Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy tanuljak, ha szorongok?

Hogy tanuljak, ha szorongok?

Figyelt kérdés

Nagyon szorongok évek óta a suliban, és ez a rengeteg stressz úgymond "beleivódik" a könyveimbe, füzeteimbe, stb.


Mikor tehát itthon előveszem ezeket a tárgyakat, még a látványuktól is elfog a félelem, és mindenféle testi tünetet produkálok.


Na most, nyilván így elég nehéz tanulni belőlük. Tegnap például csak egy vázlatot másoltam be a füzetembe, de már attól remegett a kezem, az átlagosnál intenzívebben dobogott a szívem, zsibbadt a lábam, totál elszomorodtam, és végül elsírtam magam. Egy szenvedés volt az egész.


Szóval ebből az okból kifolyólag az utóbbi 1-2 évben-enyhén szólva-hanyagoltam az órákra való készülést, ebből következik,

hogy kitűnő tanulóból kettes-hármas tanuló lettem, holott tudván tudom, hogy továbbra is képes lennék jó jegyeket szerezni.


Nagyon bánt ez az egész. Mit tudnátok javasolni az itthoni szorongás leküzdéséhez?



2023. márc. 20. 14:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A szüleiddel beszélj, hogy mi történik veled ! Szerintem szakember segítségére lenne szükséged , pszichológusra gondolok. Így nehéz lehet neked!
2023. márc. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szorongást, az ilyen mértékűt, ami szignifikánsan hatással van az életviteledre nem pszichológussal, hanem pszichiáterrel (orvos) kell megnézetni.

Mivel tisztában vagy azzal, hogy ez nem jó, ezért nem azzal lenne a baj, hogy rosszul állsz hozzá a dolgokhoz és egy kis beszélgetés, új módszerek segítenének rajtad.


Azt se hidd el senkinek, hogy a kamaszkor miatt vagy ilyen, majd biztosan kinövöd. Ez nettó hülyeség. Ilyen szintű (nagatív) változás NEM történik a hormonok miatt + tudod, hogy ez nem jó neked.


Valószínűleg gyógyszerre lesz szükséged (antidepresszáns) amivel ezek a szorongásos problémáid megszűnnek. Ne hallgass azokra, akik a gyógyszerek ellen vannak. Halvány lila gőzük sincs arról, hogy mi az egészséges és mi a beteg szorongás, annak érzése, gondolatai, stb.

Az antidepresszáns NEM boldogság tabletta, hanem segít helyrerakni a felborult agyi kémiát, és akár teljesen leveszi rólad ezeket a szorongásokat.


Menj el háziorvoshoz, és beszélj vele, hogy ilyen problémáid vannak, szeretnél elmenni egy pszichiáterhez. Ne pszichológusozz (főleg ne iskolapszichológust), mert semmi értelme. Ha az orvos látja, hogy nem kell gyógyszer (18 év alatt főleg nem adnak csak úgy gyógyszert), akkor beutal terápiára, ahol beszélgettek egy terapeutával, technikákat tanulsz. Ha viszont látja, hogy a terápia nem használna, akkor ír fel gyógyszert.


Saját tapasztalatomból kiindulva neked gyógyszerre lesz szükséged, mert igen jelentős szorongásod lehet, ha ennyire romlottak a jegyeid. Valószíűleg figyelni sem tudsz úgy, ahogy régen, mert a szorongásos gondolatok vannak előtérben.



~10. osztály körül kezdődött nálam az OCD és depresszió: átlagos tanuló voltam, de tudtam, hogy valami nem oké, sokkal többre vagyok képes. Az egyetemet végigdrogoztam szedatívumokkal (akkor még nem tudtam, hogy hasonló hatása volt a legális, növényi cuccnak, mint a gyógyszereknek) és a legjobb tanuló lettem. Diplomadíj, kitüntetés, top állás, kreditindexek az egekben, stb.

Letettem a drogot, mondván, nem akarok csalni. Ment is minden rendben egy évig, aztán szépen visszajött minden. Kényszeresség, depresszió, stb.


Elmentem 24 évesen pszichiáterhez utolsó mentsvágyból: 15 perc után mondta, hogy depresszió és OCD. Megkaptam a gyógyszert, és nem azonnal, de pár hónapra rá visszakaptam azt az embert, aki egyetemen voltam. Akkor jöttem rá, hogy a növény amit fogyasztottam, valójában gyenge antidepresszívum és antipszichotikum volt. Természetesen a gyógyszerek SOKKAL jobbak, mert ezeket direkt célzottan fejlesztik a kutatók, mérnökök. Tervezik a molekulákat, hogy az adott targetre hassanak és másra lehetőleg ne. Ezek NEM ADDIKTÍVAK (kivéve a nyugtatókat, de azt nem adnak hosszútávra amúgy sem)

Volt sajnos egy kisebb orvosi baki, ami miatt kórházba kerültem, de nekem sajnos ez eleve elrendelt volt, viszont a történeten nem változtat semmit.


Ha valami nem jó, akkor orvoshoz kell menni, mint bármilyen más testi panasszal. Te ne várj éveket, hogy majd jobb lesz. Nem lesz jobb. Ha ennyi ideje tart a probléma, akkor kérj orvosi segítséget.


Én elfogadtam, hogy gyógyszeren leszek életem végéig, mert olyan betegségem van, de szedni is akarom a bogyókat, mert csak ezektől érzem normálisan magam. Ha nem szedem, akkor nem vagyok funkcióképes.

BETEGSÉG. Ez a kulcs. A szorongás és egyéb mentális probléma is olyan betegség mint bármely másik betegség. Mivel csak avatott szemek látják és értik ezeket a betegségeket, ezért a laikus azt képzeli, hogy ezek a személyiséged jegyei és csak lusta vagy. De ezt te is jól tudod, hogy nem így van.


Nyomás háziorvoshoz, és beszélj vele, hogy elmennél pszichiáterhez. Nincs semmi szégyellenivaló, ezek is csak betegségek. A vérnyomásos ember beszedi a gyógyszereket, a cukros meg inzulinozik. A mentálisan beteg ember meg pszichiátriai gyógyszereket szed.


Hajrá :)


Addig is [link] magyar fórum mentális betegségekkel élőknek. Érdemes kutatni rajta picit.

Esetleg töltsd ki a Beck féle depresszió, vagy más külföldi, hiteles (pl: [link] ) kérdőívet.

Ezek NEM garantálnak semmit, hiszen CSAK az orvos állíthat fel diagnózist, de kezdésnek jó.

2023. márc. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kieg az Odüsszeia méretű válaszomhoz: írj nyugodtan privátot, ha úgy érzed tudnék valamiben segíteni. Hülye kérdés nincs, főleg nem mentális egészség témakörben!

Megjártam én már a zárt osztályt is, szóval kb. mindenről tudok adni információt.

2023. márc. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

1-es, ezeket már megjártam, de nem nagyon segítettek. Azért köszönöm az együttérzést! <33


És 2-es, Te jó ég. Nagyon-nagyon köszönöm, hogy ennyi időt szakítottam rám!!!!! Mindjárt elolvadok, de komolyan.

Azért is nagyon hálás vagyok, hogy így megnyíltál. Örülök, hogy végülis te megtanultál ezzel a szarral együtt élni!<333

Ami engem illet, már a szüleimmel kérettem időpontot pszichiátriára, mivel-ahogy te is írtad-a pszichológus nem segített. Csak az a bökkenő, hogy az időpontig még hónapok vannak, konkrétan a tanév végénél fogunk már járni. Addig pedig a jó élet se tudja, mit kezdjek magammal. Minden esetre még egyszer köszönöm hogy ilyen eszméletlen kedvesen viszonyultál hozzám, ez borzasztó sokat jelent nekem!!!!!!!

2023. márc. 20. 22:43
 5/5 A kérdező kommentje:

Ui.: köszi a linkeket is, holnap rájuk nézek:)

+a privát üzenetekről annyit, hogy a kedvességi szinted 999999999999999999999, de azért szerintem kicsit sok lenne, ha ott is zaklatnálak :D elvégre csak egy random ember vagyok szóval érted....

Ui.2.0.: bocsi ha nagyon nyakatekerten fogalmaztam, mindjárt elalszok xdd

2023. márc. 20. 22:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!