Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lenne bűntudatod?

Lenne bűntudatod?

Figyelt kérdés

Ha egy barátod elmondaná hogy nem akar élni vagy csak x okból van még itt mindig.

Aztán meghalna.

Utána tépelődnél azon ha mást/máshogy reagáltál volna talán még mindig élne?


2023. márc. 6. 12:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez így nagyon általánosan megfogalmazott kérdés. Lehet, hogy igen, lehet, hogy nem.
2023. márc. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nagyon szomorú lennék, de bűntudatom nem lenne. Ehhez persze hozzájárul az, hogy ha reagálnom kell, legjobb tudásom és érzésem szerint teszem, tehát nincs mit megbánnom. Másrészt meg fordítsuk ki, ha beszélek vele és hirtelen megjön az életkedve, akkor én vagyok a hős, aki megmentette az életét? Nem, mert a saját életét ő fogja megváltoztatni. Tehát hibás sem lehetek, ha a legjobb szándékom ellenére mégis hülyeséget csinál.
2023. márc. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Meghalna, azaz öngyilkos lenne?


Mi lenne az ok, ami miatt még mindig itt volt? Én? A gyerekei? Mert nagyon más...


Őszintén, jelenleg szerintem nem állok ilyen kapcsolatban senkivel, szuicid emberekkel igen, de feléjük nem érzek felelősséget, így valószínűleg bűntudatot sem éreznék.

2023. márc. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!