Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért utálok képeken/ videókon...

Miért utálok képeken/ videókon szerepelni?

Figyelt kérdés

Nálam ez már körülbelül születésem óta jelen van, mikor kicsi voltam többet utaztunk és már egészen 1-2 évesen is utáltam, hogyha a szüleim lefotóznak vagy esetleg bármilyen videó készül rólam, én is néztem már vissza a régen készített felvételeket és volt olyan, hogy már tényleg sírtam 1-2 évesen, amikor videóra vettek (nyilván utána nem is erőltették tovább), viszont már 21 éves vagyok és még mindig utálok bármilyen képi illetve videó anyagon szerepelni.


Lámpalázasnak nem mondanám magam, mivel azzal például nincs bajom, ha ki kell állni akár egy 50 fős tömeg elé beszélni vagy előadni, csak ha már készül róla felvétel, akkor érzem magam feszengve, addig semmi bajom és a testemmel/ arcommal/ alakkomal is meg vagyok elégedve, szóval teljes mértékben vagyok megélegedve a külső tulajdonságaimmal (verbálisan se ért sose semmilyen külsőre irányúló beszólás). Olyan se történt sose, hogy bármilyen olyan felvétel készült rólam, ami nagyközönség elé került és esetleg csúfoltak vele vagy bármi hasonló, persze mivel már tényleg egészen kiskorom óta jelen van akkor még nem is történhetett volna ilyen, mivel úgy gondolom 1-2 éves gyerekként felse fogtam igazából mi is történik. Minden felvétel, amit szüleim csináltak azt csak közeli családtagok látták és semmilyen oldalra se lettek feltöltve (nyilván a közeli családtagok se csúfoltak vagy bármi hasonló), 20 éve még amúgy se volt olyan elterjedt ez a közzöségi oldalas téma (legalábbis a mi családunknál biztos nem).


(fentieket azért írtam le, hogy ne lehessen azt mondani, hogy ért bármilyen trauma vagy hasonló és amiatt alakult ez ki bennem)


Ma se töltök fel semmilyen közösségi oldalra képet magamról és ma is utálom, ha kép készül rólam. Mára annyit tudok tolerálni, ha én készitek magamról képet, viszont az ritka, hogy ezt bárkinek is elküldeném, max olyan felületen, ahol csak előre beállított ideig lehet megnézni és tovább nem.


Az lenne a kérdésem, hogy ez tényleg létező/ elismert betegség és akár már születés után pár évvel is megjelenhet? Van erre esetleg külön megnevezés is, aki ilyen dologban szenved?



2023. márc. 20. 15:24
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha csak egyszerűen zavarják az embert a róla készült képek, azt leginkább szokni kell és minél több felvétel van rólad, annál jobban hozza szokik.

Akinél ennél súlyosabb a dolog, mint a jelek szerű t nálad, annak érdemes pszichológushoz fordulnia. Sok sikert!

2023. márc. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!