Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A depressziósoknàl ez hogy...

A depressziósoknàl ez hogy működik?Vagy nem érdeklik a baràtaik?

Figyelt kérdés
Van hogy jól eltöltjük az időt és ő utàna nem indítvànyoz programot.Pl.két hete is én hívtam akkor hivott ő is.Múlt héten írtam kérdeztem találkozunk- e vagy majd a heten.Azt valoszinubb inkabb a heten.Irt menne a kozeli varosba valamelyik hetvegen ahova beszeltuk de mondta ha uton van nem lesz ideje pihenni.Javasoltam menjunk el kavera,uditore abba belement azt mondta jol hangzik.De mikor ezt irtam neki utana megkellett kerdezni van- e kedve.Arra mondta van es kerdezte mikor hozzuk ossze.Van amikor meg ir folyamatosan programokat.Nem ertem ezt a viselkedesmodot mintha huzogatna masokat.Meg varja ot hivjak...meg o hiv altalaban masokat allitasa szerint.Nem tudom mi ez nala ilyenkor figyeli ki hivja el mint ahogy mondta egyes ismeroseinek nem ir uzenetet sem figyeli mikor irnak ok maguktol.Ez igy azert eleg nagy teher lelkileg a masiknak is.
2023. márc. 8. 18:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Akkor barátkozz másokkal.
2023. márc. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én depressziós vagyok, de nem tudom, mit nyilatkozhatnék erről. Csak a saját szemszögemből tudok kiindulni, mivel ez szubjektív. Nem biztos, hogy ezt ő is így éli meg, mint én. Én például azért nem kezdeményezek, mert nem merek többnyire. Pl. Mi van, ha ott az eseményen nem fogok tudni vele mit beszélgetni, ezért unalmasnak fog tartani.

Van, amikor azért nem hívok el senkit, mert tényleg annyira el vagyok havazva, vagy csak szimplán lusta vagyok. De előfordul, hogy épp nincs pénzem, hova hívjak el akkor bárkit is, mikor nem tudunk beülni sehova? Persze meghívhatnám magamhoz/ a parkba, de az meg lehet neki lenne unalmas. De olyan is van, hogy a depresszióm eldurvul, olyankor annak is örülök, hogy a napot túlélem, akkor nem az lesz előttem, hogy csavarogni kéne már valakivel. Szóval bonyolult.


Arra is gondoltam, miközben olvastam a sztorid, hogy lehet nem kedvel annyira, hogy gyakran lógjon veled, csak időtöltésnek jó néha. Az is lehet, hogy dolga van, nem ér rá stb. Amúgy tényleg depressziós, igazoltan? Vagy csak sejted?

2023. márc. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%

A depresszió betegség, méghozzá lelki, mentális, ami miatt sajnos sokkal nehezebb tudomásul venni, hogy betegség, mivel nincs jól látható jele, mint mondjuk egy testi sérülésnek, és ezért hajlamosak vagyunk elfelejteni azt, hogy valaki beteg. Gyógyítható is, de inkbáb csak kezelhető, mint egy függőség, lehet valaki tünetmentes is évekig, de bármi visszaránthatja. Sok éves saját tapasztalatból írom ezt, és hosszas tanulmányokból, saját terápiámból is. Egyik legfőbb jellemzője a motiválatlanság és az erőtlenség, tehát ez máris válasz a kérdésedre, hogy miért nem hív téged.


Az első válaszolóval ellentétben én pont arra kérnélek, hogy éppen, hogy ne mondj le róla, ugyanis a depresszió az ember negatív érzelmeiből építkezve bénít és elszigetel, majd veszi el tán az ember életét is, gyakorlatban is, önbántalmazásban, először csak gondolatban, majd tettekben, ne adj Isten öngyilkosságban is, tehát mindannyiunk felelőssége az, hogy a depressziós ismerőseinket, barátainkat NE hagyjuk egyedül, hiszen sötét örvényként működik sajnos! Elgyengít és elzár másoktól, ezért fontos kimozdulni és beszélni másokkal, írni másoknak, segítséget kérni, napfényt látni, barátokkal lenni, ám a legtöbbet akkor tudsz segíteni neki, ha rábeszéled, hogy menjen el pszichológushoz vagy pszichiáterhez diagnózisért és segítségért, legyen az akár csak beszélgetés az előbbinél vagy gyógyszeres a másiknál. Azzal is sokat segíthetsz a barátodnak, ha te magad képzed magad, olvasgatsz könyveket vagy neten, pláne, ha angolul is tudsz, sokkal több anyag van neten a témában, videókat is találsz, pl. a WHO, az egészségügyi világszervezet youtube csatornáján található fekete kutyás két videó, amely nagyon jól elmagyarázza, hogy a depresszió olyan, mint egy fekete kutya, amely úgy tud az ember fejére nőni, hogy elveszi az étvágyát, munkáját, társaságát és akár az életét is, de nevelhető, kezelhető, pláne, ha tudomásul vesszük és kordában tartjuk. A másik videójuk meg pont a környezethez szól, hogy a barátoknak és családnak tudomásul kell venniük, hogy nem feltétlenül a kedves ember mond csúnya szavakat, hanem a depressziója, és főleg azt, hogy vannak kezelési módok akár pszicho szakemberek nélkül is, mint mindfulness meditáció vagy jóga rendszeresen, netán bármi más sport vagy mozgás, egészséges étkezés, olyan hobbi, ami értelmet ad az életének, tehát van mit tenni, csak vigyázz, hogy te ne rokkanj bele, nehogy magaddal rántson a nyomorába, mert a nyomor szereti a társaságot, komolyan! Szóval képezd magad, tanulj a depresszióról, ne csak itt, de én is szívesen segítek itt, mert nagyon sok év tapasztalatom van sajnos, de nem sajnos, mert szerencsére ritkán jut már csak eszembe, csak ilyen kérdésekre bukkanva, amúgy én megtanultam boldogan élni, de mondjuk el is költöztem a depresszív magyar fővárosból, sőt, országból is egy több napfényes országba. Nem azt mondom, hogy Magyarországon mindenki depressziós, de nekem iszonyat nehéz volt annyi rengeteg depressziós emberrel magam körül élni, mint amennyit a fővárosban én megéltem, úgyhogy inkább az országot is elhagytam, azzal együtt, hogy van rengeteg nem depressziós, boldog barátom és ismerősöm is a fővárosban is, tehát nem szeretnék általánosítani, csak az én saját napfényem nem volt elég ahhoz, hogy engem ne nyomjon el.


Az, hogy feltetted a fenti kérdésed, már rengeteget tettél mind a barátodért, mind magadért, szóval képezd magad még, még, még és ne hagyd el a barátod, de csak akkor, ha nem süllyedsz vele! Hajrá!

2023. márc. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
2-es igen olyanra en is gondoltam,hogy lehet idotoltesnek jo neha...vagy mikor nincs mas.Nem tudom biztosan eldonteni,mert nem erezzuk rosszul magunkat egyutt.De az nem jelenti,hogy pont annyira kedvel is.Biztosan depresszios,jar pszichiterapiara is.Amugy sokat ir is.Dolga van,nem er ra mindegyikbe van valami amit irtal.
2023. márc. 12. 20:04
 5/11 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, a depressziós ember is felnőtt, felelős önmagáért. Másodsorban a családja felelős érte. Egy xedik baráttól szerintem semmilyen etikai kódex értelmében nem lehet elvárni hogy kirángasson valakit a mentális bajából.
2023. márc. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem is elvárásra gondoltam én sem, amikor azt írtam korábban, hogy ne hagyja el a kérdező, vagy ha mégis, akkor polgártársi elvárásra, emberi elvárásra, ahogy nem rúgunk bele a földön fekvőbe, és átlépni sem illik - van ilyen élményem a fővárosból sajnos... Akkor sem a mentális bajából való kirángatást várnám el, hanem max. azt, hogy próbáljon hatni rá, hogy keressen megfelelő szakmai segítséget magának, mivel akinek nem ez a szakmája, tényleg nem elég ahhoz, hogy ne rántsa magával a bajba a szerencsétlen beteg a barátját is!
2023. márc. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy te, kérdező írtál-e magánba vagy más, de szerintem igen, mindenesetre itt válaszolok azt a mondatodat kiemelve, hogy "A depresszióról is szoktam [olvasni], hogy megértsem a depressziósok lelki világát, de nem igazán akarok elmélyülni benne azzal a céllal, hogy segítsem, kihúzzam, mert azzal magamat fogom elásni." - Szerintem ebben nincs igazad, mármint ha azt gondolod, hogy azért lennél depressziós, mert a depresszióról olvasol, akkor tévedsz, mert ez nem egy olvasott minta alapján alakul ki az emberben, legfeljebb látott mintából tanulja meg a gyerek azt, hogy hogyan ne oldja meg az ember a saját problémáit. Ha olvasol róla és képzed magad, akkor éppen, hogy magadon is segítesz pont azzal, hogy hamar felismered és el tudod kerülni, nem a tanulástól leszel depressziós!


A nyomor szereti a társaságot mondatomat meg pont úgy értettem, ahogy te is értetted, hogy emberek viszont tényleg lehúzhatnak a negatív energiáikkal, őket hívjuk energiavámpíroknak is, és az jó, hogy érzed te is, ha kikészít, hogy vele vagy, akkor próbálj meg elmenekülni, megtalálni a saját boldogságodat, komolyan!


Én még lelki segítő kurzusra is jártam, ahol azt tanultam, hogy minden lelki segélyt adó foglalkozásnál szükséges az, hogy az ember ismerje a saját határait, hiszen az empátia, az együttérzőkészség tök fontos, az azonosulás viszont veszélyes, mert ott eltűnik a segítő személy a túlzott empátiában, ami már nem is empátia, hanem annyira együttérzünk a másikkal, hogy a helyében is érezzük magunkat. Erre jó az a példa, hogy az egy cibőben járunk, egy hajóban evezünk mondások teljesen jók az empátiára, az azonosulás viszont olyan, mintha elvennénk a másik személyijét és mi magunkra használnánk, hogy mi már nem is mi vagyunk, hanem ő... Szóval vigyázz magadra és igenis, hogy tanuljál, képezd magad!

2023. márc. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Koszonom!Nem arra gondoltam,hogy a tanulastol leszek depis,szeretek olvasni,bővülni tudasban 🙂hanem arra ha megprobalok neki segiteni de ebben az esetben ez nem is lehetseges mert erzelmileg erintett vagyok es lehet ha igy folytatodik majd en is kerek segitseget hogy a hataraimat helyreallitsam.

Azt hiszem en mar azonosultam vele...sokszor ereztem nagyon nyomorultul magam lelkileg,lekotozve az energiamat,szarnyaimat.Volt hogy ejszaka rossz erzesekkel ebredtem vagy napokig nyomott volt a lelkiallapotom ugy a semmibol.Mintha a tavolbol is ertek volna a hatasok amik ot mert akkor nem talalkoztunk. Es igen erzek valami negativat rosszat meg akkor is ha nem beszelunk nehez dolgokrol.Mert amugy szines,muvelt okos szemely,de megis...meg ilyenkor is erhetetlen modon egy rossz hatast ram visz.Amit a menekulesrol,sajat boldogsagrol mondtal talalo! Talan az kellene...de nagyon nehez az erzelmi erintettseg miatt.Egyebkent elmondasa szerint sokan elhagytak mar.Eleinte nem ertettem miert de mar kezdem erteni.A jatszmazasokat amiket folytat masokkal is eljatssza- eljatszotta es az emberek besokkalna idovel.Ki elobb,ki utobb.Mert amit csinal az manipulacio is egy szinten.

2023. márc. 12. 23:56
 9/11 anonim ***** válasza:
Nagy összegben mernék ra fogadni, hogy személyiségzavaros, nem pedig depressziós.
2023. márc. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Lehet egyik is masik is,de tenyleg vannak nagyon depresszios idoszakai,ongyilkos gondolatokrol is beszamlolt mar.De van benne narcizmus,rejtett narcizmus
2023. márc. 13. 15:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!