Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mostoha apám állandóan beleszó...

Mostoha apám állandóan beleszól,ha valamiből eszek.Igy is eveszavarom van és ilyenkor még rosszabbul vagyok.Hogy reagáljak?

Figyelt kérdés

Édes anyám tortát sütött aminek a fele megmaradt és abból én ettem két szeletet.Igy is bűntudatom van,amiért ettem belőle,és ez az ember meg olyat szól hogy ki volt itt,hogy így elfogyott a torta?

Annyira rosszul érzem magam állandóan ezt csinálja valamiből kevesebb van már szól érte.

És emiatt még rosszabbul vagyok,egyre rosszabb az ételekkel való kapcsolatom is emiatt.Mielott írnátok nem vagyok kövér,edzek rendszeresen,néha eszek olyat amit megkivanok hogy elkerüljem a falásrohamom ami éppen ilyenkor szokott velem történni amikor bántanak,érzelmileg megsiklok.

Annyira fáj,mit tehetnék?


2023. márc. 13. 18:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az egy dolog, hogy evészavarod van, ezen orvos tud segíteni.


Viszont a mostohaapád egy nagy tapló lehet. Amúgy sem teszi szóvá az ember, ha valamiből kevesebb van vagy épp elfogy, de így aztán tényleg nagy bunkóság tőle.

2023. márc. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Egy hülye alkoholista,gyűlölöm. Múltkor azért megszolt mert felkapcsoltam a fűtést mert faztam ilyet szól"Jó idő van bent"cinikusan

Közben ha egyedül van egesznap nyomtatja a fűtést.

Nagyon elegem van már belőle.

2023. márc. 13. 18:34
 3/6 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Amúgy a ti házatokban van vagy te vagy nála?
2023. márc. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom, hogy ezen kell keresztülmenned, biztosan borzasztó érzés. Én csak annyit tudok tanácsolni, hogy amíg nem tudsz otthonról elköltözni, teljesen hagyd figyelmen kívül. Tudatosítsd magadban, hogy a kaja azért van, hogy megegyük, a fűtést azért találták ki, hogy az embernek ne kelljen fáznia, így ezek miatt a dolgok miatt nem kell bűntudatot érezni. Tudom, ez nem ilyen egyszerű, de ennek az embernek semmi köze ahhoz, hogy mennyit eszel, amíg nem eszed el mások elől. Édesanyáddal jobb a kapcsolatod? Esetleg beszéltél már vele erről? Ő hogyan áll a problémához?
2023. márc. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem szoktam megenni mások elől.13 évesen magamra fozok volt,hogy mostoha apám ette meg előlem.Jelenleg nem dolgozok,kiderült bipoláris zavarom is van.Kaptam gyógyszert,mert élni alig bírok,itthon vagyok és próbálok hasznos lenni.Fozok nekik,takarítok itthon mert borzasztó bűntudatom van hogy nem tudok dolgozni meg.Dolgoztam,most a maradék pénzből "élek",meg egy képzést végzek el mellette.

Próbálkozok de nehéz ,főleg ilyen körülmények között.

Télen volt hogy be kapcsolni sem kapcsoltam a fűtést,a kajamat amit magamnak csináltam rengetegszer megette.

Édes anyám nem igazán érti,de nem is terhelem ezekkel.Ez van.

2023. márc. 13. 20:40
 6/6 anonim ***** válasza:
Pedig édesanyáddal beszélni kellene erről! Tudom, hogy nem könnyű, de muszály magadon segítened, különben még vár rád pár nehéz év. Nem neked kell rájuk főzni-mosni. 13 évesen iskolába kell járni és tanulni!
2023. márc. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!