Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Más is van, aki rágja a papír...

Más is van, aki rágja a papír zsebkendőt? Ehhez ki mit tud hozzáfűzni? Hogy szokjak le róla? Mi miatt lehet? Miért rossz ez a cselekvés?

Figyelt kérdés
Nem tartom normálisnak magam, az interneten sem találtam erről semmit (csak kutyákról...). Régen az ujjamon a bőrt rágtam, néha a körmeimet. Erről szerencsére leszoktam. Hogy szokhatnék le erről? A másik, ami a zsebkendőhöz tartozik, hogy a kabátzsebemben mindig tépkedni kezdem, aztán nincs mivel orrot fújni... elmondani sem merem a rágást senkinek, mert ez nem egy épelméjű emberhez illő magatartás. Feltételezem a szorongás, a sok aggódásom köthető a cselekvéshez. Jelenleg (még) nem járok pszichológushoz, elképzelhető, hogy fogok, de ezt nem akarnám neki elmondani.

2023. márc. 11. 20:52
 1/4 anonim ***** válasza:
47%
Ha nem eszed meg akkor nem ártassz az egészségednek. Ne csináld nyilvanosan. Ha mész pszichológushoz akkor mindenképp mond el neki,mert fontos infó lehet. Ne félj,mert ő nem adja továbn ezt senkinek.
2023. márc. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
30%
Kedves egészségedre! Van olyan betegség, hogy az ember olyan dolgokat kíván megenni, ami nem ennivaló: pica. A leszokáshoz bátran vedd igénybe szakember segítségét.
2023. márc. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
50%
Én is rágok papírzsebkendőt, de eddig nem gondoltam, hogy ez ekkora baj lenne. Vagy ez tényleg nagy baj?
2023. márc. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem eszem meg, csak rágom, mint a rágót. Természetesen nem nyilvánosan csinálom.

Örülök, hogy nem vagyok egyedül ezzel.

2023. márc. 12. 11:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!