Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A Sanval az okoz dopamin...

A Sanval az okoz dopamin novekedest?

Figyelt kérdés

2023. márc. 25. 21:02
 1/7 anonim ***** válasza:
62%

Nem, a Sanval egy benzodiazepin-SZERŰ, rövidhatású altató, a "Z-szerek" közé sorolják a z betűvel kezdődő hatóanyagtartalma miatt (zolpidem, van még zopiclon, zaleplon), és pont ezen hatóanyagok közös sajátsága, hogy a GABA-receptoron fejti ki hatását, hozzá kötődve a csatorna megnyílik, kloridionok áramlanak az idegsejtekbe, így hiperpolarizálódik (nyugalmi állapotba kerül), ezért van nyugtató, altató hatása.

Serotoninmodulátorok az SSRI vegyületek, amik antidepresszánsok, azok különböznek a Sanvaltól.

2023. márc. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%
Bocsi, elírtam: a dopaminmodulátorok, mint pl. a dopamin-noradrenalin visszavétel gátlók (DNRI-k) is antidepresszánsok, a többi stimmel.
2023. márc. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%

Én nem értem mi van a magyarokkal vagy az itt fórumozókkal.


Az 1-es tökéletesen leírta a farmakodinamikáját a dolognak rendes példákkal és még hozzátett mást is és nem találtam hibát, erre jön valaki és leszavazza isten tudja miért?


Egy másik meg azt mondja ez se nem válasz se nem kifogás.


Nevetséges...


Ugyanezt tapasztalom amikor valaki olyat nyőg be, hogy a Rivotril meg egy kedélyjavító.


Nem csoda, hogy ekkora kultúrával meg tudomány ismerettel itt tart Magyarország, nem is várok el többet.


Redditen legalább megnézik a tanulmányt amit odacsatolok és beismerik hogy rosszat írtak, de itt gyakorin meg se nézik a pubmed meg szakirodalmi idézeteket, vagy keresnek valami hülye blogot ahol valaki az ellenkezőjét írja és erre elkezdi, hogy neki van igaza.


Én nyomtam egy zöldet, mindkét kommentre.

2023. márc. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
54%

Kedves 3-as! 1-2-es vagyok, csak szerettem volna megköszönni neked a véleményed! Ezek szerint nem én vagyok teljesen ostoba, amikor felteszem magamnak ezt a kérdést, hogy miért érdeke valakinek, hogy “lepontozza” az embert; anélkül, hogy megvitatná vele azt kulturált módon. Természetesen, ha bebizonyítja, hogy hülyeséget írok, nyilván megadom magam…de, sajnos a közvetlen orvoskollégáim közül is ilyenek jónéhányan, hogy csak azért is hülye a másik, ha pl. szakirodalomból idéz, netán továbbképzi magát (“biztosan osztályvezető akar lenni”, vagy “kit érdekel, mit ír le valaki, itt ez van, így szoktuk”). Az, hogy ezeknek a felesleges csatározásoknak végül a beteg láthatja kárát, senkit nem érdekel. Akit érdekelt, az már elment, vagy készül elmenni innen. Az eddig megismert kollégáim, akik elhagyták eme országot, okaikként az anyagiak csak valahol az utolsó helyen szerepeltek… És ezt Te nagyon helyesen felismerted, amikor utaltál arra, hogy mi lehet a magyarokkal…

Még egyszer köszönöm azt, hogy leírtad a véleményedet, azt, hogy pontoztál, de leginkább azt, hogy felismered Te is, hogy “valami nincs rendben”.

2023. márc. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
1 es tiede a legjobb valasz, koszonom , de van dopamin novelo gyogyszer?
2023. jún. 20. 14:28
 6/7 anonim ***** válasza:
64%

5


Van, venlafaxine (ez viszont hat a striatum-amygdala-hippocambus harmasban levo dopamine szintre, illetve a prefrontalis cortex-re is , bupropion, methylphenidate, duloxetine (de az csak a prefrontalis cortexben noveli nagy reszben a dopamine-t, tianeptine, meg van egy par triciklikus antidepresszans ami noveli.


De euforiat egyedul a tianeptine tud okozni meg a methylphenidate. De ezeket te nem fogod konnyen beszerezni.


Ne varj csodat a tobbitol, borzaszto mellekhatas - foleg a venlafaxine-nal, nincs euforia (vagy nagyon ritka eset).


jelenleg nincs olyan szer ami permanens euforiat tud okozni egy emberben, fuggoje leszel valaminek, nincs ertelme, ne keresd az ilyet szerintem.

2023. jún. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A Sanval egy kalap szar. Stylnox az eredeti gyogyszer ha mar zolpidemet akarsz.


Egy picit dragabb es csak 14 db van benne, de legalabb az eredeti.


En mar szedtem be tobb szaz mg-ot, euforia? Kozel sem. Inkabb beajulas ugy 25 - 30 perc mulva

2023. jún. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!