Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha alkalmanként (pl. heti...

Ha alkalmanként (pl. heti 1-2x) veszek be rivotrilt, úgy is okozhat függőséget? Vagy szerintetek mit tegyek? (IBS/pánikrohamok)

Figyelt kérdés

Szociális fóbiám/IBS-m van és bizonyos helyzetekben automatikusan pánikrohamot kapok, ezért megelőzésképpen szoktam bevenni a rivotrilt. Az a baj, hogy ilyen helyzetekben mindig elkezd görcsölni a hasam, és ettől még idegesebb leszek(remegek, izzadok), amitől még jobban görcsöl.

Még csak próbálgatom, 0.5 mg semmit nem használ, 1 mg után kicsit tompulok meg jó kedvem lesz, de még ígyis rosszul leszek(remegés, izzadás, haspuffadás, görcs). Emeljem tovább az adagot, vagy mit javasoltok? Tudom, hogy hülyén és röhejesen hangzik, de én ilyenkor attól félek a legjobban, hogy besz*rok vagy valami hasonló és ettől totál bepánikolok :DDDD viccesnek hangzik, de éles helyzetben kicsit sem az. Így már egy osztályteremben sem tudok megülni, mert egyből rosszul leszek. Néhány hónapja alakult ez ki nálam.


2016. jún. 12. 15:18
 1/2 anonim ***** válasza:
én úgy tudom a frontin/xanax hatásosabb ilyen betegségnél. Gyorsabban hat és jobban oldja a szorongást.
2016. jún. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Menj el az orvoshoz, és kérjél tőle segítséget a gyógyszerrel kapcsolatban. Ne akard magad, magadon kikísérletezni.

Különben nálam is a rivotril jött be, pedig az orvos eredetileg frontint írt fel, de attól olyan rosszul voltam, hogy nagyon hamar átigazolt a rivóra. Szóval kinek mi a jó.

2016. jún. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!