Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akinek volt anno bulimiaja...

Akinek volt anno bulimiaja vagy falasrohama,tudna segíteni?22/L Saját sztori lent.

Figyelt kérdés

Igazából az eveszavar minden fázisában voltam már.Fogytam le rövid időn belül 20kilot,hogy közben még mindig kövérnek láttam magam.Nagyjabol 8 éve nem igazán szeretem a testem.Edzek,karban tartom,de ha a lelki világom nincs rendben,a testkepem is rossz.

Rosszul választottam anno iskolát,nem az almaimnak éltem,rengeteget költöztünk,sok fájdalom volt az életemben.A családom nem igazán ért,és rá tesz egy lapattal,hogy alkoholista szulo mellett nevelkedtem.En vagyok a harmadik gyerek,de rám sosem jutott annyi figyelem mint a tobbiekre.Batyam 36 éves semmit nem csinál ,nővérem pedig mindig a legjobb volt.

Voltak kapcsolataim.Volt jobb,volt rosszabb,de mindegyik rosszul végződött.

Valamiért a mentális betegségeim pedig felerősödtek.

Rossz közeg,rossz iskola,egy barát sem,meg nem ertettseg,motivalatlansag.

Dolgoztam is egy ideig,aztán nem bírtam ,mert pánikbetegge váltam és már korántsem az vagyok,aki régen

Egy éve nagyjából falasirohamaim vannak.Van hogy heti egyszer,vagy kéthetente vagy havonta.Van hogy kisebb van hogy nagyobb.Mindif akkor jönnek,amikor rá jövök hogy semmi értelme ennyit fektetnem a testembe.Kemenyen edzek heti négyszer,csak ekorul forog az életem úgy érzem más nincsen.Senki nem szeret igazán,hisz mindenki szeme láttára pusztitom el magam lassan úgy érzem.

Nem vagyok még kövér,de félek hogy az lesz és borzasztó bűntudatom van,de nem tudok leállni,az éves megnyugtat,biztonság erzetet ad,másnap meg alig eszek,hogy kompenzáljak.

Elmeselnetek,ti hogy jöttetek ki belőle önerőből?



2023. márc. 7. 20:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell, hogy önerőből jöjj ki belőle! Keress segítséget! Épp elég régóta tart már, épp elég nehéz már, mire vársz még? Ha önerőből sikerülne, már rég sikerült volna kijönnöd belőle.
2023. márc. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Menj el pszichiáterhez
2023. márc. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én jártam pszichológushoz is, de amit még "önerőből " mellé raktam:

Olyan sportot találtam, amire nem is sportként tekintek hanem kikapcsolódás ként, örömforrás ként


Sok önsegítő könyv, ma már podcastok is vannak a témában (Lukács Liza könyvei; instán: lelkedkertje)


Nekem szerintem az is segített, hogy dolgoztam, igaz, hogy fizikai munkát, váltott, 12 órás műszakban, tehát éjszaka is, de adott keretet a napjaimnak, elterelte a figyelmem az evésről, társaságban voltam

Most ezerszer nyugodtabb, "nappali" munkám van


Amikor a poklot jártam a betegségben évekkel ezelőtt Kb 3 éven keresztül minden nap megfogadtam, hogy holnaptól más lesz, holnaptól jól leszek... és akkor egyszer ezt meguntam, a tükörbe néztem és azt mondtam magamnak: "ez az én démonom, úgy látszik nem akar elhagyni, akkor meg kell tanulnom vele együtt élni. De akármit is suttog nekem, akármire vesz rá, és most akármennyire is utalom a testem, minden erőmmel azon leszek, hogy elfogadjam, hogy ez az én betegségem, és megtanulom magam ezzel együtt is szeretni!"


Hosszú évekig tartó, sőt igazából élethosszig tarto munka ez. Egyes szakemberek szerint meglehet belőle gyógyulni, szerintem nem, szerintem csak absztinensnek lehet lenni.


Nekem még egy több napos túra segített teljesen egyedül a Pilisben.

2023. márc. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!