Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Min kellene változtassak?

Min kellene változtassak?

Figyelt kérdés

Elöljáróban annyit, hogy eléggé introvertált vagyok.


Most 20 körül úgy érzem, hogy valami kimaradt az életem abból a részéből, amikor 16 év körül voltam. Abban az időszakban volt a COVID járvány, így gondolom az sem volt rám jó hatással. Eléggé visszahúzódó vagyok és voltam akkor is.


Zavar, hogy telik az idő, amikor látok valakit aki már egy pár évvel fiatalabb is nálam irigy leszek rá. Vannak sikereim, még hozzá szépek és elég jó helyzetben vagyok másokhoz képest. De az emberi kapcsolatok terén sosem volt sikerem.


Nem vagyok az az ember, aki bulikba jár és nem is hívtak nagyon ilyen helyekre. Gyengének érzem magam. Úgy érzem, hogy nincs önbecsülésem és hogy mindenki tehetségesebb nálam. Úgy érzem nincs olyan barátom akivel megbeszélhetném a problémáimat, családtaggal pedig nem szívesen beszélek ilyenekről eddigi tapasztalatok miatt.


Tudom sok mindent sikerült leírnom, de valahol kikellett adnom ezt magamból. Esetleg valamilyen tanácsot kaphatok?



#tanács #introvertált #Szolid idő #Kvarcid csarszi
2023. márc. 15. 22:02
 1/1 anonim ***** válasza:

A korosztályodat nagyon megviselte a COvid, nem vagy egyedül a problémáiddal. Nemcsak Mo-on, de az egész világon. Legjobb lenne pszichológus segítségét igénybe venned, aki személyiségfejlesztéssel, (csoportos) kommunikációs tréninggel tudna segíteni. Jók és hasznosak még az önfejlesztő könyvek, podcastok is, rengeteg anyag van youtube-on és az internet más bugyraiban.

Próbálj begubózás helyett megkeresni másokat, gondolva arra, hogy ők is carul érzik magukat. Többen könnyebb.

Ne add meg magadat ennek a helyzetnek, van kiút, csak dolgozni kell magadon. Utána sokkal jobb lesz!

2023. márc. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!