Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egyik nap meg akarok halni,...

Egyik nap meg akarok halni, másnap meg örülök .. aztán megint öngyilkosságra vágyok. Most megint utaltassam be magam a zárt osztályra? 🙁😥

Figyelt kérdés

2023. márc. 8. 19:00
A kérdező szavazást indított:
Utaltasd.
Ne utaltasd.
Nem érdekel hogy élsz-e vagy halott vagy!
31 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
57%

Neked figyelem kell. Azért írtad ki a kérdést is, hogy valaki babusgasson és sajnáljon téged.


Ha valóban öngyilkos akarsz lenni, azt magadban, csöndben teszed (mint én. Szóval nem a levegőbe beszélek).

Tehát te csak egyszerűen figyelmet akarsz magadnak. Segélykiáltásnak is hívhatjuk, ki amit akar.


Beszélj szakemberrel. Ne ilyen kérdéseket írj ki.

Legjobbakat!

2023. márc. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%

Tehát már voltál zárt osztályon. Akkor feltételezem, hogy akkor csak nem segítettek neked annyit, hogy többé nem akarj öngyilkos lenni. Akkor minek mennél vissza? Most életed végéig nem járhatsz ki s be a zárt osztályra. Szerintem csak ott jól leszedáltak gyógyszerrel, addig se gondolkodsz, de így meg egy idő után csak gyógyszerfüggő leszel szerintem (Nagynéném így járt, azért mondom tapasztalatból.)

Ezt inkább magadban kell rendezned! Amikor örülsz, jó kedved van, mit tanácsolnál a szomorú énednek, aki meg akar halni? Hogy látod nyugodt/higgadt fejjel a helyzeted?

Elemezd magad, más nem, ha nagyon ki vagy, hívd fel a lelkisegély-szolgálatot. A pszichológust nem tudom, mennyire tudod magadnak megengedni.

2023. márc. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 kempingbringas ***** válasza:
100%
De miert akarsz meghalni?
2023. márc. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kétszer voltam már.
2023. márc. 8. 20:35
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem keress szakembert, de ne zárt osztályra menj. A szakembernek őszintén mond el mi van benned. Egyébként ha a súlyosságát úgy ítéli meg, úgyis beutal, főleg ha ilyenekről is beszélsz vele és még a hajlandóságot is látja rajtad. Bár szerintem nem zárt osztályra utalnának akkor, hanem normális kórházi kezelésre. De ezt csak szakember tudja megmondani mi a szükséges. Mi innen biztos nem fogjuk tudni.
2023. márc. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%

Ha azért érzed úgy, hogy a probléma megmarad, mert kételkedsz abban, hogy a depressziódban segíteni tud egy szakember, akkor arra csak annyit tudok mondani, hogy ettől még keress fel egyet, mert ez a betegség egyik tünete, hogy bizalmatlan vagy és nem látod a fényt az alagút végén, nem látod a reményt hogy bárki segíthet stb.


Ha azért mondod, hogy a probléma megmarad, mert a bátyád gyilkossággal fenyeget, akkor felteszem azt a kérdést is, hogy valóban meg akarsz halni, vagy itt valami más van a háttérben?

Mindenesetre ez sem játék, ha ezt teljesen komolyan írtad, az viszont rendőrségi ügy.


De még mindig azt tudom mondani, hogy innen ezt nehéz megítélni. Szakemberrel semmiképpen sem veszítesz.

2023. márc. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ilyen mértékű hangulatingadozással kapnod kellett valami diagnózist, amikor bent voltál. Pl. a bipoláris zavarra jellemző ez a hullámzás, hogy egyik nap szép az élet, másnap meg meg akarok halni, de akár napi szinten is váltakozhat, vagy van, akinél néhany havonta vált a két véglet.
2023. jún. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Szóval ha van diagnózisod, akkor célzott gyógyszerrel/ és/vagy terápiával élhetsz kevésbé hullámvasút életet, és nem kell zárt osztályra vonulgatnod, amikor épp élesedik a helyzet. Mi volt a kórházi papírodon legutóbb a diag?
2023. jún. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!