Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy ne sírjam el magam?

Hogy ne sírjam el magam?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Bocsánat, ha nem jó kategóriába tettem.

Nemrég elkezdtem járni pszichológushoz, viszont csak hétfőn megyek újra, addig magamnak kell kitalálnom valamit.. A problémám az, hogy fiatalabb koromban is rengetegszer megaláztak olyanokkal tanárok, amiről nem tehettem, meg egyéb dolgokkal is.. és vélhetően emiatt képtelen vagyok rendesen kezelni az ilyen tanár-diák vitákat, mert ezeket a régebbi sérelmeket sem tudtam még helyére tenni magamban..

Most megint ugyanott tartok, mint régen, hogy kinézett magának egyik tanárom, úgy ír be hiányzónak, hogy ott vagyok az órán, lejárat a hátam mögött, cseszeget azzal, hogy hova akarok továbbtanulni menni stb.. Szeretnék vele normálisan beszélni, de félek, hogy elsírom magam megint.. Nektek van hasonló esetekre valami “praktikátok”? Nem akarok gyengének tűnni azáltal, hogy mindig bőgök..

18L



2023. márc. 15. 09:23
 1/5 anonim ***** válasza:
88%
Nem hozzá mennék, hanem másik megbízható tanárhoz. Osztályfőnök, igazhatóhelyettes. Végső esetben egyenesen a szüleim kérnének időpontot fogadóórára hozzá, majd az igazgatóhoz. Hidd el, ellehet ezt intézni anélkül is, hogy neked kellene megalázkodni előtte. Másrészt meg, kit érdekel, hogy hogy aláz egy tanár? Hidd el, nem neked ciki mások előtt, hanem neki. Még ha az is érzed lejárat, magát járatja le. Semmi esélye, hogy csak veled csinálja ezt, így valószínűleg mindenki rühelli. Az ilyen ellen fel kell lépni.
2023. márc. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha hiányzónak ír be, holott ott vagy az órán, akkor egyrészt tanú az osztályod, másrészt bizonyíték az órai jegyzeted. Minél hamarabb "tisztázni" érdemes ezt, amíg még friss a naplóbejegyzés.
2023. márc. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Osztályfőnököm kérdezi mindig, hogy mi ez a sok hiányzás azon az órán.. Én mindig megmutatom ilyenkor a jegyzeteimet, meg viszek az osztályból néhány embert, akik mellettem ülnek azon az órán.. Ekkor ofőm megy megkérdezni ezt a tanárt, hogy akkor ez most hogy lehet, de az meg kimagyarázza, és engem hoz ki belőle rosszul..Végül ofőm kiveszi az igazolást, de látom rajt, hogy kezd már ő is furán nézni rám.. Lehet, fel kéne lépni valahogy, de az a baj, hogy ez a tanár az igazgatóhelyettes.. Vitát nem szeretnék semmiképp, de már konkrétan gyomorideggel ülök be az óráira.
2023. márc. 15. 10:31
 4/5 anonim ***** válasza:
82%
Kit érdekel, hogy igazgatóhelyettes? Ne legyél már punci. Kérjed anyádékat menjenek be az igazgatóhoz és ha nem csinál semmit mondják meg, hogy kibaxott nagy hírverést fognak ebből csinálni.
2023. márc. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

eltelt azóta soksok hónap, és gondoltam updatelek:D


Végül ez a tanárom szabotálta az egyik érettségim, így nem vettek fel oda, ahova szerettem volna menni.. aztán banketten azon nevettek hogy az én naiv kis álmom nem sikerült.. hát, vannak “kedves” emberek :/

nov. 21. 22:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!