Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van értelme szedni ezt a...

Van értelme szedni ezt a gyógyszert ha már nem szorongok?

Figyelt kérdés

Szorongásra írták ezt a Ripedont de már jól vagyok. A szüleim erőltetik hogy szeggyem életem végéig. A szüleim terrorban tartanak hogy szedjem. Érdemes lehet abbahagyni?

Mert lehet hogy hosszabb távon bajt csinál? 3 éve szedem de már 2 éve tünetmentes vagyok.



2023. márc. 27. 18:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
19%

Sima szorongasra risperidonet? Melyik kreten pszichiater ir fel ilyet? En ki nem valtanam.


Szorongasra ott vannak a valamivel enyhebb antidepresszansok, de ha mar rafuggsz egyikre akkor mar Xanax, a benzodiazepineknek van a legkevesebb mellekhatasuk.


A tipikus meg atipikus antipszichoktol elhizol, belassulsz, QT megnyulas, Tardive dyskinesia meg egy csomo rizikos dolog kialakulhat hosszu de rovid tavon is.

2023. márc. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
50%
Azért vagy jól, vagy szeded a gyógyszert. Antipszichotikumot nem szorongásra adnak, hanem skizofréniára vagy bipoláris depresszióra. Nem lehet abbahagyni, mert mindjárt megtapasztalod azokat a tüneteket, amiket most nem tapasztalsz. Kizárólag szakorvos dönthet az elhagyásáról és ha egyáltalán, akkor annak a lassú ütemezéséről.
2023. márc. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
27%
1 percbe tellt kikeresnem hogy mi ez, hát nem szorongásra adják. Hány éves vagy? Tudod egyáltalán a diagnózist? Ha megérted miért fontos szedned akkor könnyebben tudsz vele élni.
2023. márc. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%

Az hétszentség, hogy a riszperidont nem a szorongásra adták. Itt kicsit sz@ros a palacsinta, nem gondolod? Úgy tudom fel sem lehet írni szorongásra.


Az #1-es hülye. A benzodiazepinek a legszarabb gyógyszerek. Azoknak semmi értelmük nincs. Kezelések elején jók, de aztán hagyni kell. Ezekre függ rá az ember, nem az antidepresszánsra és antipszichotikumra..


Mi a diagnózisod? BNO kódot is írj mellé. Rajta kell legyen az ambuláns lapon és/vagy a zárójelentésen.

2023. márc. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
38%

4


Most akkor az ország legtöbb házi és szakorvosát hülyézted le, mert ezt csinálják. De úgy látszik te jobban tudod mint ők.


Az antidepire meg antipszichókra is ráfüggsz, nehogy azt hidd. Én már szedtem. Van egy kettő amire nem szoktak az emberek ráfüggni, mint az aripriprazole, de fizikai függőség van.


Nincs különbség függőség terén. Ez közhiedelem.


Röhejes, hogy itt nyomultok a Xanax meg Rivotril ellen amit nektek irnak fel dögivel a háziorvosotok aztán mindennap szeditek és már függők vagytok, 1 hónapot nem bírtok ki nélküle. Jaj de persze az más ugye?


Hagyjatok már...

2023. márc. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Kevert szorongásos és depressziós zavar.
2023. márc. 27. 20:46
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
Ez van ráírva a fejléces, pecsétes, aláírt ambuláns lapra? Vagy ezt mondták szóban?
2023. márc. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

Nem szedem se a Xanaxot, se a Rivotrilt, se a Frontint, se egyik benzodiazepint. A szakorvos nem szeret nyugtatót írni. A kórházban (!!!) a SOTE pszichiátrián mondták, hogy csak akkor írnak, ha az ember járóbeteg és elkezdi a gyógyszert, vagy akkor adnak, ha fekvőbeteg.

Sokan háziorvossal iratnak folyamatosan, mert hülyék elmenni pszichiáterhez. Igen, itthon sok a nyugtatófüggő.

A benzodiazepin nem megoldás. Az antidepresszáns igen. Antipszichotikumot meg nem viccből írnak, annak akinek kell.


Amúgy honnan gondolod, hogy minden nap szedem a benzót? De most komolyan, tökre érdekel mi a logikád, honnan vezetted ezt le? A Leponexem és Szertralinom szedem. Ha nem szedném, kórházban lennék, és nem azért mert "nem bírom ki nélküle". Kibírom, 50mg paroxetinről szedtek le egyik napról a másikra. Nem voltam ráfüggve.. Szükségem van antidepresszánsra, másképp nem funkcionálok semennyire. Nem tudom hogyan tudtam lehúzni 25 évet gyógyszer nélkül...



Kérdező: ha ezzel diagnosztizáltak, akkor az érdekes, hogy riszperidont kaptál. Persze ezzel is lehet szorongást/depressziót kezelni, de nem ezzel szokás kezdeni. Antipszichotikum az ilyen betegségekre az utolsó utáni próbálkozás. Neked SSRI típusú gyógyszer kellett volna.

2023. márc. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

8


Igen egyetertek, az antidepresszans a megoldas.


De szorongasra antipszichotikumot irni kicseszes. Nem lezombitani kell az embert hanem a szorongasat csokkenteni.


Egyebkent nem neked szol feltetlen A Xanax/Rivotril os bekezdes, azert irtam tobbes szamban. Nem vezettem le ezt sehol, ezt a tobbieknek meg mivel teged nem ismerlek neked is irtam. De igy utolag akkor rad nem vonatkozik.


Amugyy a clozapinnel vigyazz, gyakori verteszt kell, az meg a risperidone-nal is brutalisan kemenyebb antipszicho. Az is egy jo doki lehet aki azt felirta. Nekem is akartak, de otthon vagyok ezekben a szerekben, es az antipszichotikumok kb. egyenloek a multbeli altalanos lobotomiaval ha depresszios voltal.


Ha ismerned a farmakolo-/giajat/-dinamikajat/-kinetikajat es tajekozodnal rola, elhanynad magad ha tudnad a kovetkezmenyeit hosszu tavon, meg rovid tavon meg hogy mi zajlik a testedben.


De feltetelezem kezeles-rezisztens skizofren vagy, mert csak azoknak irjak fel legvegso esetben (Leponex = clozapine). Ha meg neked is kamu diagnozist irtak, akkor grat.


A sertralin meg ha hat akkor oke, az meg biztonsagosabb. De vannak jobbak nala, hatasosabbak, kevesebb mellekhatassal. De ugysem fogsz hallgatni ram mert "ki ez az okoskodo f*szkalap aki megmondja h mi jo nekem ba*od".


Csak ledobbenek ezeken a farmakoterapiakon.

2023. márc. 27. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

Egyebkent en is szedek duloxetine-t meg rivotrilt 8 mg nagy mennyisegben, mert most irok par csunyasagot amibol sokat nem fogsz erteni, de a rivotril nem szorongasoldo, hanem antiepileptikum, es fokozottabban is ellenorzott szer - ezert kerik el a szemelyidet.


A csunyasagok amiert szedem:


1, glutamat-dekarboxilazt kontrollalja

2, csokkenti az 5-HT aktivitast

3, benzodiazepine GABA(a) agonista


Fura modon de igy talaltuk meg a megfelelo terapiat.

2023. márc. 28. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!