Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van az, hogy a B-klaszte...

Miért van az, hogy a B-klaszteres személyiségzavarosok akarva akaratlanul is destruktívak?

Figyelt kérdés

A kérdés inkább elméleti/filozófiai, és természetesen akadnak kivételek.

Megfigyelhető, hogy a legtöbb B klaszteres személyiség nemcsak magára, hanem a környezetre is káros tud lenni. Szétvernek családokat, kapcsolatokat, gondolkodás nélkül megbántják a környezetüket, még akkor is ha nem akarják, nem tervezik, nem szándékosan teszik.

Az is helytálló állítás, hogy míg egy átlagos ember a konliktusokat igyekszik elkerülni, addig egy B klaszteres konkrétan keresi és generálja.


Mit gondoltok, miért van ez?



2023. márc. 16. 09:20
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Olyan hogy B klaszterek szemelyisegzavar már nem nagyon van.


Újabban karakterjegyek alapján szemelyisegszervezodesi szinteken jellemzik egy egy ember szemelyisegzavarat.

2023. márc. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
1: ha nem nagyon van B klaszter, akkor mégis miért szerepel a DSM-ben, a mentális zavarok dianogsztikai és statisztikai kézikönyvben?
2023. márc. 16. 09:39
 3/9 A kérdező kommentje:
Egyébként meg a kérdés szempontjából nem releváns, hogy a személyiségzavarokat milyen kategóriába soroljuk, ugyanarról a jelenségről van szó. Ezért nemcsak helytelen az, amit írtál, hanem felesleges is.
2023. márc. 16. 09:41
 4/9 anonim ***** válasza:
67%
Nem tudom, csak úgy gondolom, ez valahogy az idegrendszerrel lehet kapcsolatban. Ahogy egy szorongónak már az is túl sok inger ha megnézik vagy beszélnie kell egy idegennel, az általad soroltaknak pedig túl kevés a nyugodt, sima élet. Egyszerűen kiprovokálják a feszültséget, attól érzik jól magukat. Átlag ember meg "agybajt" kap tőlük, egyszerűen nem érti. Sem a túl félőset, sem a túl támadót.
2023. márc. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Akkor mondhatjuk kvázi azt, hogy neurodivergensek?
2023. márc. 16. 11:49
 6/9 anonim ***** válasza:
80%
Akár mondhatjuk, de attól még nem lesz könnyebb velük az élet. Mert világmegváltó ügyvéd lehet mondjuk a nárcisztikus, de lenne a rosseb az otthoni lábtörlője aki papíron mondjuk felesége vagy gyereke.
2023. márc. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Épp azt mondom, hogy destruktívak, de nem minden neurodivergens ember az, az autisták pl. elvannak maguknak.
2023. márc. 16. 13:11
 8/9 anonim ***** válasza:
54%
Azért mert ők ebben nőttek fel. Destruktivitásban, fájdalomban, traumában. Nekik ez a komfort zónájuk és a szeretetnyelvük tudat alatt. Ők sokkal jobban szenvednek saját maguktól mint mások tőlük.
2023. márc. 27. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
80%

Én borderline vagyok, szóval erről tudok nyilatkozni...bár inkább az öndestruktív/magába forduló fajta, de tény hogy nagyon sok problémát/fájdalmat okoztam és feszültséget generáltam a környezetemben is az állapotommal mikor nagyon rosszul voltam. Az hogy "szándékosan" keresik a konfliktust illetve generálják szerintem sem teljesen helytálló. Én inkább azt mondanám hogy azok a viselkedésminták amik az ilyen emberekre jellemzőek, a feszültségkezelési módszereik, illetve az érzelemszabályozás hiánya okozza a konfliktust/feszültséget. Sokszor nincsenek is tudatában a következményeknek és nem tudják racionálisan felmérni azokat, meg figyelni a környezetük visszajezéseire, elvakítja őket az a pillanatnyi állapot/érzelem, amiben vannak. Ezért nem képesek adekvát módon kezelni bizonyos szituációkat, meg a kapcsolataikat.

Pl. van egy teljesen átlagos szituáció (számodra), de egy borderline-nak ez "fenyegetést" jelen, és feszültséget/szorongást kelt benne, ezért támadó jelleggel reagál..így a te szemedben a semmiből generált konfliktust.

2023. márc. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!