Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ssri(scippa) antidepresszáns...

Ssri(scippa) antidepresszáns okozhat lelassult anyagcsere miatti elhízást?

Figyelt kérdés

Már fél éve szedek antidepit, és félek, hogy egy könnyen nem tudok majd lefogyni(15kilotol szeretnek megszabadulni, most vagyok 100)

Naponta egy bogyót veszek be

Az étvágyam egyébként olyan amilyen mindigis volt. 2-3 hónapja fogyózok komolyabban de csak 3 kilót sikerült leadnom, remélem azért mert közbe azért voltak csalónapok is, napi kalorialimitet altalaban betartom, sok rostosat eszek, sok fehérjét és gyümölcsöt, heti 3szor edzek. Ha kell, az antidepresszánst is fokozatosan lerakom csak tudjak lefogyni :D

De valszeg csak mégnagyobb fokozatra kell kapcsolnom a fogyokurát



2023. márc. 12. 15:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem meggyorsította az anyagcserémet, ugyanis a szerotonin háztartás a belekre is hat. Nem lehet h más oka van az anyacsere lassulásnak? Pl. mozgásszegény életmód, nem megfelelő étrend.
2023. márc. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Sztem csak az lehet a gond, hogy sokszor volt h atleptem a kalorialimitet😅
2023. márc. 13. 23:41
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem 2-3 hónap alatt 3 kiló mínusz az nagyon jó.

Tudom, jobb lenne egyből megszabadulni a kilóktól, de jobb lassabban csinálni. Én 110 kilóról fogytam le 80-ra kb fél év alatt, de maradt vissza megnyúlt bőr, amivel már nem igazán lehet mit kezdeni. Szóval szerintem érdemesebb lassan és fokozatosan fogyni.

Viszont ha figyelembe veszed, hogy edzel valamint sok fehérjét fogyasztasz, akkor biztos épült rád valamennyi izom is, még ha szemmel nem is észrevehető. Tehát igazából lehet hogy zsírból veszítettél 5 kilót, és feljött 2 kiló izom és emiatt mutat csak a mérleg 3kg-val kevesebbet. Ha így van, az szerintem elég korrekt.

2023. márc. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!