Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen vény nélküli ,,gyógysze...

Milyen vény nélküli ,,gyógyszert" ajánlanátok depresszióra és szorongásra?

Figyelt kérdés
A neten már több napja próbáltam keresni olyan gyógyszereket, amik segítenének a szorongásomon és a jelenleg még talán enyhe szintű depressziómon. Rengeteg gyógyszert találtam, véleményeket viszont egyikről se nagyon, hogy kiválasszam melyiket lenne érdemes megvenni. Olyat szeretnék, ami tényleg hatásos, nincsenek nagyon mellékhatásai és nem tesz függővé, mint pl.egy antidepresszáns. Most már lassan egy féléve vagyok elég rossz állapotban, nagyon nehezen alszom el, a gondolataim csak úgy cikáznak a legrosszabb dolgokról, amitől a szívem már olyan hevesen ver, hogy úgy érzem megbolondulok. És akkor a folyton rossz, motiválatlan hangulatomról nem is beszélve. Legszívesebben fel se ébrednek, csak aludnék, hogy ne kelljen jelen lennem a mindennapokban. Most jutottam el odáig, hogy szükségem van valamilyen ,,gyógyszerre", ami segítene feloldani a szorongásomat és ezt az állandó depressziós hangulatot, amiben vagyok. Előre is köszönöm az értelmes és segítő válaszokat, hogy kinek mi vált be!

2023. ápr. 4. 10:18
 1/9 anonim válasza:
26%

Szia.

Szakemberrel beszéltél már erről? Legalábbis én úgy gondolom, hogy ha így megfigyelted magadon, hogy milyen bajok vannak, tudod időszakhoz kötni (itt is tökre jól kereken leírod mi a helyzet tömören), akkor biztosan tudsz találni olyat aki útba igazít. Korántsem biztos, hogy egyből valamilyen vegyülettel kell kezdeni, de az is lehet, hogy pont ő ajánl majd megfelelő szert pl egy jó, igazán pihentető alváshoz. :)

Attól függően hol élsz, de bizonyára kis kereséssel tudsz találni olyat, aki szimpatikus és megbízhatsz benne. Ha nem, akkor pedig másikat. Szerintem ez sokkal jobb mint tippekre hagyatkozni, hogy kinek milyen gyógyszer jött be. Annyira különbözőek vagyunk, hogy még fogkrémben sem tud mindenki megyegyezni. :)

2023. ápr. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
12%
LSD
2023. ápr. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
16%

A vény nélküli, és a gyógyszer fogalmak ütik egymást. A vény nélküli cuccok mind növényi alapú és halovány gyenge holmik. Főleg pénzkidobásra jók csak. Ha valaki javulást érzékel, az a hit miatt van, azaz placebó.

Viszont sok egyéb technika, módszer van ami házilag is segít.

A teljesség igénye nélkül: Könnyű mozgás, jóga, séta a természetben, pihentető-kikapcsoló-kellemes elfoglaltságok, nyugis zenék, könyvek, vidám filmek. Kreatív hobbik, kisállatok.

Szex, szerelem, gyöngédség

Új ételek kipróbálása, étcsoki, vörösbor. Néha még be is szabad rúgni kicsit.

Relaxációs dolgok: meditálás, autogén tréning

Ezekkel napi szinten foglalkozni kell, és nem 10 perc alatt múlasztják el a depit, de garantáltan hatásosak.

2023. ápr. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
12%
Természetes gyógyszer a Valeriana Relax a vényköteles meg a Parnassan. Ezeket próbáld.
2023. ápr. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
38%
A gyógynövényes cuccok semmit nem érnek, sajnos. Se a szorongásra, se a depire, se az alvásra. Akinek használ az nem is igazán beteg.
2023. ápr. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
16%

A Remotiv Extra nem vényköteles, de csak patikában kapható (a mellé ajánlott citromfű-kapszula bioboltban is kapható, jóval olcsóbb is).

D vitamin alap, persze több kell belőle az ajánlottnál, és mellé K vitamin, magnézium, hofy hasznosuljon, ahogy kell.

A kálium jó szorongásra, meg amúgy is kell a magnézium mellé.

Benfotiamin (zsíroldékony B1), Tiavella 300 mg-ként vényköteles ugyan, de nem kell a háziorvosod orrára kötnöd, hogy depire kell (én azt mondtam, túl sokat teáztam, az meg eszi a b1-et - és ez még igaz is volt :D), de lehet rendelni iherbről is. Kolin és jó metilált B-komplex sem árt mellé.

A taurin jó szorongásoldó, kb. 20 perc, és hat.

Ómega-3 is kell, legjobb szerintem a GAL lazacolaj, de rengetegféle van.

Jód is jó mentális problémákra (ld. gyogyitojod.hu)

+ Rendszeres mozgás (ld. Edzett agy - egy svéd pszichiáter könyve)


És sok-sok hús, mert abban van a triptofán és tirozin, sok belsőség, ha szereted, mert abban meg minden is van.

2023. ápr. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Valeriana relax
2023. ápr. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
15%

A vény nélküli tablettáknak a hatóereje megse közelíti a vény kötelesekét.

A gyógynövényes cuccokról meg már ne is beszéljünk. Kamu a köbön.

Többségük csak egy hatalmas becsapàs, biznisz, ezzel tisztában kell hogy légy.

Ami pl ér valamit, mint pl az Algopiryn, Qarelin, az receptes is lett, aztán egy pár éve visszavonták, mert óriási bevételtől esett el a gyártó.

Most megint lehet őket zabálni nyakló nélkül.

2023. ápr. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
7%

A gyógynövényt azért veheti meg mindenki, mert semmit se használ. Maximum pszichológiailag csinál valamit, de érdemi hatása nincs. Ha lenne, akkor gyógyszer lenne és azt használnák az orvosok.

Orbáncfű az elméletileg hangulatjavító, de semmi érdemi hatása nincs.


Előbb-utóbb majd belátod magadnak, hogy pszichiátriai, orvosi segítségre van szükséged. Lehet ellenkezni, de a biológia és a kémia az adott, és akarattal nem fogod legyőzni, bármennyire is szeretnéd.

Orbitális baromság, hogy az antidepresszáns függővé tesz. A tested hozzászokik igen, de nem sóvárogsz utána. Nekem úgy kell emlékeztetőket beállítanom, hogy ne felejtsem el bevenni.

Ha az orvos utasításai szerint csinálod, azaz partner vagy a kezelésben, nem mész a fejed után, akkor minimális diszkomfort érzettel tudod kezelni a problémád. Depresszióra és szorongásra protokoll szerint szedni kell huzamosabb ideig a tablettát, aztán szépen fokozatosan el lehet hagyni, mert időt kell adni az idegrendszernek. Nincs ez máshogy a kávéval vagy cigivel sem. Ha azonnal hagyod abba, akkor érezni fogod. Csak ezek hiányát érzed, és jó lenne elszívni egy cigit, meginni egy kávét. A gyógyszer nem ilyen. Nem is működik azonnal, hetek kellenek neki mire bármiféle változást tapasztalsz.


Sajnos nagy hülye a társadalom, mert mindenki marhára pszichiátria ellenes akinek semmi ilyen jellegű baja nincs. Fingjuk nincs az egészséges embereknek arról, hogy mi az a szorongás és depresszió. Pszichotikus állapotokról ne is beszéljünk. Mondogatják a magukét, hogy tablettától nem leszel boldog, meg minden más baromság.

Ezek a gyógyszerek azért vannak, mert VALÓS betegségeket lehet velük kezelni. Attól, mert nem látható a betegség egy laikus szemével, ezek marhára léteznek, csak tudni kell mit kell nézni.

Aki meg már átesett az első beszélgetésen a dokival, és partner a kezelésben, az azt kérdezi magától, hogy miért nem ment el hamarabb.



Mi vált be nekem? A szakember által felírt gyógyszer. Mert ő orvosi szemmel érti, hogy mi a problémám. Nem csak tanácsokat ad, hanem ad egy olyan segítséget, amire szükségem van biológiailag.

A cukorbeteg nem ellenkezik. Neki is betegsége van. Kezeli gyógyszerrel, vagy meghal. A mentális beteg meg kezelteti magát, vagy szenved, öngyilkos lesz, megőrül, stb.

Majd két évtizeden keresztül beteg voltam. Extrém súlyosan depressziósan, szorongással jártam iskolába, érettségiztem, diplomáztam, dolgoztam, stb, stb. Nem a hozzáállásommal volt a baj, mert az abszolút legjobb teljesítményű hallgató és junior munkavállaló voltam. Van egy kémiai probléma az agyamban, ami kihatással van a hangulatomra, gondolataimra, energiaszintemre, emésztésemre, alvásomra, memóriámra, kognitív képességeimre és még sokminden másra, amire gyógyszert szedek, hogy jól érezzem magam a bőrömben.


Aki nem tudja mi ez : képzeld el, hogy émelyeg a hasad, picit lázas vagy, fáj a fejed, este 2 csésze kávéval alszol el, benned van egy liter sör napközben, minden nap meghal a kutyád, és folyamatos stresszben vagy amiatt, mert nem tudod mikor fogják elvinni a házad a fejed felől. Ja, dolgozni kéne, eltartani magad, tisztán tartani a lakást, beszélni az ismerősökkel, esetleg még gyereket is nevelni, mosni, főzni, kikapcsolódni és jópofát vágni mindenhol. Nincs olyan opciód, hogy betegszabadság, meg kicsi pihenés. Csinálnod kell, mert kell. Ha akarod, ha nem. Na üdvözlet a mentális betegségekkel élők életében.


Menj el dokihoz kérdező. Ha azt látja nem kell gyógyszer, akkor beutal terápiára.

2023. ápr. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!