Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elmondjam a barátomnak az...

Elmondjam a barátomnak az öngyilkos gondolataim ?

Figyelt kérdés

öngyilkos gondolataim vannak és szeretnék valakitől segítséget kérni. Nem merek szakemberhez fordulni, mert nem szeretnék zárt osztály vagy pszichiátriára kerülni. Gondoltam rá, hogy elmondom a legjobb barátomnak , de félek, hogy mit gondol majd rólam , vagy, hogy rossz hatással lennék-e rá. illetve nem szeretném ezzel nagyon terhelni.

nem tudom mit csináljak


2023. márc. 7. 20:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%

Szakembernek mondd el.


Egy hozzánemértő legjobb-barátnak csak lelkifurdalást fogsz okozni.

2023. márc. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%

Ne aggódj, ha el is mondanád szakembernek "csak" emiatt nem küldenek be. Azért ez annál komplexebb.

Illetve nyugodtan elmondhatod neki, hisz nem véletlen vagytok legjobb barátok nem? Emiatt nem fog elítélni, ha nem érti, magyarázd el neki mi váltja ki, miért érzed ezt stb. Nem leszel senkire rossz hatással, természetes dolog hogy az ember nincs mindig jókedvében és bármi is legyen az ami lehúz vagy ami ezt kiváltja nálad: jogod van ehhez az érzéshez és nagyon erős vagy hogy képes lennél megosztani vele. Látszik szeretnél magadon segíteni. Ha a barátod nem tud, lehet pszichológust ajánl, amit ne vegyél sértésnek, hisz lehet úgy érzi ő nem tud eleget segíteni vagy nem megfelelően. Együtt átvészelitek ezt. És nem csak az őrültek és a bolondok járnak szakemberhez. Mindenkinek jót tenne ha meghallgatnák és érdememben kapna válaszokat egy olyantól, aki érti mi a gondod és igyekez segíteni.


Nem veszíthetsz semmit, vagy nyersz azzal, hogy rájössz nem ítél el a barátod, vagy lehet elmész szakihoz ha úgy érzed ott meg tapasztalatokat és jó tanácsokkal gazdagodsz. Ha a barátod emiatt "lenéz" akkor megmagyarázod neki, hogy mit érzel. Ha nem érti meg nem volt igazi barát.

2023. márc. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
63%

Mindenképpen beszélj szakemberrel!

Nem bántásból, de tegyük fel, elmondod a legjobb barátodnak. Mi lesz, ha ő esetleg elmondja másnak? Keress fel egy szakembert!

2023. márc. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
54%

#3-as

És akkor mi van ha elmondja másnak? Szégyellje magát azért amiért így érez? Kínos szerinted az embernek érzelmekkel rendelkeznie mert tabu a társadalomban az öngyilkosság gondolata illetve az ha nem vagyunk állandóan mosolygósak? Nagyon gyorsan el kell ezeket a stigmákat felejteni, nem véletlen van ennyi magányos ember aki attól fél hogy sose fogják megérteni bármit elmondana; hisz így van legtöbbször mert elzárkózunk minden elől ami bármennyire is veszélyezteti a jó kedvünket vagy rosszabb! Kinéznek minket. Ez destruktív gondolkozás, azért vagyunk társas lények, hogy segítsünk egymásnak. Vagy a közeli barátainktól vagy szülőktől vagy szakembertől.

2023. márc. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
91%

#4!

Nem basszus! Nem az érzéseit kell szégyelje!

1. Csalódni fog a barátban!

2. Ha a barát tovább adja, lehet mások ezért cikizni fogják.

3. Igyis elég rossz passzban van. Még rosszabb lesz neki.

4. Ezt egy szakemberrel kellene megbeszélje!

2023. márc. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
74%

Attól nem kerülnél zárt osztályra feltétlenül, ha elmondanád, hogy vannak öngyilkos gondolataid. Nekem exem miatt volt rendőrségi ügyem, nem igazán tudtam feldolgozni, hogy szét szedtek attól az embertől és ellenem fordították azt, akit mindennél jobban szerettem. És nem kell félre érteni, semmi olyan viselkedésem nem volt a lánnyal szembe addig a pillanatig, amiért szét kellett volna szedni minket.

Amúgy kicsit túl lőttem a zaklatásával, bár végül az eredménye az lett, hogy nem minősült zaklatásnak a cselekedetem. Meg hát idővel abba is hagytam, kb 1 hét után, vagy 2.

Lényeg, hogy akartam öngyilkos lenni, erről tudtak is, már mint a rendőrségen is, még se volt az, hogy rám akartak volna hívni mentőt.

Pedig a kihallgatásnál meg is kérdezte, hogy öngyilkos leszek e ha innen haza megyek. Felbaszott a nő és azt mondtam hogy nem tudom megígérni, hogy ha innen haza megyek, akkor nem csinálok semmit se magammal. Na akkor hívott rám mentőt XD. De akkor se lett belőle semmi. Nem tartottak bent.

Ahogy másnap jöttem haza a kórházból, buszon belefutottam exem apjába, olyan szar volt minden, még a busszról is leszálltam inkább, hogy mikor hazaértem, kiváltottam a 30 szemes frontinom és beszedtem. 2 napig kiütött teljesen, a világomról nem tudtam.


Addig amíg amúgy nem csinálsz magaddal semmit, csak gondolataid vannak, úgy se fognak veled semmit csinálni, max felírnak neked valami hangulatjavítót.

2023. márc. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors válaszokat
2023. márc. 7. 20:50
 8/14 A kérdező kommentje:
ha régebben már tettem kárt magamban szándékosan, az lehet ok , hogy rám hívják a mentőt?
2023. márc. 7. 20:58
 9/14 anonim ***** válasza:
40%
Szia kérdező. Miért akarsz öngyilkos lenni ha szabad tudni?
2023. márc. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem igazán ok rá, mert amíg nem másnak mondod vagy nem utalnak jelek arra hogy újra megtedd és azt látná a pszicho (ha mennél hozzá), akkor előtte megpróbál rájönni az okára és beszélni veled, hogy van más megoldás.
2023. márc. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!