Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért hat rám ilyen furán a...

Miért hat rám ilyen furán a frontin?

Figyelt kérdés
2 hetente szedem szóval nem rendszeresen,amikor érzem ha jön a pánik vagy szorongok.Van amikor egyszerre 0,25ből 3at veszek be van amikor egyszerre 4et stb. És ezektől néha vagy érzek valamit vagy egyáltalán semmit de egyik nap 4 szemtől nagyon letompultam és jó volt minden,de pl ma bevettem egyszerre 8-at majd rá két órára 4-et és kb annyi a hatása mint néha a 3 szemnél,picit lelazultam de csak ennyi.Miért van ez,hogy ennyire változik?Meg van,hogy 20perc után üt be de van ,hogy 1-2 óra múlva érzem a hatását.(Ugyan annyit eszek,iszok mindegyiknél)

2023. márc. 21. 19:57
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Persze,hogy rá van írva hogy 2x1,de ahogy le is írtam 2 hetente ha szedem és változóan akkor..
2023. márc. 27. 19:53
 12/16 anonim ***** válasza:
Lehet nem kellene neki ötleteket adni.. (mint pl rivotril..) 😬
2023. márc. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
64%

Ha rá van írva, hogy 2x1 akkor mi a f@sznak szedsz be 12 darabot!?

Jó, itt nem lehet vitatkozni, egyszerűen hülye vagy.

Menj el pszichiáterhez és kezeltesd rendesen a pánikrohamjaid és szorongásod. Nem fog elmúlni magától. A benzó meg nem segít hosszútávon semmit, csak ront. Egy SSRI normálisan helyrerakja az agyi kémiád, szeded X ideig, aztán az orvossal megbeszélve le lehet tenni fokozatosan.

2023. márc. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
100%

Annyit még hozzá tennék hogy mi mennyire hat azt egy roham közben nem is biztos hogy tudod.

Pl, ha be vagy baszva azt se érzed, talán így tudnám mondani.

Én is a helyedben erősebb szakembert választanèk, mert így az életeddel játszol...

Ha pl fáradt vagy akkor sem iszol egymás után 12 kávét, érted mi a baj azzal amit csinálsz....

Tényleg, menj egy szakemberhez.

Nem vagy hülye, csak szarban vagy és össze vissza kapkodsz.

Ja és erősen érezhető hogy valami itt még nem kerek a sztoriban, de nem baj. Lényeg, hogy szükséged van a javulásra.

2023. márc. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

A #13-as válaszban elég nyers voltam.

Ne úgy fogd fel a pszichiátriát, hogy elmebeteg lennél a klasszikus értelemben. Nincs veled semmi baj mint emberrel, teljesen normális vagy.

Az IDEGRENDSZERED nem működik rendesen, ezért szorongsz, ezért vannak olyan gondolataid amilyenek.

Ha az idegrendszer rendben van, akkor a gondolataid is normálisak lesznek.


Sajnos van amire nincs ráhatásunk, akármennyire is próbálkozunk. Ilyen a központi idegrendszer működése. Ezért vannak a gyógyszerek.

A benzodiazepinek központi idegrendszer DEPRESSZÁNSOK, emiatt van szorongásoldó hatásuk. De sajnos nem javítanak meg semmit, mert eltompítanak mindent, és csak ideiglenesen jók.

Az antidepresszánsok szorongásra is valóak. Megnövelik a szerotonin és/vagy dopamin és/vagy noradrenalin szinteket az agyban. Ezek nem tompítanak le, és sokkal több időre van szükség ahhoz, hogy kifejtsék a hatásukat. Egy antidepresszánst nem érzel meg azonnal, hanem hetek kellenek neki. Ezért ennyire jó gyógyszerek.

2023. márc. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
51%

Rendszeresen latom azt, hogy az orvos, foleg haziorvos, ugy irja a receptet hogy "igeny szerint" es ennyi adagolas tekinteteben.


Amugy dobd ki a kukaban azt a sz*r frontint, a magyar Richter probalja generikumkent eladni (masolat), de sokan panaszkodnak hogy nem olyan mint az eredeti szabadalmas Xanax, mert az az eredeti alprazolam gyarto es forgalmazo.


Egy ilyen fos egeszsegugyben meg HUF alapu gazdasagban szerinted egy gyogyszergyarto intezmeny mennyire lesz kepes EUR ban kifizitetett penzt kifizetni a nyersanyagokra?


Szerintem sehogy, mert nem tudja megfizetni, hanem valami olcso helyrol szerzi be pl India, arrol meg legyen meg mindenkinek a maga velemenye, hogy onnan szarmazo alapanyagok minosege milyen.


Ha mar alprazolamot szedsz akkor szedd mar a rendes Xanaxot es csak azt kerj a dokidtol.

2023. márc. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!