Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik olyan, hogy több...

Létezik olyan, hogy több hónap akár fél év után kezd kellemetlen mellékhatása lenni egy antidepresszánsnak?

Figyelt kérdés
OCD-re kaptam Brintellixet, és szerintem már jóval fél éven túl szedem, és mostanság elég ramatyul vagyok. Olyan kicsit, mintha nem lennék "képben" mintha bambulnék egész nap. Persze emellett volt 1-2 kisebb dolog, ami zavart, de mostanság ez már jó pár hete tart, és a gyógyszer előtt sosem volt ilyen tünetem. Tisztába vagyok ilyenkor is mindennel, de mégis olyan, mintha kicsit nem lennék ott fejben. A kényszergondolatok csökkentek a kényszercselekvések nőttek. Azon gondolkozom érdemes-e letenni, de félek, hogy sokkal rosszabb lenne.

2023. márc. 12. 22:32
 1/3 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem igen. Évekig szedem szertralin miután rémálmaim lettek tőle, pedig nem lett emelve a dózis.
2023. márc. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
64%
Sokszor pont hosszútávon rendszeres alkalmazás mellett jönnek elő a mellékhatások.
2023. márc. 13. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
48%
Valami mellékhatás mindig akad azoknál is, akiknél segít. Nekem sokat segített a gyógyszer. Többet, mint amennyi a mellékhatás. Viszont, ez individuális. Az is lehetséges, hogy váltanod kell más gyógyszerre. Letenni csak orvos felügyeletével ajánlott!!!
2023. márc. 13. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!