Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszióból van kiút?

Depresszióból van kiút?

Figyelt kérdés
Azt érzem utolsó hónapokban, hogy semminek nincs értelme. Semmi nem dob fel. Csak gürcölök, azért létezem, hogy a feladataimat elvégezzem. Régebben nagyon adtam magamra, millió arckrémet, szérumot használtam. Bármilyen fáradt voltam, az esti rutinomat elvégeztem. Most van, hogy két napig le sem zuhanyozok, nem tudnám megmondani mikor használtam arckrémet. Nem érdekel már hogy áll a hajam, mit gondolnak mások, stb. Ha háborúról van szó pl, akkor az az első gondolatom, hogy remélem elsők között leszek, akit kinyírnak ha ide is eljut. Nagyon nem szeretek így élni, de nem tudom hogy jöhetnék ki ebből. Van akinek sikerült?

2023. márc. 11. 16:00
 1/10 anonim ***** válasza:

Nyilván vannak sikersztorik, de azért nem mindegy, mire hat ki. Suliban vagy a munkahelyeden tudod hozni ugyanazt a szintet? Barátaiddal hogy állsz?

Mennyi idős vagy, milyenek alapvetően az életkörülményeid?

2023. márc. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mindenből van kiút.


És ezt most radikális szemszögből írom.

2023. márc. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szia! Akarattal ki lehet mászni ebből a “hullamvölgyből”! Rendszeres sportolás, helyre tenné a testedet és a fejedet is. B vitamin forte komplexumot szedjél az idegeid erősitése céljából.
2023. márc. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Úgy egy éve kezdődött mikor gyed után visszamentem dolgozni.

Először még jó volt, de aztán összevontak munkaköröket, leépítették majdnem az emberek felét. Home officeban vagyok, elvileg napi 8 órában. Gyakorlatilag napi 10-12-14 mikor mennyi munka van. Közben rendezem a gyerekeket, viszem őket ahova kell. Ha épp nem gépnél vagyok akkor mosok/főzök/takarítok, leckét írunk. Napi 4-5 órákat alszom. A végtelenségig kimerültem, semminek nem tudok már örülni. A gyerekeket is sokszor nyűgnek, feladatnak érzem, egy újabb kipipálandó feladatnak a listán, aminek sose érek a végére.

Barátaimmal fél éve nem beszéltem. Nincs kedvem/időm senkire.

Olyan jó lenne valamit azért csinálni, mert ahhoz van kedvem. Nem tudom mikor csináltam olyat, ami nem kötelesség, hanem magam miatt tettem. Egy fürdőt nem tudok venni, mert megjelenik a kétéves és mászik be mellém a kádba. Egyszerűen csak elegem lett mindenből. Bocsánat, csak jól esik leírni. Szeretnék pl kocogni, de nincs mikor, enni sincs időm, 45 kg-re fogytam 55ről az elmúlt évben, pedig semmit nem mozgok.

2023. márc. 11. 19:05
 5/10 anonim ***** válasza:
Mi ezek okozója?
2023. márc. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
34 éves vagyok egyébként
2023. márc. 11. 19:14
 7/10 A kérdező kommentje:
Mármint minek az okozója? Talán én, túlvállaltam magam. De nem igazán látok kiutat.
2023. márc. 11. 19:19
 8/10 anonim ***** válasza:
Home office helyett van lehetőség bejárni? Lehet, hogy segítene, mert: ott tudod hagyni a munkát és nem duzzad 14 órára + az, hogy utazol nem csak otthon vagy, segít egy kicsit kizökkenteni, nem olyan egyhangú. És ha ez sem elég, kérj részmunkaidőt. Túlterhelted magad, nem nehéz gyerekesként
2023. márc. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia! Nem tud senki se besegiteni? Nagymama? Testvér? Ismerős?
2023. márc. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A barátnőm egy gyerekvigyázó nőt fizet, aki foglalkozik a gyerekeivel 3-4 órát egy nap. Igy magára is jut ideje és tudunk találkozni is ! Nagyon meg van elégedve!
2023. márc. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!