Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 24 évesen szorongásos depressz...

24 évesen szorongásos depresszióm van. Most alakult ki. Van ebből kiút? Leszek még ugyanolyan?

Figyelt kérdés

Jövő héten megyek pszichiáterhez. 3x voltam pszichológusnál. Járok továbbra is. Leírom a problémákat, miből alakult ez ki.

-gyermekkoromban anyám által parentifikálva voltam. 2 válást éltem meg mellette.

-hozzám nagyon közel álló nagymamám alkoholista (együtt élünk, jelenleg nem iszik, de gyermekkoromban nagyon sok cirkusz volt emiatt)

-januárban elvesztettem a kiskutyámat, akivel felnőttem

-Nagyon nehéz egyetemre járok és ez a félév borzalmas


Nagyon kellene hogy effektívebb legyek, tudjak tanulni, meg tudjam találni az életben az örömöket. Nagyon lefárasztanak az emberek, a suli, a mindennapok. És az is fontos számomra hogy a terheket ne vigyem rá az amúgy jól működő kapcsolatomra. A párom az egyetlen aki megért és támogat ebben a folyamatban.



2023. márc. 26. 21:25
 1/2 anonim ***** válasza:
25%

A pszichiáter gyógyszert fog felírni, ami vagy alkalmas tüneti kezelésre (de önmagában nem old meg semmit), vagy még rosszabbul leszel tőle. Sajnos az utóbbira is van reális esély.

Szerintem inkább passziváltass, és néhány hét pihenés után kezdj el dolgozni, mellette járj el sportolni valamit, és keress egy jó pszichológust.

Lehet, hogy "ugyanolyan" már sose leszel, de talán ez nem is olyan rossz, mint amilyennek most látod.

2023. márc. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
40%

ki kell adni az elfojtott érzelmeket, mert minden rossz dolgot az elfojtások okoznak.


nem a tüneti kezelés a megoldás, hanem a pszichoterápia. meg lehet tanulni kimutatni az érzéseket, utána már nem lesz nagy ördöngösség az elfojás és szorongás leküzdése.

2023. márc. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!