Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyakran szorongok és vannak...

Gyakran szorongok és vannak pánik rohamaim. Viszont próbálok velük megküzdeni, eggyel viszont nagyon nem boldogulok többi lent. ?

Figyelt kérdés

Gyakran szorongok és vannak pánik rohamaim.

Viszont próbálok velük megküzdeni, eggyel viszont nagyon nem boldogulok és az a fogorvosnál kapott érzéstelenítő injekció.. nem a fájdalomtól vagy a tűtől félek, hanem a hatásától, hogy elzsibbad a nyelvem, és a torkom sem érzem, vagy azt ahogy nyelek. Holnap mennék bölcsesség fog eltávolítására, ahol mindenképp adnak ilyen injekciót.

Eddig mindig fogorvos előtt úgy bestresszeltem, hogy ténylegesen lázam lett, torkom fájt, tehát testi tüneteket produkáltam. Legutóbb 1 napra 39 fokos lázam volt, ahogy lemondtam a fogorvost másnapra magától, gyógyszer nélkül visszament normálba és azóta jó volt.. egészen idáig, ugyanis most hogy megint közeledik a nap, kezdem rosszul érezni magam, torkom fáj stb és nagyon rosszul alszom.. hogy nézzek szembe ezzel a nehézséggel?



2023. márc. 23. 09:19
 1/8 A kérdező kommentje:
Lényegében a kontroll elvesztése is frusztrál.
2023. márc. 23. 09:20
 2/8 anonim ***** válasza:
73%

Ugyanúgy kell kezelni mint az összes többit. Irányítsd az agyad, ne hagyd neki. Magnézium és citromfűtea is segíthet megnyugodni - ezeket rendszeresen ajánlom fogyasztásra. Minden ember átesik ezen aki fogászati beavatkozásra megy. Az ég világon semmi bajod nem lesz tőle, hiszen allergiás nem vagy rá. A fogfájásnál és a fülfájásnál meg sokkal rosszabb dolgok nincsenek, szóval jobb egy zsibbasztó injekció mint egy kegyetlen fogfájás.


Ezeket el kell hitetned az agyaddal, hogy leküzd a pánikrohamot. A láz és a betegség abszolút pszichés, ez egyértelmű, annyira féltél, hogy a szervezeted így oldotta meg a problémát. De csak akkor fogod tényleg megoldani ha átveszed az irányítást és leküzdöd. Nem lesz ott semmi bajod. Ezt kell elhinned.


A kontroll elvesztésétől való félelem meg egyértelmű komoly pszichés problémák miatt van - akár kötődési zavar, irányításmánia stb, több oka is lehet - ami ezek szerint a szorongós, pánikos vagy akkor az egész életedet befolyásolja. Szóval magát az okot megoldani, ami egyáltalán nem egyszerű, de lehet megtalálni sem az, viszont feltétlen szükséges lenne egy pszichológus megkeresése, ha nem jársz szakemberhez még.


(én is pánikos vagyok meg szorongó típus, millió oka van, de kezelem és járok pszichológushoz, szóval semmit nem bántásból írtam, hanem tapasztalatból)

2023. márc. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!

A megerősítésed óriási segítség.

Még nem járok pszichológushoz, de gyere inkább azt érzem hogy kellene, egyedül nem szabadulok meg tőle.


Te ilyenkor mire gondolsz?

Hogy csinálod?

2023. márc. 23. 11:16
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos én is gyakran szorongok és volt idő amikor nagyon eluralkodott rajtam. Citromfű teát mindenképp én is ajánlanám. Rosszabb időben jártam pszichológushoz és sokat segített.A fogorvosos esetedre reagálva azt javasolnám, hogy gondolj arra ha nem adnák be szörnyű fájdalom érne miközben húzza a fogadat.Próbálj esetleg valamilyen relaxációs technikát el sajátítani.
2023. márc. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Végre eljutottam odáig, hogy nem menekültem el, hanem elmentem az időpontra.

A fogorvossal nagy szerencsém volt.

Nagyon jó fej volt. Mindent részletesen megbeszéltünk és engedte, hogy közben zenét hallgassak. Konkrétan 2-3 perc alatt kint volt a fogam.

Az első zene, amit elkezdtem hallgatni végig se ment, már kint volt. :) Utána a zsibbadás.. az volt nagyobb lelki nehézség, mivel eleve etttől féltem rettentően. Bár az érzéstelenítő viszonylag sokáig megmaradt, kb olyan 4,5 - 5 órán keresztül. Nem tudom ez miért lehetett.

Van még egy fogam és egy életre végeztem a bölcsességfogakkal. ( Tudom a többivel még bármi lehet és vigyázni kell rájuk.)

2023. márc. 27. 15:24
 6/8 A kérdező kommentje:

Ti az utazástól nem féltek? ha új helyre vagy messze kell utazni?

Az ellen nincs tippetek vagy bevált praktikátok?

2023. márc. 27. 15:25
 7/8 anonim ***** válasza:
Ugyan ìgy vagyok mar règ hùzom a dolgot de nem.merem magam.ràvenni hogy elinduljak.
2023. szept. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

2es vagyok: Stresszelek rajta mi lesz ott, rendben lesz-e minden, tudok-e aludni az új helyen stb.

Viszont magától utazástól, az odaúttól nem félek, mert én hányós vagyok utazáskor, szóval bedobok egy Daedalont és alszok úgyis szinte végig.


Örülök, hogy sikerült elmenni fogorvoshoz, ez nagy lépés! Legyél büszke magadra!

2023. szept. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!