Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetek akkor ha rendkívül...

Képernyőkép kérdése:

Mit tehetek akkor ha rendkívül gyenge személyiség vagyok viszont ezzel tisztában vagyok és ezen szeretnék változtatni?

Figyelt kérdés

Hogy egy teljesen konkrét példát mondjak hogy miről van szó:


Megtörtént eset. Telefon kártyás utcai fülkében állva kezdtem volna felhívni valakit majd mögöttem beszólt egy nagydarab nő hogy kölcsön adnám e neki a kártyámat mert fel akar hívni valakit. Ekkor én abbahagytam a tárcsázást, előzékenyen kiléptem a fülkéből odaadtam neki a kártyát és ő felhívott valakit de közben letakarta a számot hogy ne lássam hogy mobilt hív. Végül is nem volt olyan nagy összeg nem ez a baj hanem egyszerűen nem értem hogy miért reagáltam így miért nem mondtam egyszerűen azt hogy bocsi nem. Szóval ha én felismerem, hogy ez már kóros, igaz, hogy nem a világ legnagyobb tragédiája, de azért jobb lenne nem így viselkedni akkor milyen szakemberhez mehetek el ?


Bárminemű mást tanácsot magyarázatot véleményt akár negatív kritikát is elfogadok.


A lényeg, hogy nem szeretném a hátralévő egész életemet így leélni.


De mindig csak utólag jövök rá hogy nem így kellett volna viselkednem, mikor már megtörtént és mivel utána múltbéli esetté vált, már semmit nem tehetek ellene)


2023. márc. 10. 08:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Segíteni sajnos nem igazán tudok,de én is ilyen személyiségű vagyok. Emellett mindenkinek ugrálok első szavára,plusz akkor is én kérek bocsánatot,ha nem nekem kéne. Totálisan alárendelem magam mindenkinek. Nekem azt javasolták, hogy olvassak önfejlesztő könyveket és tudatosan figyeljek a viselkedésemre mert,így mindenki eltapos.
2023. márc. 10. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Mintha magamat olvasnám azzal a különbséggel hogy nekem nem szólt senki hogy így mindenki eltapos hanem sok év után magam döbbentem rá...


Az a probléma hogy nekem nagyon fárasztó egy olyan lélek ahogy egyfolytában figyelem hogy ki hogy akar átverni mert abban a tévesnek bizonyult álomban élek hogy minden ember jó és csak akkor kell tenni valamit ga kiderül hogy nem az. Nagyobb átveréseket sikerült azért elkerülnöm, mert amikor látva a személyiségemet sokkal nyíltabban a próbáltak átverni sokkal nagyobb szakítás reményében akkor azért azt időben észrevettem így bizonyos értelemben ez még jó is mert bátrabban, látványosabban, időben észrevehetőbb módon próbálkoznak, így ezeket már ki tudom védeni, de a példának említett apró cseprő ügyekből rengeteg van.


Például egy hajléktalan kért tőlem pénzt és adtam neki egy aránylag magas összeget. Erre közölte hogy hálából menjek megadott napon időben megadott címre levő kocsmába és ott ad nekem ajándékba egy 200 000 Ft os kabátot. Azt azért már átláttam, hogy nem kéne odamenni.

2023. márc. 10. 08:41
 3/8 anonim ***** válasza:
A nagyobb átvetéseket én is meglátom. Azzal nincs baj szerencsére. Viszont például ha valakinek van egy jó szava hozzám,akkor egyből örülök és reflexből ugrok neki bármit talál is ki. Pedig az esetek 99%-ában csak azért teszik, hogy kihasználjanak utána. Pl igazi barátom sem volt soha pont ezért. Tudtam, hogy csak azért kellék, hogy ugráljak neki, mégis megtettem mert, legalább nem voltam egyedül.
2023. márc. 10. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Megfelelési késznyer, önbizalomhiany, konfliktuskerülés stb
2023. márc. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Sajnos igen konfliktuskerülés is, egy kicsit szégyellem is.
2023. márc. 10. 09:45
 6/8 A kérdező kommentje:

Az első kettő meg teljesen nyilvánvaló a megfelelési kényszer nevezhető lenne elhivatottságnak is de sajnos nem az.

Mert belefutottam ingyen munkákba is meg olyanba is ahol nulla előrelépés volt alacsony fizetésért.

2023. márc. 10. 09:47
 7/8 A kérdező kommentje:

Annyira voltam csak képes hogy amikor néha jól megfizetett valaki akkor nem aléltam el és nem mondtam olyanokat hogy fele annyiért is elvállalom.


De berángatni feleannyiba már bele tudtak.


Meg amikor bűncselekmény gyanus volt a jól fizetett munka akkor azért annak ellen tudtam állni.


(Idegen autót kellett volna meg tankolni s "elveszett" pontgyűjtő kártyával fizetni. Hiába ígértek nagyon sok pénzt nemet mondtam rá.)

2023. márc. 10. 09:50
 8/8 A kérdező kommentje:
De ez mondjuk azért van mert konfliktus kerülő vagyok és az értem az érkező rendőr képét láttam.
2023. márc. 10. 09:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!