Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért érez valaki legyőzhetetl...

Miért érez valaki legyőzhetetlen vágyat a videójátékok iránt egész életében?

Figyelt kérdés

31 éves férfi vagyok, tinédzserkorom ezzel ment el (napi akár 14 órák...). Aztán tartottam több mint egy évtizedes teljes szünetet (minden játékot kidobáltam), amikor szinte rá sem néztem semmilyen játékra, közben volt párkapcsolatom stb. Azért motoszkált a fejemben néha, hogy jó lenne kicsit játszani, sőt, 2x újra neki akartam kezdeni játszani, de akaraterővel azonnal csírájában elfojtottam ezeket a vágyakat.


Aztán tavaly pont ilyenkor vettem egy gamer gépet, újra el kezdtem játszani esténként 2 nagyon max 3 órát (mértem az időt közben). Újra belevetettem magam ebbe a világba, és iszonyat stressz ment le rólam ez 1 év alatt.


Ugyanis az egzisztenciám egyelőre igen gyenge, szülőkkel lakok, szóval igencsak frusztrált vagyok emiatt.


Természetesen folyamatosan kattogott az agyam, mekkora gáz, hogy felnőtt férfiként otthon este ezzel töltöm az időt, ezért nemrég eladtam az alkatrészeket a lehető legolcsóbban, hogy gyorsan megszabaduljak tőlük, így értelemszerűen most játszani sem tudok, és egy rakás pénzt veszítettem.


Most megint jár az agyam pár hét után, hogy miért lenne akkora bűn este egy kicsit kikapcsolódni, másrészt meg azonnal bevillan a kép, hogy mamahotelezek 30 felett a gép előtt...


Van valami módszer, hogy örökre megszabaduljak a videójátékok fogságából? Próbáltam más hobbikat, sportokat, de olyan a vonzalom, hogy egyszerűen nem bírom teljesen elfelejteni....


2023. márc. 31. 16:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Miért baj esténként 1-2 óra? Nem kell napi 14 órát nyomni, napi 1 órát meg simán szán az ember hobbira. Én nem vagyok ennyire ráb.zulva, de azért egy óra nem a világ.
2023. márc. 31. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

"Most megint jár az agyam pár hét után, hogy miért lenne akkora bűn este egy kicsit kikapcsolódni,"


És miért is lenne??


"mamahotelezek 30 felett a gép előtt..."


Mert ha a kertben olvasnál vagy horgásznál esténként akkor nem mamahoteleznél 30 felett?

2023. márc. 31. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésedre válaszolva: azért, mert kikapcsol, segít kiszabadulni a hétköznapokból, jó érzéssel tölt el


Amit nem értek: miért kell végletekben gondolkodni? Semmi gond azzal, ha esténként játszol. Most mit csinálsz helyette? Na, ugye, semmi értelmeset és ugyanúgy otthon laksz.

Normális keretek között, kis időmenedzsmenttel semmi kár nem származik abból, ha játszol. Nem hiszem, hogy emiatt laksz még otthon.

2023. márc. 31. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Igazatok van, de:


Maga a tevékenység és a kor kapcsolata ciki számomra.


Most politikai csatornát nézek helyette, de már az agyamra megy néha. De ezt nem érzem magam előtt gáznak, vagy ha el kell mondani esetleg egy csajnak.


De a mamahotel + videójátékozás szerintem brutális kombó....

2023. márc. 31. 17:29
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
28 éves lány vagyok ... velem is teljesen ugyanez volna, ha nem "karolt volna fel" a jelenlegi párom... de sajnos vagy nem sajnos én borozok is mellé, és neki ebből már nagyon elege van. Csak annyit akartam ezzel mondani, hogy nem vagy egyedül... Míg nem volt párom, én is mamahotelben kockultam. Most meg a párom lakásán... Azt sem tudom melyik a rosszabb. De szerintem az én esetem.
2023. márc. 31. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt túlgondolod. Nem leszel imponálóbb egy lánynál amiért politikai műsorokat nézel videójáték helyett, és mégegyszer: nem ezért laksz még otthon. Teljesen irreleváns.

Ezt magadban kellene feloldani, mert saját magadnak okozol kényelmetlenséget, feleslegesen.

Mik az okok, egyébként? Miért laksz még otthon? Gondolom, nincs pénzed albérletre, mert nincs partnered akivel fizethetnéd. És miért nincs partnered? Nem ismerkedsz, zárkózott vagy, félénk, vagy miért? Ezzel kellene kezdeni valamit, mert úgy érzem ez a problémáid gyökere.

2023. márc. 31. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

#6


Igen, sajnos ezek a fő okok :(

2023. márc. 31. 17:45
 8/14 anonim ***** válasza:
Csaj vagyok, 30 éves és én is játszom... mi ebben a baj? Én saját lakásban lakom, na de ennek mi köze a témához?
2023. márc. 31. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
42%
Ezeket a játékokat olyannak tervezik, hogy függőséget okozzanak. Ezt erővel nem lehet legyőzni, csakis taktikával: olyan munkát keress, amiben van kihívás, de még megugorható. Ugyanazt a flowt adja, de pénzt keresel vele ahelyett, hogy költenéd.
2023. márc. 31. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
63%
Minden függőség alapja a bennünk lévő űr melyet különböző szerekkel,viselkedéssel töltünk ki helytelenül!
2023. márc. 31. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!