemes körbenézni TB alapú pszichológusnak is. Egy éven belül tudsz felnőtt pszichológushoz járni. Ajánlanám még a családsegítő felkeresését is. Vagy, ha vallásos vagy esetleg beszélj egy lelkésszel, ő is segíthet akár, illetve lehet tud segíteni pszichológust is találni.

2023. márc. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%
Igen, a helyi pszichiátriai klinikán érdemes érdeklődni.
2023. márc. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%
Sok éven át ugyanez voltam, itt-ott pepitában, de ugyanez. Az segített, amikor elkeseredten nekiindultam az elfogadhatatlannak. Idővel beállt az egyensúly, és rá kellett jönnöm, hogy a vállalások mindig új lehetőségeket nyitnak. Azóta eltelt pár év úgy, hogy gyakorlottan mentem szembe a félelmeimmel, meg közben tényleges szorongásokkal egyre ritkábban, egyre kisebbekkel kellett bajlódni. Aztán mára mikroszokás lett, hogy ráindulok előbb arra, ami rohadtul nem hiányzik, csak tudom, hogy az a legnagyobb-legstabilabb-legvalamilyenebb lépés a jó irányba perpill. Csomószor persze nem csinálom jól, vagy nem csinálom egyáltalán, nincs is ezzel baj. A lényeg, hogy elégszer igen. Nem fáj.
2023. márc. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
50%
A családsegítőben vagy a pszichiátrián tudnak segítséget nyújtani.
2023. márc. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Sajnos voltam már a gyermekpszichiátrián és elég rossz tapasztalataim voltak ott. Dióhéjban annyi, hogy nem tudtak rajtam segíteni, csak “be akartak volna gyógyszerezni”. (Nem akarnék oda visszamenni.)

Pszichiáternél is érdeklődtünk már, de ő se tudott ajánlani senkit. Családsegítőt és TB alapú pszichológust még nem kerestünk fel, de valószínű, már csak ezek a lehetőségek maradtak, amiket eddig még nem próbáltunk…

2023. márc. 4. 20:00
 7/7 anonim ***** válasza:
80%
Ameddig a közoktatásban tanulsz, addig mehetsz a járási pedagógiai szakszolgálathoz (akkor is, ha 19 éves vagy). Persze, mivel jelenleg 17 vagy, ezért kb. 1-2 évig járhatnál oda, de lehet, hogy onnan át tudnak irányítani máshova, ha majd eljön az ideje.
2023. márc. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!