Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tapasztalatotok van ebben?

Tapasztalatotok van ebben?

Figyelt kérdés

2 éve lett beállítva olwexya,lamolep és kventiax gyógyszer.

Depresszióra,szorongásra,bipoláris zvarra kaptam.

A hullámzó hangulatom megmaradt (felhangolt-letargikus) illetve a szociális szorongásom is.

Van esetleg ezekkel a gyógyszerekkel kapcsolatos tapasztalatotok?



2023. márc. 22. 12:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez nagyon durva gyógyszer kombináció. Meg is lepődtem amikor olvastam.


Az egyiket ezek közül általában komoly szer használók számára szokták felírni.


Nincs tapasztalatom egyébként milyen szedni így egyben ezeket a gyógyszereket, de lassan, fokozatosan érdemes lehet elhagyni, orvosi felügyelet mellett, komoly életmód váltás kíséretében.


Sem drog, sem alkohol nem ajánlott. A szorongás akkor fog megszűnni, ha terápiába megy.

2023. márc. 31. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Évekig frontin függő voltam,1 éve vagyok tiszta.

Mit jelent az hogy durva kombináció?

Miért nem vagyok jól ezekkel a gyógyszerekkel ön szerint?

2023. márc. 31. 20:23
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha mindegyik gyógyszerből a legkisebb miligrammos kiszerelést is szedi egymás hatását felerősítik. Úgy kell gondolni ezekre a gyógyszerekre mint a drogokra; amellett persze, hogy orvos írja fel és patikában váltja ki.


A mellékhatásai is felerősödHETnek, mikor szedi és mikor fokozatosan elhagyja, akkor is.


Mindenképp mondja el a pszichiáternek, hogy szeretné fokozatosan abbahagyni, ő fogja felírni magának egy lapra, hogyan kell csökkenteni és milyen időközönként. (Általában a déli gyógyszert kell megfelezve elkezdeni a csökkentést, ha nem szed délben semmit akkor a reggeli gyógyszert és kéthetente azt is felezve). Az estit kell utoljára elhagyni, hogy tudjon aludni, az éjjeli regenerálódásra ebben az időszakban mindennél nagyobb szüksége lesz a szervezetének.


Tényleg vegye komolyan az életmód váltást is. Semmi esetre sem igyon alkoholt vagy fogyasszon fűvet, kokaint vagy bármi más tudatmódosító szert.


A gyógyszerektől azért nincs jól, vagy csak volt jobban az elején, mert tünetek kezel, nem okot. Önnek terápiára van szüksége. Kérje a pszichiáterét hogy utalja be, ajánlja be TB alapon terápiás ellátásba.

2023. márc. 31. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon kedves,köszönöm a válaszát és a tanácsát,új útra lépek...
2023. márc. 31. 20:49
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm,Olvexya 300 mg,lamolep 400 mg,kventiax 300 mg-os gyógyszereket szedek jelenleg.

Mindennap fáradt,enervált,embereket kerülő,lehangolt vagyok.Sok mindennapi "alap" helyzetre is stresszel,szorongással reagálok,míg másoknak azok a helyzetek természetesek.

Ezektől a gyógyszerektől és mennyiségüktől ilyenek a napjaim?

Örülnék ha erről még elmondaná a véleményét.

2023. ápr. 3. 11:26
 6/6 anonim ***** válasza:

Nagyon komplex dologban van benne, a gyógyszer szedések miatt és az alapállapota miatt is és ehhez még hozzájön az a tény hogy az ember önmagában is nagyon összetett. (Emberi psziché hogyan hat a testre és a test hogyan hat vissza a lélekre.)


Az egyensúly pedig nagyon kényes, sok munka a harmónia fenntartása.


Amiatt ne érezze feszélyezve magát, hogy Önnek nem sikerül minden helyzetre tökéletesen reagálnia. A legtöbb embernek vannak hiányossága és tanulni valója. A fejlődés pedig egy lassú folyamat.


Szerintem abszolút jó irányba halad, már csak azért is mert foglalkozik ezzel.


Van valaki akivel beszélni tud ezekről a dolgokról?

Illetve visszament a pszichiáterhez?

2023. ápr. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!