Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet valaki úgy is borderline...

Lehet valaki úgy is borderline sz.zavaros, hogy nem teljesülnek a kritériumok?

Figyelt kérdés
A papíromra Borderline személyiségszerveződési szint van írva de egyáltalán nem érzem magam annak és a kritériumokat sem teljesítem. Falcolni soha nem falcoltam, nincsenek dühkitöréseim, nem idealizálok senkit és nincs hangulatingadozásom mégis a borderline gyanúja merült fel. Szerintetek minden emberre ezt a diagnózist akarják rá rakni a pszichiáterek?

2023. márc. 26. 00:22
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Félre lehet diagnosztizálni nagyon könnyen. Bipoláris zavart sokszor depressziónak diagnosztizálnak, mert nincs mániás tünet éppen.
2023. márc. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Néha csak úgy tud az orvos felírni egy gyógyszert,ha ír egy olyan diagnózist,amire adhatja azt a gyógyszert.Nekem is volt egy ilyen diagnózis,amit muszály volt pluszba oda biggyeszteni a papíromra,mert úgy gondolta,hogy az a gyógyszer fof segíteni,de másként nem tudta volna felírni,így a hozzám legközelebb álló olyan diagnózist választotta,amire adható az a gyógyszer.
2023. ápr. 3. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
54%

Amit a 12-es mond, az bevett szokás. Sokszor ráírnak valamit a papírra, hogy írhassanak gyógyszert. Nekem az orvosom mondta, hogy igazából mindegy milyen betegségről van szó. Vannak tünetek és van rá gyógyszer.

Én nem is azt szedem, amit a könyv szerint kellene. Nekem más jött be.

Mond valamit a szakirodalom, de aztán az orvosok meg tudják, hogy minden ember más. A pszichiátria az egy ingoványos terület. Ez nem olyan, hogy X bajod van amire Y a megoldás.

Itt pl. depressziód van, amire működhet a szertralin, paroxetin, fluoxetin, bupropion, stb, stb, stb. Hogy ebből melyik lesz ami neked a jó, az lottó. Statisztika és kizárásos alapon választanak gyógyszert.

Sőt, lehet, hogy egyszerre több betegség is igaz rád. Azért az elsöprő többségnek egy mix szokott lenni. Elég ritka az, hogy valakinek pl. színtiszta depressziója van és semmi más.

2023. ápr. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
elegge szomoru. en meg nem kaphatom meg a diagnozisom 17 es fel eves korom letere, mikozben az osszes kriteriummal szembesulok nap mint nap evek ota, nem beszelve arrol h pszichiatrian is voltam ongyilkossagi kiserletek miatt. nem is tudom h vajon megelem-e a diagnozist
2023. máj. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!