Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » SZTK-s pszichiátriai kezelésse...

SZTK-s pszichiátriai kezeléssel kapcsolatban kinek mi a tapasztalata? -akit depresszióval, szorongással kezelnek/kezeltek.

Figyelt kérdés

Sajnos eljutottam egy olyan pontra, amikor magamnak is be kellett vallanom, hogy segítség nélkül nem megy. Úgy érzem, nagyon kilátástalan minden, alig merek kimenni a házból, mindenen szorongok, feszült vagyok, addig fajult a dolog, hogy ezek miatt most a munkámat is elvesztettem. Családom, barátaim nincsenek. Van egy kapcsolatom, igaz nem élünk együtt, hétvégente találkozunk, a maga módján próbál segíteni, türelmes velem, de nem akarok ezzel visszaélni, pláne nem akarom, hogy elhagyjon ezek miatt. És tudom, hogy a végtelenségig senkitől nem várható ez el. Felhívtam a helyi sztk-t, csak időpontot szerettem volna kérni, de az asszisztens aki felvette már a telefonban is olyan végtelenül lekezelő volt és bunkó, hogy a maradék kis bátorságom is elvette, és nagyon sokára adott volna időpontot, mert helyettesítés van jelenleg. Aki járt ilyen rendelésre, elmondaná a tapasztalatait? Mi történt ott, milyen kezelést kapott segített-e? Vagy tipp tb alapon mit vehetnék igénybe?

Próbáltam a háziorvossal beszélni, ő annyit mondott, hogy menjek sétálni, és magamban rendezzem le mert az élet nehéz. Amellett, hogy van abban igazság amit mondd, rendkívül megalázottnak érzem magam, mert már ahhoz is nagy erő kellett, hogy oda átmenjek és segítséget kérjek.



2023. ápr. 1. 09:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
62%
Kezeltek ilyennel is! Sajnos nekem nem igazán segített! Befekszel,adnak gyógyszert, csoportos foglalkozás van ahol vagy rqjzolni kell mint az ovodába vagy pszhioterápiára mentek és beszélgettek valami témáról! Sok időt voltam bent! Nekem sokat nem segített hogy őszinte legyek!
2023. ápr. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
41%
Nekem írtak Frontint attól bepánikoltam utána befeküdtem pszichiatriára ott írtak Parnassant attól meg meghíztam 25 kilót. Erőltetik a gyógyszereket nem jó dolog.
2023. ápr. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
34%

Nekem egy nyílt elméjű dokim van, aki kb. mindenbe belemegy.


Értek annyit a farmakológiához ezen gyógyszerek iránt, hogy azt mondom nem.


Antipszcihotikumot az én diagnózisomra nem. Ahogy írták, elhízok, és adtak quetiapinetól kezdve aripiprazolt, szorongásra és depresszióra.


És erre pár hétre a kezem kezdett remegni. Na lettem őket.


És konzultámta a dokival aki felírt egy bizonyos benzidiazepinet, hosszú távra. Azóta szedem, semmi bajom, nincs hízás, remegés, semmi. Meg egy antidepresszánst.


És azok után kezdtem utánanézni a dolgoknak, a farmakodinamikáknak, kinetikáknak, felezési idő fontossága és a DOA fontossága.


Majd volt egy srác aki kioktatott engem, hogy halgassak a doktor úrra ő intézi a gyógyszereimet. Erre nem mondtam semmit, mert láttam hogy csak veszekedni akar.


De ha megkérdezek akár egy orvost, hogy soroljon fel nekem 1 db "fontosabb" Magyarországon a használt traizolobenzodiazepine-t, ki fog küldeni hogy milyen pofátlan vagyok.


Elárulom, ez a Xanax termék vagy Frontin, de a hatóanyag, az alprazolam tartozik ide.


Többet nem mondanak. Pl hogy MAOI-t vagy RIMA gyógyszerrel ezt ne szedd, elárom ez ott van a betegtájékoztatóban majdnem minden antidepi betegtájékoztatójában -> neked kell magadról gondoskodni.


Amúgy RIMA-t lehet (most hagyjuk miért), szerencsére jó dokim van akivel meg tudom beszélni amiket olvastam tanulmányokból, neurológiai könyvekből és ő vagy kijavít (aminek utánanézek persze) vagy igazat ad.


Mindezt úgy, hogy villamosmérnök 3. éves vagyok a BME-n. És ezeknek nekem kell utánanéznem...


De egyébként ha hagyod hogy minden sz*rt felírjanak és te be is szeded, az életed minőségére is kihathat.


Egy 50 - 60 éves orvostól nem várható el, hogy többféle általa alig ismert/nem ismert (meg akár ismert...) gyógyszerről tudjon farmakológiai tulajdonságokat. Ezért mindig azt írják fel amit másoknak szoktak 2 - 5 féle gyógyszert.


Legjobb volt amikor a háziorvosom dögivel írta a Xanaxot meg a Rivotrilt sok páciensnek.


És mondtam neki, hogy én már szedek a pszicihiáterem által felírt benzodiazepinet nem lesz baj a Xanaxal?


Erre válasza, Xanaxra nem lehet rászokni az nem benzodiazepin, a Seduxen az. Erre nagyot néztem, meg is lett a véleményem, mert nem egy orvosnál tapasztaltam ezt.


Ezt egy másik orvos is megerősítete akivel jóban voltam.


Ez a magyar egészségügy.


Orvosi körökben aki új/más gyógyszert akar használni mert tanulmányból olvasta az csak "okoskodik" meg "ezt náluk nem így szokták csinálni" aztán kinézik, ha továbbképzi magát akkor "biztos feljebb akar kerülni".


Tisztelet a kivételnek.


Magánban még talán beszélgetnek veled 10 percet - 25 percet, majd cuppant a szájával egyet és mondja az asszistensnek 2 doboz ez 1 doboz az, köszönöm szépen fizetni kint az ügyintézőnél tud, és perkálod a 25 000 - 35 000 forintot.


Végezetül:


Van a youtube-on egy "ex" drog-függő aki támogatja a leállást a drogokról és segít tippeket adni más drogosoknak, hogy hogyan hagyják abba. Neve "Cg Kid".


Neki is ugyanez a véleménye. A pszichiáterek csak megkérdezik hogy van, mi van, mi kell.


Magadról kell gondoskodni, utánanézni hogyan működnek a dolgok. Egyik gyógyszerész ismerősöm is ezt csinálja, mert ismeri az orvosokat közvetetten.

2023. ápr. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
54%
Én is feküdtem bent, nekem sem igazán használt. (Ráadásul már háromszor, ebből is látszik, hogy nem volt igazán hatásos.) A gyógyszerezésen kívül jártunk foglalkozásokra, rajzolás vagy éppen beszélgetés. Na most, mivel nekem szociális fóbiám is van, maga volt a rémálom, hogy én mások előtt beszéljek. Nagyon nem szerettem, hogy rám erőltetik, és nem lett jobb tőle. A gyógyszert viszont egész jól eltalálták, nem szedek sokat, és nem is hízok, mellékhatást sem tapasztalok.
2023. ápr. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
48%
Nem feküdtem be sehova. Többféle antidepresszánst kaptam és Frontint. Most már bizonyos mértékben működőképesebb vagyok, de sokáig tartott ide eljutni. Szerintem az utánanézés melegágya a hipochondriának. Ráadásul, ha nem tudsz más orvoshoz menni, akkor csak a tanult tehetetlenség érzését fokozza, ha nem sikerül eltalálni a dokiddal a közös hangot. Ettől függetlenül sok igazság van abban, amit 3-as írt. A helyedben a háziorvosra hallgatnék, neki van rálátása, hogy a helyettesítős pszichiáterhez járók mennyivel vannak jobban. Esetleg egy pszichológust érdemes lenne keresned magánban.
2023. ápr. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%

5


Akkor látom neked hipchondria az ha clozapinet kapsz szorongásra, antidepresszáns helyett? Nézd meg mi az a clozapine.


Ezért érdemes utánanézni magadtól a dolgoknak sajnos.


De figyelj, ha te ezzel meg vagy elégedve akkor vagy sajnállak vagy örülök neki, de te dolgod.

2023. ápr. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Állami pszichiátriai szakrendelésre járok. Első pszichiáterem iszonyatosan kedves volt tényleg látszott rajta érdekli mi van veled. Ő amolyan babusgatós orvos volt nagyon hiányzik. Második pszichiáterem már nem pátyolgatja a lelkem mint egy gyereknek és nem beszélget velem inkább csak a gyógyszerekről,de ettől függetlenül lelkiismeretes orvos szeretem őt is. Állami pszichológusom már kicsit más vele kapcsolatban vegyesek az érzéseim. Asszisztensekkel meg ne törődj volt,hogy velem is bunkó volt az amúgy nagyon kedves asszisztens lehet rosszkedve volt most nehogy emiatt ne menj. Szerintem mindenképp próbálj elmenni
2023. ápr. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
6: A clozapine nem antidepresszáns, hanem antipszichotikum, az alkalmazási előírása szerint az alábbi esetben alkalmazható: "schizophreniában szenvedő betegek, akik az antipszichotikus kezelésre nem reagálnak, vagy intoleránsak, illetve a Parkinsonbetegek pszichózisa, ha az egyéb kezelési stratégiák kudarcot vallottak" + még pár feltétel. Olyan orvoshoz nem megyünk vissza, aki ilyet ír szorongásra és/vagy depresszióra, de én őszintén nem akarok olyan orvoshoz sem járni, akinél jobban vágom a farmakológiát, mivel nem tanultam. A hipochondriát pedig saját és mások tapasztalata alapján is állíthatom. Ha az orvos gyógykezelésében nem bízol, akkor a diagnózisban sem és onnantól már nemcsak a szorongás meg a depresszió tüneteit fogod megtalálni magadon, hanem a ráktól az aidsig, a lyme kórtól a ritka betegségekig nagyon sok mindenét is.
2023. ápr. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm, aki eddig megosztotta tapasztalatát. Alapvetően nem vagyok a gyógyszer szedés híve, nem úgy állok hozzá, hogy akkor gyorsan feliratok valamit, és mindent megold. De! Nyilván ez egy folyamat volt, amíg ide eljutottam, ha magamtól sikerült volna változtatnom, nem jutottam volna ide, nem vesztettem volna el a munkám. Így az, hogy próbálok segítséget kérni, nekem igenis nagy lépés. Ezért próbálok tájékozódni, de mivel a magán út sajnos nem játszik még nehezebb. Mindenképpen tervezek elmenni arra az sztk-s rendelésre amit mondtam, de mint új beteg, nagyon sokára van időpont, és az, hogy helyettesítés van eleve... a szorongásomon nem segít... illetve ez a befekvés, erre nem is gondoltam. Ha valakivel olyan dolog van, akkor kötelezhetnek rá? én alap esetben, csak erre a járóbeteg ellátásra gondoltam.
2023. ápr. 1. 12:26
 10/15 anonim ***** válasza:
Én is járok október óta, depresszió és szorongás.Márciusig minden hónapba mennem kellett. Beszélgettünk, megkédezte milyen napjaim vannak, aztán gyógyszerrel letudott amit nem szedek. Próbálom magam ezen túltenni. Attól hogy nem szedem (tudja) járok kontrollra. Ha úgy érzem tényleg nem megy gyógyszer nélkül nyilván elkezdem. Nálam a depi az erősebb, vannak nagyon jó napjaim és kevésbé jók. Érdemes viszont mindenképpen orvoshoz fordulni.
2023. ápr. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!