Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rivotril elvonás mennyi ideig...

Rivotril elvonás mennyi ideig tart csak 0.5 mg-ot szedtem alkalmanként?

Figyelt kérdés

Már régóta nem kapok gyógyszertárakban Rivotrilt see 2 mg se 0.5mg, ami maradt azt tördeltem. Nagyon rosszak az elvonási tünetek, izom görcsöktől kezdve hányingre, rossz kedv...


Felírni a doki sem ír már fel mert felesleges, csak eszméletlen ritka helyeken kapható, de felír végül ha nagyon könyörgok.


Viszont munka mellett, meg család meg minden mellett nincs időm bejárni az országot, hogy el legyek látva 1 hónapra és megint nem kapok sehol mert elvitték.


Azt javasolta, hogy vannak más hatóanyagok amik nem clonazepam de ugyanabba a gyógyszer csoportba tartoznak.


De félek átállni.


Meddig tart a rivotril elvonás?



2023. ápr. 1. 10:26
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
A te esetedben hetekig. Aki hosszabb ideje szedi nagyobb adagban, annak hónapokig. Próbáld ki valamelyik más benzodiazepint, amelyiket az orvos javasolja, esetleg közben csökkentsd a rivotril mennyiségét, ha még van belőle otthon valamennyi, de előtte kérd ki erről a kezelőorvosod véleményét.
2023. ápr. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
0%
Miért ritka? Én szinte akármelyik patikában kapok, csak fel kell mutatni a személyit. Nem értem, miért lenne ritka hozzájutni, főleg eszméletlen ritka. Ráadásul nekem könyörögni sem kell az orvosnak, olykor szükségem van rá, és ezt ő pontosan tudja. Mondjuk ehhez az is kell, hogy megbízható vagyok, tehát tényleg csak alkalmanként veszek be, így elég sokáig kitart, nem kell sűrűn felírni, így azt is lehet tudni, hogy nem vagyok függő.
2023. ápr. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

2


Ezt most nem értem, én is patikából patikába rohangáltam munkanap közben direkt ezt kivettem szabit, és kb. 30 ból 0 mondta, hogy van de ez az utolsó doboz.


Szánta még egy napot rá, felmentem Budapestre, ugyanez a tapasztalan. Kifogytak és országos hiánycikk ezt mondja a patikus.


Mások is panaszkodnak, hogy nem kapnak.


Viszont akkor te nem tudom hol laksz, hogy bármelyik patikában kiválthatod amikor fél éve hiánycikk országosan. Megmonanád esetleg?

2023. ápr. 1. 11:07
 4/25 anonim ***** válasza:
2-es: november óta országos hiánycikk és aki kapott, az a patikában lévő készletből megmaradthoz jutott hozzá, mert nem rendelhető. Ígérték már január elejére, február végére, a 0,5-ös várhatóan a napokban már kapható lesz, a 2 mg.-os pedig leghamarabb április közepén. Nem tudom, hogy te mikor váltottad ki legutóbb, de én kb. 1 hónapja, akkor is több órát kellett utaznom miatta, mert a legtöbb patikában már a generikumai is elfogytak.
2023. ápr. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

Egerben élek.

Azt tudom elképzelni, hogy mivel nekem nem sűrűn kell felírni, így nem tapasztaltam a hiányt, mert pont akkor nem kellett kiváltanom.

2023. ápr. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
66%

Hiánycikk VOLT a 0,5-ös, viszont a helyettesítője egy csomó helyen volt, amit minden további nélkül ki is adtak. Szóval volt alternatíva, ha valaki nagyon kifogyott. A semminél jobb…

Tegnap óta pedig ismét kapható a 0,5-ös, én is kiváltottam, és az OGYÉI is levette a hiánylistáról. Jövő hétre gondolom minden patikába megérkezik.

2023. ápr. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
73%

Ne haragudjatok, de én ezt nem értem! Nem egy helyen olvasom, hogy a doki már fel sem írja, mert fölösleges. Ilyen nincs! Vagy ha ez igaz, akkor sürgősen keress másik orvost. Ezek fokozott felügyelet alatt álló, pszichotróp szerek, a hirtelen elhagyásuk ugyanolyan veszélyes, mint a túladagolásuk. Egy felelősségteljes orvosnak/pszichiáternek kötelessége (átmeneti) megoldást javasolni, ha a megszokott gyógyszer eltűnik és nincs tartalék. Olyan nincs, hogy a beteg önmaga oldja meg úgy, ahogy tudja.

Nyilván orvoshoz járó, kontroll alatt álló betegről beszélek…

2023. ápr. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

7


De hát ha nincs forgalomban mert kifogytak? És a helyettesítője?


A Xanaxra meg antidepresszánsokra meg sokan nem akarnak áttérni az meg a beteg döntése.

2023. ápr. 1. 15:06
 9/25 anonim ***** válasza:

Helyettesítő van és volt is, nekem folyamatosan azt akartak adni, amikor érdeklődtem. Annyi, hogy az 30 db-os volt.

Igen, a beteg döntése, és nem könnyű másra átállni. Viszont ha valóban rosszul vagy, elvonási tüneteid vannak, akkor érdemes beszélni az orvossal és valami mást szedni, amíg visszaáll a rend, nem? Szerintem jobb, mint szenvedni vagy kórházba kerülni.

2023. ápr. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Igen már azon vagyok.


De sokszor lehetett olvasni, hogy még a helyettesítő is elfogyott és én is tapasztaltam több gyógyszertárban.

2023. ápr. 1. 15:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!