Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi annak az oka, hogy a...

Mi annak az oka, hogy a depressziósok kerülik a társaságot, hanyagolják a kapcsolataikat?

Figyelt kérdés

Értem én, hogy lehangoltak és tudom, hogy náluk ez több annál, mint hogy társaságba kell menni, mert az ember társas lény blabla...

De ez mitől alakul ki? Miért nem vágynak társaságra? Úgy csak jobban felőrlődnek a magányban. És a szeretteiket, barátokat miért hanyagolják?


2022. nov. 15. 04:30
 1/4 anonim ***** válasza:
48%
Nem tudom más miért, de én azért mert nem vagyok jó társaság ilyenkor. Ha rossz a hangulatom, akkor az egész baráti találkozásból egy sirám lesz vagy ha nem akkor tettetnem kell végig, hogy jól vagyok és mindig gondosan ügyelni rá, hogy csak a barátomról legyen szó, ne rólam beszéljünk. Attól tartok, hogy még az a néhány barátom is nyúlcipőt húz és elhagy, aki még megvan - bár ők már edzettek, talán megmaradnak, de akkor sem raknám rájuk minden nyavajámat. Figyelni is alig tudok ilyenkor bármire, pl társasjátékra vagy ilyesmi. Eseményekre sem szívesen megyek rossz hangulattal, mert félek, hogy nagyon látszik rajtam és gáz lesz, meg persze nem is nagyon élvezem ezeket. Az is szempont, hogy ilyenkor negatívan látom a világot és akivel beszélek lehet olyat mond amitől én rosszabbul leszek és őrlöm magam rajta. Jobb egy könyv vagy egy meleg fürdő és egy sorozat, bármi ami eltereli a figyelmemet.
2022. nov. 15. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
48%
Hát ez szerintem elég egyértelmű. Sokszor az ágyból felkelni alig van kedvünk, nemhogy társaságba menni, közben meg a társaság számára sem a legvonzóbb jelenség a depresszió hosszútávon, kicsit ez is felőrli az egészet, és végül már egyik oldalról sincs annyira kereslet a dologra, aztán az egyedüllét már öngerjesztő lesz, egyre nehezebb lesz kimenni, egyre nehezebb lesz társaságot keresni, a régieket már nemigen lehet vsszakapni, stb. Nyilván nagyon sajnáluk is, másrészt meg ha visszamehetnénk az időben, akkor sem feltétlen csinálnánk máshogy életkedv hiányában.
2022. nov. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
61%

A depressziós általában beszűkül a problémaira.

Na, amire hamar rájossz az az, hogy ezt senki mást nem érdekel. Mármint a problémáid. Egyszer egyszer még meghallhatnak jóbarátok, de többször nem. Elvárják hogy csak egyszerűen ne foglalkozz vele, de ez egy depressziósnak olyan, mintha egy féllabú embernek mondanád, hogy ne foglalkozz azzal, hogy fél lábad van, gyere inkább futni.

2022. nov. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden depressziós társaságkerülő. Kívülről sokszor úgy tűnik, hogy minden rendben van, de igazából nincs jól. Ha közepesen súlyos depresszióról beszélünk, akkor egész egyszerűen elfogy az ember energiája. Gyakran még az öngondoskodást is hanyagolja (tisztálkodás, takarítás), és nem azért, mert jól érzi magát piszkosan, hanem azért, mert nincs energiája elmenni lezuhanyozni vagy felmosni. Úgy képzeld el, mint amikor beteg vagy és lázas. Nyilván szívesebben fogsz feküdni az ágyban és sorozatokat nézni, mint mosogatni. A depressziós is ugyanolyan beteg, csak nála mindez internális. Az agy túlélő üzemmódba kerül és arra fogy el vagy használódik fel az energia. Ha lázas vagy, akkor azért vagy annyira fáradt, mert szintén túlélő üzemmódban van a szervezeted és a betegség ellen küzd.
2022. nov. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!