Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » “Szeretem” a pszichológusomat?

“Szeretem” a pszichológusomat?

Figyelt kérdés

Nem tudom hogy fogalmazzak. Nem vagyok belé szerelmes, hiszen lány vagyok, ő is nő, én meg hetero vagyok. Viszont ahhoz hasonlítanám az érzést vagy nem is tudom… Már egy ideje járok hozzá, nagyon szimpatikus, kedves, aranyos. (nyilván ha nem lenne szimpatikus, mást kerestem volna) Tudom, hogy egy pszichológus nem beszélhet magáról, nem oszthat meg magáról személyes dolgokat, az én pszichológusom sem csinálja ezt, amit persze megértek, de amúgy nagyon kíváncsi lennék nagyon sok mindennel vele kapcsolatban, szívesen megismerném, sőt, van egy olyan érzésem, hogy sok mindenben hasonlóak vagyunk és jó barátnők lennénk. Tudom, ez sem lehetséges, nem is hoznám ezt fel, csak egy gondolat. Megmondom őszintén, elkezdtem “kutatni” a pszichológusom után, de nem sok sikerrel jártam, semmit nem találtam róla azon az 1-2 apróságon kívül, amit a bemutatkozójában îrt. Sokszor eszembe jut az ülések között, onnan is mindig jó hangulattal jövök el. Volt, hogy már szerepelt az álmomban is. Ami miatt pedig hozzá fordultam, kezdek jobban lenni, nem most, de hamarosan majd szépen lassan már nem lesz szükség arra, hogy hozzá járjak, de az is olyan fura lesz. Volt, hogy ebbe belegondoltam és elsírtam magam, mert hiányozni fog.

Normálisak ezek az érzések? Egyáltalán mi ez? Mint írtam, nem szerelmes vagyok belé, de akkor mi?

Nem akarom ezt vele megbeszélni, elég kínos lenne, azt sem tudnám, hogy hozzam fel.


2023. márc. 31. 21:43
 1/6 anonim ***** válasza:
26%
Én utálom.
2023. márc. 31. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Rajongás, vagy valami olyasmi.

Kedveled, megbízol benne, egyfajta példakép is számodra, és mivel nincs más akivel hasonló kapcsolatod lenne ezért ragaszkodsz hozzá.


Szerintem elmondhatod, ha jó pszichológus megfogja érteni és esetleg ebben is adhat tanácsot.

Lehet ő is azt tanacsolná, de legalabbis én azt tanácsolnám, hogy ismerkedj, barátkozz, és találj hasonló embereket akiket kedvelsz és barátid lehetnek, megtudhatsz róluk dolgokat anélkül, hogy neten kellene keresgélni, és kölcsönös lehet az érdeklődés.

A pszichológusod pedig visszamehetsz ha úgy érzed szükséged van rá, de amíg kezel, addig barátok nem lehettek, mert szakmailag távolságot kell tartania.

Kb. 17-23 közötti tippellek, akkor jellemző ez "rajongás"

Legalabbis nálam 17-20 volt, hogy elpityeredtem, pl. kedvenc tanaraim nem tanítottak már.

Aztán lehet mellé tippeltem. :D

De ismerős a helyzet, meg az érzés. :)

2023. márc. 31. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
47%
Ha analitikus pszichoterápiában veszel részt, akkor talán indulatáttétel megjelenéséről van szó. Talán megmozdított valamit benned a terápia, valamilyen vágyakat, érzéseket, amelyeknek az eredete és a mibenléte nem is tudatosodott számodra, és ezeket a terápia mostani szakaszában a terapeuta személyére vetíted. Ha erről van szó, az teljesen természetes és nincs benne semmi szégyellnivaló.
2023. márc. 31. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Esetleg ez is hasznos lehet számodra - egy nagyon hasonló kérdés, amire egy pszichológus válaszolt:

[link]

2023. márc. 31. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

2: A pontos koromat nem szeretném leírni, de eltaláltad.:D Tanárral is előfordult már hasonló nálam is.


3.: Nem pszichoterápia, sima pszichológiai tanácsadás (ha jól tudom a nevét), nem terapeuta, nem klinikai pszichológus, csak “sima” pszichológus.

2023. ápr. 1. 13:06
 6/6 anonim ***** válasza:
Teljesen normális és gyakori jelenség. Ha nem akarod szerelemnek nevezni, mert nincs benne szexuális töltet, akkor nevezd erős szeretetnek. Hozd fel neki, hogy nehezen szakadsz el tőle, ez a terápia része. A lezáró szakasznak is meg kell adni az idejét.
2023. ápr. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!