Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egyedül élek és szeretnék...

Egyedül élek és szeretnék elkezdeni diétázni. Mik azok az ételek amik mindenképpen legyenek itthon?

Figyelt kérdés

Nem akarom, hogy rám romoljanak a dolgok. Most kezdem még ezt az egyedül élek dolgot. Nem tudom azt sem hány naponta kéne bevásárolnom. Szeretnék írni majd heti menüt is bár a főzés terén is tanulnom kell, rajta vagyok.

Egy nap nekem bőven elég ha háromszor eszek.

Ezek alapján ha a helyemben lennél és egyedül élnél és rá szeretnél lépni az egészséges étkezés útjára mert fogyni szeretnél hogy vásárolnál be?



2021. nov. 6. 19:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Eddig miket ettél? Most érted, írhatom azt, hogy legyen otthon paradicsom, meg káposzta, ha te azokat nem szereted és soha nem is szoktál enni belőlük. :D Mert én például szeretem, ha mindig van itthon paradicsom, meg káposzta, meg salátamix, csirkemell de kinek mi. :D Most tényleg, írd le, hogy eddig hogyan étkeztél, eddig általában mit ettél reggelre, ebédre, vacsorára? Mivel semmit sem kell kizárni, csak minimalizálni. Szóval kenyeret és tésztát is ehetsz például, csak ne mindig azt. Ahogy az édességgel is ez a helyzet. Ezért kéne azt tudni, hogy eddig hogy ettél, még is milyen kajákat? Mert lehet, hogy amiket eddig ettél, azok is tök jó ételek, és csak egy kissé kéne változtatni a dolgokon, és már is egészségesebb lenne az étrended. De most hogy nem tudunk semmit se az étkezési szokásaidról, így nehéz.
2021. nov. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ebben nagyon sokat segítettek a duciforradalmas Dia ingyenes anyagai. A kalóriakeretemet, makróimat is az alapján számoltam ki, és egy listája is van, hogy mi legyen mindig otthon.


[link]

2021. nov. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Reggelire általában szendvics, keksz, banán vagy rántotta. Pennybe szoktam venni zabszeletet, az mindig van itthon, nagyon finom. Nagyon sok halat (hekk) csirkemellet és darálthúst eszek, de kb. ennyi. Ugye a hekket sima paprikás lisztesen mellé pedig darabolok össze lilahagymát, ubit, paprikát. Csirkemellet jó fűszeresen szoktam tésztával vagy szintén összedarabolt zöldségekkel. Darálthúsból ma például rakott karfiolt csináltam, de szoktam venni lasagne port és mellé szintén feldarabolom a zöldségeket és ezeket egy tortillába tekerem. Attól még ugye mert lasagne fűszer így is lehet enni, a lasagne amúgy is pepecselős, leegyszerűsítettem. Kávézni is szoktam elég sokat, de inkább tejes kávénak mondanám. Sok tej, kevés kávé, édesítővel. Zero kóla is becsúszik majdnem mindennap. Ilyeneket, hogy főzelékek, levesek nem is nagyon eszek ami elég baj pedig azok is finomak, de mondhatni lusta vagyok. Néha szoktam zacskós levest, de az meg nem az igazi sajnos.
2021. nov. 6. 20:25
 4/11 anonim ***** válasza:
19%
Pizza!
2021. nov. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Humorérzék!
2021. nov. 6. 22:52
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon egyênfüggő. Nálunk mindig vannak itthon húsok, zöldségek, sajtfélék, tojás, magvak, mert ez az alapja az én diétámnak, étrendemnek.

Továbbá a férjemnek pl van itthon rizs krumpli, tészta, hús, borsó, kukorica, sajt, kenyér, mert ő jellemzően ezeket eszi.

De ha te pl nem szereted a tojást, vagy a káposztát, zöldbabot, paradicsomot, cukkinit karfiolt stb amiket én eszem és imádok, teljesen másféle étrenden élsz, mást szeretsz, akkor mindegy hogy más emberek mit tartanak otthon:)

2021. nov. 7. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%
Én amit ajánlani tudok (fogyókúrázni nem szoktam), az az, hogy tárazz be konzerv és mélyhűtött zöldségekből (nálunk mindig van, kukorica, borsó, vegyes zöldség, répa, brokkoli, spenót, bab (konzerv), csicsriborsó, tonhal), mert időnként előfordulhat, hogy nem jutsz el a boltba és olyankor az egyetlen ami megment attól, hogy cukros tésztát, pizzát vagy hasonlót egyél, hogy 20 perc alatt összeütsz rizst/bulgurt/quinoa-t valami mélyhűtött hallal és zöldséggel.
2021. nov. 7. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 molnarmarcell21 ***** válasza:
85%

Nekem az a tapasztalatom, hogy jobb nem változtatni a kajáidon. Edd azt, amit eddig, csak kevesebbet és keress energiaszegény változatokat.


Hogy mennyi a kevesebb, azt pedig számold ki kalóriákból.

2021. nov. 7. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Hú, én még szülőkkel lakom, 2 év életmódváltás alatt is végig itt éltem és a fagyasztóban úgymond saját fiókom van. ENnek a tartalma bogyós gyümölcs, tk pékáru, kenyér szeletelve (hogy annyit vegyek elő, ami épp kell), készételek durumt észtás zsícsökkentett lasagnétól csirkpaprikáson át a tejszínes gombás pulykamellig. Van még benne fagyasztott nyers szárnyasok, halak 7 %-os darált hús. Igazából ezek amik ugya hamar romlanak és ezért inkább fagyasztom, mert jó ha mindig van itthon. Illetve fagyasztott kukorica, zöldborsó, zöldbab, light sajt (amit előtte reszelek) is van mindig.


Hűtőben

zsízsegény túró (ezek 1-2 hétig elállnak és pl aldiban jók vannak amik 25 dekásak tehát egy főre se rohad rád)

friss zöldségek (hagyma, fokhagyma nem hűtőben), uborka, paraicsom, paprika, meg valami szezonális (most pl sütőtök)

mindig van alma, körte és valami szezonális gyümölcs

cottage cheese (vaj heleytt kenem kenyérre)

light sajt

1,5 százalékos tej és növényi tejek (növ tejek viszont bontás után sajnos hamar romlanak)

magas hústartalmú szeletelt sonkák (sertés és szárnyas egyaránt)

valamilyen házi szendvicskrém (pl karfiolkré, lencsekrém, szendvicskrém amik szintén kenyérre mennek vaj helyett)


nekem a light dolgok meg a zsíos dolgok leváltása nagyban segít hogy ugyanannyi kalóriából mennyiségre többet ehessek, ami nekem midnig is fontos volt. tehát hogy a szemem is jól lakjon, ne csak agyomrom


kamrapolcon van mindig zab, darált zabpehely (lisztnek használom), tlejes kiőrlésű búzaliszt, cukormentes étcoki (sütéshez), bulgur (imádom, jobban mint a rizst), köles, quinoa (ezt annyira nem szeretem), tonhal (nem olajban hanem saját levében eltéve. és nem rio mare mert annak 9000 ft kilója, hanem aldi vagy lidl saját márákás, aminek 2000), vaníliaaroma (vaniliás cukor helyett), búzasikér (búzafehérje, kelt tésztákba még jobb állagot is csinál, meg néha pl főzeléket sűrítek vele), kukoricakeményítő, tojás, durum tészták, barna rizs (azt annyira nem szeretem), csicseriborsó tészta és tarhonya (ez nem muszáj, a durum is teljesen jó és e azöldségtészták dárgák, de kaptam őket szülinapomra és kcisit több bennük a fheérje), valamilyen fitness müzli (tudom hogy sok benne a cukor, de teljes kiőrlésűt választok és ezt nem étkezésre eszem, hanem nassolni szoktam egykis marokkal, ami kb 10-15 gramm és jobban járok í]y, mint a coskival. meg ha egyesével eszem a szemeket, akkor tovább tart), sütőpor, élesztő, risztejszín (habtejszín is jó, sőt, jobb is, de ebben kevesebb a kalória ami nekem fontos), tejpor (amikor nincs tej, ezzel készítem pl a zabkását, édesítő (stevia és eritrit), teljes kiőrlésű cukormentes keksz (ezt sem eszem magában, étkezésnek annyira nem jó, de sütéshez hasznos)


mindezt úgy hogy elég sok sütit, pékárut stb sütök (hobbiszinten is) és azokat mind egészségesen próbálom


szeirntem a legfontosabb igazából a zöldség-gyümölcs és hogy minden tékezéshez egyél zöldség et. zt sajnos a tárcáján is megérzi az ember, de a fagyasztottakkban ugyanannyi a vitamin és sokszor olcsóbb is (pl. brokkoli, karfiol, spenót)

2021. nov. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Reggelire sokszor ettem: főtt tojás, sajt, paprika, paradicsom, uborka, cukkini, padlizsán, avokádó, párolt spenót, csirkemell sonka, pulykamell sonka, rántotta csak fehérjéből, cottage cheese, kőrözött, tudom nem a legjobb de virsli, műzli. Mindent kenyér nélkül. Mivel egy dolgozó férfire és egy kisgyerekre is főztem ebédet így kb ugyanazt, amit ők csak max köret nélkül a rántott húst vagy párolt zöldségekkel, esetleg kisebb adag tészta a spagettihez, szintén minden kenyér nélkül. Sok levest ettem, főtt húst. A tejfölt lecseréltem 12 %-osra, natúr joghurtot is szívesen ettem, amit magamnak ízesítettem, különböző saláták, minimális mennyiségű olajos mag (szotyi, tökmag, dió) ezeket is csak napközben. Sok idénygyümölcsöt. A csokit, chipset és társait egy időre hanyagoltam de ha megkívántam akkor ettem belőle pár falatot. Sok sok nyers dolgot fogyasztottam, sok sajtot, bacont, sok ásványvizet. Nálam fontos volt az adagok nagysága és, hogy olyan feldolgozott élelmiszereket válasszak, amiben minimális a szénhidrát, mert azért ugye valamennyi kell. Próbáltam egy picit belecsempészni a keto diétából dolgokat de nekem az túl szélsőséges pedig ismerőseim javasolták, hogy húst hússal nyugodtan ehetek plusz hát rengeteg sajtot, mert hiába zsíros pl, de alig tartalmaz szénhidrátot a szalonna is.
2021. nov. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!