Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A szociális fóbiásokat észreve...

A szociális fóbiásokat észreveszi a környezetük,ha társaságba szoronganak,zavarba vannak ?

Figyelt kérdés
Azért érdekel,mert szoc fobias vagyok és sokszor szorongok zavarba vagyok társaságba. Sokszor nem merem kimondani amit akarok nehogy rosszat mondja és megszoljanak.inkabb hallgato ember vagyok. Érdekelne,hogy ezt mások is észreveszik,ha valaki szociális fóbiás ? Vagy inkább csak azt látják mások,hogy nem vagyok beszédes ember ?
2023. márc. 5. 14:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Csak a nagyon nyilvánvaló jeleket mint az extrém izzadás vagy pirulás,a száj kiszáradás és a heves szívverés(akár ütőereken) nem látszik,az enyhébb remegés sem annyira feltűnő,de a kapkodó beszéd vagy a szemkontaktus kerülés utalhat rá,viszont azt azért ki kell emelni hogy az átlag ember nagyon alultájékozott ilyen dolgokban,ezért még ha észre is veszi nem feltétlen asszociál a specifikus szociális fóbiára,max arra hogy félénk vagy gátlásos,de sok szociális fóbiást félreértenek,gondolhatnak arra hogy nagyképű,azért nem beszél senkivel(sokat meg egyáltalán nem) velem ilyesmi is volt.Viszont itt elsősorban nem is az a baj hogy látják-e,hanem hogy a nagyon magas pulzus ill. vérnyomás finoman szólva sem egészséges...
2023. márc. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Én is szociál fobiával küzdök elég régóta. A kozelebbi ismerőseim tudják, de pl egy munkahelyen vagy egy új társaságban határozott embernek gondolnak, na meg önbizalmasnak, holott sokszor magamra szólok egy beszélgetés folyamán, hogy ne fonjam össze a karom, vagy ne csináljak semmi erre utaló jelet. Sokszor úgy érzem, hogy egy szinjáték az életem és emiatt el is fáradok egy átlagos nap után is, annyira leterhelő a legjobb választ adni. Az én válaszom az, hogy ha tudatosan beszélgetsz és teszed amit kell, kutyának fel sem tunik, de aki ugyanebben a cipőben jár annak talán igen. Én kiszurom pl, aki hasonlo tuneteket produkál :)
2023. márc. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én rendszeresen kapok visszajelzést, hogy észreveszik. Gondolom ha kívülről is ilyen egyértelmű, akkor ez súlyosabb lehet. Pedig én igazán igyekszem élni a normális emberek életét. De biztos, hogy nap mint nap több stresszel kell megbirkóznom emiatt, mint a többségnek. Ami kívülről látszik az a jéghegy csúcsa ebben biztos vagyok. Gondolom sok sorstárs marad emiatt teljesen láthatatlan még az én erre kihegyezett szememben is
2023. márc. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én még sose kaptam visszajelzést pedig sokszor vagyok nap mint nap társaságba és szorongok,zavarba vagyok. Ez miatt sokszor keveset is beszélek és annyit szoktak néha mondani,hogy csendes vagyok. Nem is élvezem a beszélgetéseket,mert mindig meggondolom hogy kimondjam e amit gondolok. Nem tudok önmagam lenni.
2023. márc. 12. 16:15
 5/5 anonim ***** válasza:
Persze ezt is mondják. "Te mindig ilyen csendes vagy?"
2023. márc. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!