Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem vagyok jól ha...

Miért nem vagyok jól ha gyógyszert is szedek?

Figyelt kérdés
Depresszióra szedek gyógyszert, már a másodikat és nem vagyok jobban sőt. Még mindig motiválatlan vagyok, nem látom értelmét a dolgoknak, álmos vagyok és magányos. Sírok mindennap és gondolok az öngyilkosságra. Ma is sírtam, közben ütöttem a falat és közben azt mondtam, hogy nem bírom már tovább. Van egyáltalán kiút ebből a betegségből? Ha nincs akkor miért hitegetik az embert és miért nem engedélyezik a kíméletes és fájdalommentes halált eutanáziát?

2023. ápr. 5. 10:59
 1/7 anonim ***** válasza:
43%

Mert még mindig nem a jó, neked való gyógyszert szeded. Nekem is a negyedik próbálkozásra sikerült olyan gyógyszert kapnom ami segített. Vissza kell menni az orvoshoz amíg nem kapsz olyat ami segít rajtad.


Amúgy meg a gyógyszer mellett én javasolnék neked hogy végezz el egy autogén tréninget, nekem is sokat segített.


Hidd el tudom miről beszélek rohadt mélyről jöttem vissza

2023. ápr. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hát én már attól félek, hogy egyik gyógyszer se fog segíteni és csak szórakoznak velem de remélem igazad van végülis egy próbát megér csak most nagyon mélyen vagyok nem hiszem, hogy segíthet bármi.

Nem tudom mit jelent az autogén tréning de utána nézek, köszönöm a tanácsot!

2023. ápr. 5. 11:27
 3/7 anonim ***** válasza:
28%

Sok esetben csak a 4.-5. gyógyszer válik be. És sajnos kell 4-6 hét is, mire elkezd valami pozitív hatást érezni a beteg.

De nem kell a falat ütve várni a gyógyszer hatását, házi technikákkal is lehet javítani a küzérzetet, hangulatot. Az autogén tréning egy tudatos ellazulás. De lehet meditálni, jógázni, relaxálni. Én rosszkedvvel, sőt nyugtató elvonási tünetekkel is tudtam sétálni, olvasni, természetfilmeket nézni. Jó trükk, hogy ne magadra figyelj, hanem kifelé. Magyarul el kell terelni a gondolatokat a rossz közérzetről, rossz hangulatról.

2023. ápr. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
46%

Én már szedtem paroxetinet, quetiapine-et (antipszicó) alacsony dózisban, trazodone-t, moclobemidet, duloxetinet, olanzapinet (antipszichó), lamotrigine (antiepileptikum és hangulatstabilizáló).


Egyik sem hatott. Motiváció 0, látom köreimben a fiatalok mosolygnak, haverkodnak, tiszta határozott személyiség céllal meg minden.


Engem mindenért lökdösni kell magam és akkor sem megy sokszor.


Aztán tényleg nem tudott mit írni az orvos mert a magyar rendszerben kb. kiűrítettük a dolgokat.


Én mondtam neki hogy akkor legyen egy bizonyos antiepileptikum, mert elkezdtem én utánanézni mert van egy olyan érzésem hogy a dokik csak azokat írják föl amiről csak egy halvány fingjuk van.


Felírta, magas dózisban. Nagy részben megjavított, de nem szokásos megoldás.


Most megint én találtam egy kiegészítő antidepresszánst, azt is magas dózisban nyomjuk még várom a hatását, az sem a szokásos SSRI meg SNRI.


És találtam még 2 utat, ami hosszú éves kutatásaim során néztem át, 1960 ban találták fel, de csak 1 receptorra hat, minimális mellékhatás, és elég biztos.


A másik egy volt gyógyszer hozzáadása ami most megvan.


Ha ezek sem jönnek be, akkor jön az 5. próbálkozás. Így nem lehet élni.

2023. ápr. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
30%
Ja szedtem még mirtazapinet is, és nem vagyok pszichotikus egyébként, súlyos depressziós vagyok.
2023. ápr. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
40%
Az is gyakori, hogy a gyógyszer adagolása nem személyre szabott (kelleténél magasabb vagy alacsonyabb a dózis).
2023. ápr. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
80%
Középfokú depresszióban szenvedek, háromszor jártam meg a pszichiátriát és csak annyit tudok ha jót akarsz magadnak akkor oda nem kerülsz be. Borzasztóan bánnak az emberekkel és nagy az esélye, hogy ha egyszer meglátogatod a helyet akkor visszatérő vendég leszel. Jelenleg három fajta gyógyszert szerek és semelyik sem segít, én rájöttem, hogy jó vagyok magamnak így, csak a környezetemnek nem tetszik ezért inkább kihúzom addig amíg elhagyhatom a gyógyszereket. Általában eladom osztálytársaimnak a gyógyszereimet titokban, hogy ne kelljen szednem. Annyit értem el a gyógyszerekkel, hogy nem tudok mély állapotba esni és az még szarabb mintha tudnék. Nagyon kellemetlen mert nem tudok olyan érzelmi állapotokba kerülni amiket régebben szerettem. Nekem javasoltak légző technikákat de mi a ráknak lélegezzel. Próbáltam sok kis praktikát és nem jutottam velük sehova. Szerintem ez rossz tanács de próbáld meg valahogy végig gondolni, hogy a depresszióban van e olyan érzelmi állapot amit szeretsz és akkor mit csinálsz, aztán próbáld meg valahogy azt az állapotot fenn tartani. Ja és amúgy nem a gyógyszerektől kéne várni a megoldást azok csak mankók a felépülésedhez de nem gyógyítanak ki.
2023. ápr. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!