Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 18 évesen elfelejtek dolgokat...

18 évesen elfelejtek dolgokat az baj?

Figyelt kérdés

Van közöttetek olyan mint én? Már egy nagyon sok ideje van hogy elfelejtek dolgokat. 5 perc telik el hogy megkérnek valamire és elfelejtem. Nem mindig van ez. Egyszerűen figyelmetlen volnék? Vagy valami más játszana közre? Depresszió vagy stressz?


18/L


2023. márc. 16. 19:26
 1/5 anonim ***** válasza:
45%
Nagy baj
2023. márc. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az 5 percet úgy értem, hogy balamit csinálok közben. Mondjuk azt hogy kaját sinálok magamnak és elfelejtem. Vagy wc-re megyek és elfelejtem.
2023. márc. 16. 22:32
 3/5 anonim ***** válasza:
45%
Könnyen ellenőrizheted, hogy figyelmetlen vagy-e vagy sem. Játssz internetes sudokun és jegyezd fel, hogy adott szintű játékot mennyi idő alatt oldasz meg és ez hogyan változik napközben illetve több hónap elteltével.
2023. márc. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem baj. Ha nem zavar és nem azt felejted el, hogy hol laksz, akkor nincs nagy baj. Az agy sokmindenre figyel még akkor is ha nem veszed észre. Nekem sokszor előfordul, hogy elfelejtem a bevásárlólistát, elfelejtem hetekig levágni a körmöm, elfelejtem, hogy fel akartam írni valamit, volt, hogy barátom megkért valamire, mondtam neki egy mondatot és már elfelejtettem, hogy mit kért. Ezek megesnek. Ha úgyérzed, hogy olyanokat felejtesz el, hogy hol laksz, vagy, hogy mire való a lakáskulcs, akkor kell problémaként kezelni.
2023. márc. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

ADD - figyelemhiany gyanus. Olyan mint az ADHD - csak nem vagy hiperaktiv, hanem pont az ellenkezoje, elbambulsz gyakran, postaladaban hagyod a lakaskulcsot, elfelejtesz fontos hataridoket, meg amiket egy hetkoznapi ember ugy eszben tudna tartani.


Erre irnak fel ritalint inkabb, vagy atomoxetine-t amirol tudni, hogy nem annyira hatekony ADHD-ra vagy a figyelemzavar barmely tipusara.


Kulfoldon meg amfetamint irnak fel. Vyvanse/Adderall, de azt itt nem aruljak.


En ADD-s vagyok, ritalint szedek, de muszaj antidepresszans es az sem akarmilyen, wellbutrin vagy SNDRI fajta antidepik melle vagy hangulatstabilizalo mert egy ido utan hozzaszokik a szervezet es mashogy hat - es ezert kell hogy megmaradjon a koncentracios kepesseg.

2023. márc. 17. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!