Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bevásárláskor szorongok a...

Bevásárláskor szorongok a pénztárnál sorban allaskor, főleg ha sokan vannak, mintha lámpalazam lenne,hogy küzdjem le? Láttam olyant aki konkretan mintha otthon lenne úgy veszekedett a pénztárossal ügyet sem vetett a sok emberre aki nézte mi a titok?

Figyelt kérdés
Hogy tudnék én is ilyen felszabadult lenni, hogy ki tudjam zárni a külvilágot. Folyton félek, mindenen streszelek. Zavarba jövök.
2023. márc. 9. 16:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én akkor szorongok mikor fizetni kell. (Ilyen árak mellett)
2023. márc. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%
Személyiség kérdése is a dolog. Én se szeretem, ha felfigyelnek rám idegen emberek, van akit meg nem érdekel, esetleg szereti is. Ezeken javítani lehet, de sose leszel olyan önfeledten veszekedő típus, mert túlagyalod a dolgot, hogy jaj mit szólnak.
2023. márc. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Psycho ***** válasza:
51%

Sokat segít a gyakorlat. Minél többet jársz boltba, annál inkább el fogsz érzéketlenedni az ilyen dolgok kapcsán.


Ha segít, koncentrálj másra közben. Példák:

Kezd el fejben összeadni a vásárolandó termékek árát.

Pörgesd végig sorbanállás közben, hogy még aznap milyen teendőid vannak.

Használd a fantáziád, és képzeld el, hogy a pénztáros egy guminő (vagy bármi, ami megnevettet).

Kezdj el összeadni fejben, mondjuk veszel egy random számot, és adj hozzá 7-et, aztán amit kapsz, ahhoz is 7-et, stb.

Teljesen mindegy: kösd le a gondolataidat.

2023. márc. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%
Én már az árak meglátásánál is szorongok.Már arra gondolok,hogy a szememmel van a baj,vagy a számokat keverem.
2023. márc. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mindig gondolj arra, ami a való: azért állítják sorba a vásárlókat a pénztárnál, hátha vesznek még valamit, ami amúgy eszükbe nem jutott volna. Ezért tesz oda a kereskedő kishűtőt sörrel, üditővel, a gyerekeknek 20 grammos csokikákat félezerért. Nem hibád, hogy kellemetlenül érzed magad sorban állás közben. Bocsáss meg magadnak és kezdj el pörgetni a fejedben bármit, ami leköt. A pénztárnál sose gondold, hogy sietned kellene az elpakolással. A pénztárosnak sietnie kell, mert nézik, hogy milyen gyorsan dolgozik, de a vásárlónak nem kell ezzel versenyezni, pakolj és fizess nyugodtan a saját tempódban.
2023. márc. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Gondolj arra hogy a sok fxopó élvezi ahogy szorongsz.
2023. aug. 5. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!