Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek??? 3 éve ezt a...

Mit tegyek??? 3 éve ezt a kétségbe magányosságba töltött éveket élem.

Figyelt kérdés

Mit tegyek?

Alkoholista lettem úgy érzem nincs ki út... vagyis van de nem látom azt, hogy miért is változzak. Hosszú lesz.. 24 éves vagyok 3 éve iszok napi szinten 4-5 liter bort szinte vizet már nem is.

16 évesen kezdtem el kábító szerezni, a jó "barátok" meg kínáltak. Aztán kellett kellett... újra és újra aztán 21 évesen abba hagytam. De viszont hiányzott az eufórikus erzés a bódult állapot.

Így 21 évesen neki álltam inni napi szinten iszok olyan nap nincs, hogy nem iszok.

Rengeteg trauma.... szüleim 17 éve él váltak föl tettek nekem 6 évesen olyan kérdést kivel akarsz lenni apával vagy anyával...

Most jelenleg pszichiátriai kezelés alatt állok vagyis már 2016 óta....

Kemény gyógyszereket szedek Elenium,Frontin,Tiapridal,Tiager,Tegretol.

Apummal nagyon össze vesztem, ittas voltam és hergelt.... idegesített direkt be nyitogatott a szobámba én be csaptam az ajtót alsó fölső üveg ki repült a szoba ajtóból.

Hát ő persze rám hívta a rendőrséget, volt majdnem 1 évig távolság tartási határozat elle.

Meg beszéltük be költözhetek a garázsba a kisebbe, ott voltam 2021 decemberében is se fűtés semmi 4-5 takaró...

Már meg engedte föl jöjjek a nagyobba ami 3x akkora és van kályha stb.

De úgy látom oda abba a lakásba nem fogok már vissza jutni, elvonó az fölösleges mert ki jön az ember ha akar úgyis iszik ennyi erővel itthon is le tudná rakni.

Kilátástalannak látom ezt a helyzetet az elmúlt 3 évben nem tudom meddig kell még küzdeni??!!!


2023. márc. 25. 03:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Elvonokura?
2023. márc. 25. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
1# Úgy gondolod, hogy az segítene a depresszió mindenen. Legalább egy kicsit családias hangulatú környezetbe lennék?
2023. márc. 25. 04:01
 3/5 anonim ***** válasza:
Ártani biztosan nem ártana az már önmagában egy ok arra, hogy meg lehessen próbálni.
2023. márc. 25. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
79%

Kérdező: azért elvonó, mert ekkora mennyiséget letenni felügyelet nélkül nem tanácsos, legalábbis nem szokták javasolni, mert elvonási tünetek lehetnek veszedelmesek is, ilyen sok alkoholtól.

Vannak a függőséggel foglalkozó addiktológusok, ezzel foglalkozó alapítványok (például Félúton Alapítvány)


Ne add fel és kérj segítséget!

2023. márc. 25. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
52%

Mit jelent a "pszichiátriai kezelés" esetedben? Mert a leírásból úgy látszik, te egyszerűen kihasználod, hogy drogot írnak fel az alkohol mellé és ezzel duplán és súlyosan függő lehetsz. Miből fedezel ekkora kiadást teljesen felesleges és ártalmas szerekre?

NÉzz szembe azzal, hogy ebben a helyzetben neked kell megszabadulnod a jelenlegi életformádtól és egy értelmes, hasznos életet élned. Felnőtt lettél, saját magad vagy felelős magadért és ez a saját cselekvésedet igényli. Nem élősködhetsz másokon, nekik is megvan a maguk baja.

Más kérdés, hogy 2016-ban, ezek szerint 17 évesen a szüleid még felelősek voltak érted, és meglehetősen érdekes, hogy velük együtt jutottál oda, ahol voltál. De - ebből a szempontból - lényegtelen a múlt, mert a jelen és a jövő számít. Aminek az alakításáért most már egyedül TE vagy felelős. A TE kezedben van a sorsod.

Ebben nem számít az, hogy miért juottál ide. Ez csak a terápiádban számít majd. Ahol majd végigveszed, mi fáj ennyire, hogyan nőttél fel feltehetőleg egy szeretetlen, destruktív környezetben, ahol jó viselkedés minták nem álltak előtted. Így lehetett, és ezért minden együttérzésem, de nem takarózhatsz örökké ezzel.

Ha ezeket megérted és hajlandó vagy beleállni a sorsod alakításába, akkor kezdj bele a terápiába, ahol alkohol semmi, és esetleg nagyon kevés gyógyszer lesz majd a segítségedre. DOLGOZZ MAGADON, ÉS DOLGOZZ MAGADÉRT. NEM LESZ KÉNYELMES, DE VEZET VALAHOVÁ, ÉSPEDIG JÓ IRÁNYBA.

2023. márc. 25. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!